Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 65

Thread: Какво е необходимо за смяна на обикновените фарове с оригинални ксенонови

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Най-вътрешните работят и при светкавица и при дълги, т.е. дълги от би-ксенона и дълги от най-вътрешните едновременно.
    Така е,да....и едвам ги убедих на годишния преглед,че е оригинално така....и все пак ровиха в програмата си за да се самоубедят
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Дългите трябва ли да светят на пълната си мощност заедно с дългите от би-ксенона?
    Не, само за дневни мисля да ги ползвам.

  3. #33
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не, само за дневни мисля да ги ползвам.
    Тогава решението е много просто. Намираш, къде е свързан изхода на DRL модула и проводника преди него (в посока към захранването) го режеш и го прехвърляш към клапите на би-ксенона.
    Last edited by ecotronic; 19-12-2017 at 20:22.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #34
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Относно дневните, купи си това https://www.avto.bim.bg/Komplekt-dne...r_pr69039.html

    Така ще имаш минимална намеса в схемата на колата и винаги по всяко време можеш да ги елиминираш и да върнеш оригиналния вид. Отделно ще си ползваш оригиналните дълги пълноценно и по предназначение.
    Аз съм с такива вече близо 1г. Ако ти се играе можеш да боднеш едно реленце което да се включва при пускане на късите и да ги изключва (едновременно с това да ти включва оригиналните габаритки, просто за да не дразни вечер).

    Ако не се лъжа трябва да имам един комплект в гаража пластини за би-ксенон с елетромагнитите, ако много ти се играе може да се разберем нещо, но нека е на лични за да не го обръщаме на "бизнес" в тази тема. Не съм отварял лупи на халогенна 159 и не мога да кажа дали ще паснат без преправяне.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Тогава решението е много просто. Намираш, къде е свързан изхода на DRL модула и проводника преди него (в посока към захранването) го режеш и го прехвърляш към клапите на би-ксенона.
    А, мерси отново.
    Като видях схемата най-после ми се изясни какво трябва да направя.
    Като се мъчих само да си го представям, без да гледам схеми е много трудно деба

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Относно дневните, купи си това https://www.avto.bim.bg/Komplekt-dne...r_pr69039.html

    Така ще имаш минимална намеса в схемата на колата и винаги по всяко време можеш да ги елиминираш и да върнеш оригиналния вид. Отделно ще си ползваш оригиналните дълги пълноценно и по предназначение.
    Аз съм с такива вече близо 1г. Ако ти се играе можеш да боднеш едно реленце което да се включва при пускане на късите и да ги изключва (едновременно с това да ти включва оригиналните габаритки, просто за да не дразни вечер).

    Ако не се лъжа трябва да имам един комплект в гаража пластини за би-ксенон с елетромагнитите, ако много ти се играе може да се разберем нещо, но нека е на лични за да не го обръщаме на "бизнес" в тази тема. Не съм отварял лупи на халогенна 159 и не мога да кажа дали ще паснат без преправяне.
    Аз от днес съм с такива, но нещо не ме кефи схемата как са свързани. В момента дневните ползват ток от късите и реално светят заедно. Има ли начин тези дневни да светят САМО когато съм на режим ауто и късите не са пуснати (през деня)? И ако системата прецени, че е достатъчно тъмно да си включи късите и успоредно с това да се изключат дневните. Във всички други положение на врътката за фаровете (изключитено, габарити и къси) да не светят.

  7. #37
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз съм ги вързал към габаритите и реално през деня съм на габарити, държа да ми свети таблото щото си ме кефи. Домързя ме честно казано да ги прекарам през релета за да изгасят като пусна фаровете, но принципно е възможно.

    Пс Ауто режима никога не съм го ползвал и не разчитам на него.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by archimedes View Post
    Аз от днес съм с такива, но нещо не ме кефи схемата как са свързани. В момента дневните ползват ток от късите и реално светят заедно. Има ли начин тези дневни да светят САМО когато съм на режим ауто и късите не са пуснати (през деня)? И ако системата прецени, че е достатъчно тъмно да си включи късите и успоредно с това да се изключат дневните. Във всички други положение на врътката за фаровете (изключитено, габарити и къси) да не светят.
    Ами не са вързани добре. Имам същия комплект и съм ги вързал на релето за запалване (ignition) ,лесно е за 5 мин работа. Ефекта е,че палиш колата светкат дневните,нищо друго не свети,но в моя случай като светнат късите,дневните си остават включени,но както каза Мирчозо,може с реле да се оправи и като пуснеш или светнат самостоятелно късите,дневните да гаснат.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Ами не са вързани добре. Имам същия комплект и съм ги вързал на релето за запалване (ignition) ,лесно е за 5 мин работа. Ефекта е,че палиш колата светкат дневните,нищо друго не свети,но в моя случай като светнат късите,дневните си остават включени,но както каза Мирчозо,може с реле да се оправи и като пуснеш или светнат самостоятелно късите,дневните да гаснат.
    Да де но аз искам само на ауто и само когато късите не светят. Така ще мога да карам на тази позиция винаги и няма да се притеснявам, че съм в нарушение. Иначе както сте ги вързали това означава, че денем трябва да карам на габарити. И понеже карам основно градско идва проблема с това да забравя да включа късите.
    Отделно не ми харесва да светят две секции на един фар или по-скоро разликата в светлината.

  10. #40
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by archimedes View Post
    Да де но аз искам само на ауто и само когато късите не светят. Така ще мога да карам на тази позиция винаги и няма да се притеснявам, че съм в нарушение. Иначе както сте ги вързали това означава, че денем трябва да карам на габарити. И понеже карам основно градско идва проблема с това да забравя да включа късите.
    Отделно не ми харесва да светят две секции на един фар или по-скоро разликата в светлината.
    Колегите по-горе ти казаха, как. Или с реле или с модулче за 10 лв, което автоматично ти пуска дневните и ги гаси щом пуснеш габарити. Това с околната осветеност не ми се види добра идея.
    По въпроса с това, че искаш да ти се гаси съответната дневна светлина при пускане на мигач, има решение за 5 лв. Връзваш по едно реле с един нормално затворен контакт (SPDT) на всяка страна, като захранването на дневната светлина пускаш през въпросния контакт а бобината на релето свързваш към крушката на мигача. Така когато свети мигачът, изгасва дневната.

    И схема можем да ти нарисуваме, ако все още има нещо неясно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by archimedes View Post
    Да де но аз искам само на ауто и само когато късите не светят. Така ще мога да карам на тази позиция винаги и няма да се притеснявам, че съм в нарушение. Иначе както сте ги вързали това означава, че денем трябва да карам на габарити. И понеже карам основно градско идва проблема с това да забравя да включа късите.
    Отделно не ми харесва да светят две секции на един фар или по-скоро разликата в светлината.
    Ако се вържат ,както аз казвам,габарити не светят...на каквато и позиция да ти е врътката,дневните ще светят, защото се връзват директно при палене,друго не свети.Мигачите си работят от фасунгите и така....няма проблеми.
    Иначе за двете секции е въпрос на вкус,на мен ми харесва...стига да си нацелиш да са ти със що-годе еднаква светлина диодите и ксенона.
    Ако не искаш ,варианта с релето е точно за твоя случай

    ---------- Post added at 10:40 ---------- Previous post was at 10:37 ----------

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    По въпроса с това, че искаш да ти се гаси съответната дневна светлина при пускане на мигач, има решение за 5 лв.
    То тия са две в едно- мигач + дневни и нищо повече не му трябва.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #42
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    То тия са две в едно- мигач + дневни и нищо повече не му трябва.
    Ясно, ама той иска дневната да гасне, когато работи мигач.

    Разни хора, разни идеали

    Един искаше пък, когато пусне мигач, да му се пали фарчето за мъгла от съответната страна и като се изключи, да гасне плавно. Това плавното беше важно желание. Някъде май бях и пуснал схема по въпроса.
    Last edited by ecotronic; 20-12-2017 at 10:54.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ясно, ама той иска дневната да гасне, когато работи мигач.
    Тя гасне.След това мигача спира и се вкл.дневната отново.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  14. #44
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Тя гасне.След това мигача спира и се вкл.дневната отново.
    Значи аз не съм разбрал нещо


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #45

    Default

    По това което пишете имам чувството, че май не го обясних много добре и затова тоя път ще се опитам по-добре.

    Прикачих снимка от упътването на колата на въпросния лост, който управлява светлините. При мен има четири позиции:
    А - Късите се пускат автоматично в зависимост навън дали е тъмно или не. Габарите са пуснати в тоя режим;
    0 - Нищо не свети;
    Габарити - тук само габаритите си светят;
    Къси - Тук светет постоянно къси и габарити;

    Дневните светлини които съм взел се монтират на мястото на мигача, като има допълнително захравнане, което реално включва днесните. Ако има ток към дневните то те светят, ако не то е ясно. Когато подам мигач или авараийни то дори и дневните да светят те спират и си работи мигача. Та тук няма драма всичко е както искам.

    Целта ми е тези дневни ДА НЕ светят когато съм на позиция 0, габарити и къси (първите три позиции от снимката гледани отгоре на долу). И стигаме то позиция А. Та само когато ключа е там искам да светят или късите или дневните. Един вид по времето когато колата "мисли", че е светло да си работят дневните с оглед спазване закона. Когато вече стане тъмно и колата "реши", че околната светлина изисква включването на късите то тогава да си ги пусне, но успоредно с това да изключи дневните.
    Или накратко казано дневните да светят САМО на позиция А и късите не са включени.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails LeftHandStalk.png  

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •