Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 65

Thread: Какво е необходимо за смяна на обикновените фарове с оригинални ксенонови

  1. #1

    Default Какво е необходимо за смяна на обикновените фарове с оригинални ксенонови

    Все повече ми се върти в главата да сменя обикновените си фарове (с лупа и after market xenon) с втора ръка оригинален (за 159). Интересува ме какво трябва да сменя като части и каква е цената горе-долу (без труд).

    Аз това което знам е:
    1. Фарове (не знам какво върви с тях, може да се допълни)
    2. Пръскалки с цялата система (не знам дали ползва отделно казанче и има ли отделно копче/лост с които се задейства)
    3. Панела с копчетата в купето.
    4. ....
    5. ...

  2. #2

    Default

    За казанчето зная че е едно и за двете пръскалки.Ама бронята ще трябва да е друга или да дупчиш наличната.

    Ама според мен по-добре се "замисли" като си решил за смяна на светлините да ги смениш с LED.

    И по-икономични са и са и по евтини от оригинален ксенон.За крушките говоря.

    А за ксенона според мен варианта е втора употреба от блъсната.В противен случай цялата система оригинална доста ще ти струва нова.

    Поне аз бих отделил парите за нова Джулия.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  3. #3

    Default

    Най-малкия проблем е дупченето на бронята или купуване на други. Оригиналния ксенон се саморегулира според положението на автомобила(натоварен,празен и т.н.) при всяко стартиране ,системата се калибрира. За целта има щангички ,които определят височината,едната е на преден ,горен ,ляв носач,другата отляво,отзад. Това според мен е сложното,трябва да се накичат всички неща,за да работи адекватно. Отделно ще трябва да се подвържат пръскалките така,че да пръскат само когато фаровете са включени.....има още неща.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4

    Default

    Ето линк към фарове и панел за ксенон: http://ricambi.alfisti.net/index.php..._920_1581_3075
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5

    Default

    Страшно е в цифри ако всичко е ново.....и труда не е малко,не знам някой,дали е правил упражнението....може пък да не е чак толкова трудно.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Ето линк към фарове и панел за ксенон: http://ricambi.alfisti.net/index.php..._920_1581_3075
    За панела от линка пише, че не става за модификации с ксенон.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Значи ако го правя това то ще е с втора ръка. Въобще не мисля да давам 1к+ за фарове. Сега това с тия датчици малко ме притеснява и все си мисля, че който и да го прави ще пропусне тая част. Май е доста голям филма (баси мислих си, че само едни фарове 2-ра ръка и съм готов).

    А кое управляваше ксенона да се запали след стартиране на двигателя или да не премигваше. В момента драмата ми е, че като запаля и премигват леко, обаче единия е 50:50 да/не запали. И постоянно съм в параноя като запаля дали свети или не. Там където ми го сложиха сменяха баласт и лампата и пак го прави тоя проблем като се оправдаха "това е от нас, проблема е на друго място". (А като се разменят крушките и проблема се пренасяше).
    Сега остава да сметна цената на:
    - Втора ръка оригинален с всичките му части и монтаж;
    - Да заменя тоя с някой читав ксенон, който няма да имам проблем. (тук приемам предложения за марки и направо сервиз който предлага качествена ксенонова система)
    - Лед както беше предложено вече. Тука важи същото като за горното.
    Само не знам дали няма да се наиграя и да се върна към старите халогени. За съжалние те бяха много зле, но преди да се полират. Та не знам дали само полирането щеше да реши проблема, но определено полирани и ксенон е пъти по-добре.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Устройство, което може да ти пали фаровете след като двигателят заработи струва около 10 лв.

    Примерно това:

    https://www.olx.bg/ad/drl-modul-za-d...tml#88b50c1262


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Устройство, което може да ти пали фаровете след като двигателят заработи струва около 10 лв.

    Примерно това:

    https://www.olx.bg/ad/drl-modul-za-d...tml#88b50c1262
    Аз вече си взех от колега дневни светлини (в едно с мигача) и мисля да ги държа фаровете на ауто (да се пускат дневните и само при тъмно ксенона, което пак не ме избавя от проблема ако не запали).

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не говоря за дневни светлини. Говоря за това, че този модул може да се ползва за отложен старт на фаровете. 1 - 3 секунди след като напрежението в инсталацията е достигнало 13,2 V, което е сигурен признак, че моторът работи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Купи си един хубав ксенон и не се занимавай с толкова скъпи начинания-просто е безмислено.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  12. #12

    Default

    На колегата STU ксенона е оксижен,много хубаво свети. Предлагам ти да си вземеш като неговия,най-евтино и най-безболезнения вариант.
    Стоянчо,дай му линк за твоя ксенон
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Не говоря за дневни светлини. Говоря за това, че този модул може да се ползва за отложен старт на фаровете. 1 - 3 секунди след като напрежението в инсталацията е достигнало 13,2 V, което е сигурен признак, че моторът работи.
    Нищо не им разбирам на тия схеми (язък че съм завършил техникум по електротехника) Иначе аз търся човек който да направи всичко. Карам колата при него и след х часа е готова. Ако сам тръгна да купувам 100 про ще взема нещо грешно. А и не знам дали проблема е, че се пуска преди запалване. Аз като видя, че не свети и си играя вкл/изкл докато не светне. Та не знам такова теле с отложен старт ще свърши ли работа.
    Quote Originally Posted by stu View Post
    Купи си един хубав ксенон и не се занимавай с толкова скъпи начинания-просто е безмислено.
    Дай пример за такъв, защото аз гледам, но единствения ориентир ми е цената.

  14. #14
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Добре де, тук аз ти довърших темата и си реших проблема още тогава!
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=94438&page=2
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by archimedes View Post
    Нищо не им разбирам на тия схеми (язък че съм завършил техникум по електротехника) Иначе аз търся човек който да направи всичко. Карам колата при него и след х часа е готова. Ако сам тръгна да купувам 100 про ще взема нещо грешно. А и не знам дали проблема е, че се пуска преди запалване. Аз като видя, че не свети и си играя вкл/изкл докато не светне. Та не знам такова теле с отложен старт ще свърши ли работа.
    За разлика от халогените или LED крушките, ксенонът се пали по строго определен начин. Първоначално между електродите на крушката се подава напрежение от около 20 - 25000 волта и след като се образува първоначалният разряд, напрежението пада на около 80 волта и то се явява работното. Всичко това го прави баластът и за да го прави както трябва е необходимо напрежението на входа му да е постоянно. А когато подадеш контакт и после завъртиш на стартер, се получава едно пропадане на напрежението и поради това крушката може и да не се запали успешно. Поради това отложеният старт е силно препоръчителен. А именно - ксенонът да се пали тогава и само тогава, когато напрежението на входа на баласта е над 13 в. и няма да клекне по никое време.

    Независимо от познанията ти, ако все пак решиш да направиш подобно нещо, ще получиш и нужната помощ от форума за да го доведеш до успешен край. Или поне обясни, това на ел техника, който ти прави колата и той би трябвало да свърши работата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •