Results 1 to 13 of 13

Thread: Ремонт на турбо. Къде?

  1. #1

    Default Ремонт на турбо. Къде?

    Здравейте колеги,

    Явно при мен ще се наложи ремонт на турбото на 156-цата, фейслифт 1.9JTD - турбото си работи, но омаслява отдолу. Не е заради двигателя (картерно налягане), явно си е дошъл момента за ремонт.

    Къде в Пловдив бихте ми препоръчали да го направя и какви са ми вариантите като цена, "от-до"?
    Не ми препоръчвайте реал-турбо, достатъчно много отрицателни отзиви изчетох из интернет.

    Благодаря!

  2. #2

    Default

    в риал турбо сме правили над 15 охлюва,никога сме нямали проблем, гороря за тези на околовръсното в София.
    Иначе вероятно е износила лагера от лошо охлаждане.

  3. #3

    Default

    Благодаря за отговора, обаче я чукнете в Google "реал турбо мнения" и гледайте какво става...

  4. #4

    Default

    Ами успех с турбината тогава.

  5. #5

    Default

    Мога да кажа за София = Турбос Хют. Специализиран сервиз на DAF и други камиони за ремонт на турбота.Има отзиви в интернета пишете "Турбос хют ремонт на турбо мнения" .

    Дават и гаранция мисля 2 години.Или поне 6 месеца.Обадете се и питайте.

    Е, има и други, но за Пловдив не мога да кажа.
    Last edited by alfa racer GTA; 15-12-2017 at 09:42.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #6

    Default

    За Турбос Хют четох, и аз имам интернет. Четох и за Варна добри отзиви. Търся нещо за Пловдив и региона. Някак тъпо ми се струва в голям, областен град, втория по население в страната след последното преброяване, да има само едни реал-турбо, дето сума народ да пищи и да няма друга алтернатива.
    Бих я пратил в София или Варна, обаче оттам може всичко да ми кажат и да ми искат за ремонт колкото цената на колата. Аз искам да видя турбината разглобена, да знам какво се прави с нея, за да знам и какво плащам.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Reason View Post
    За Турбос Хют четох, и аз имам интернет. Четох и за Варна добри отзиви. Търся нещо за Пловдив и региона. Някак тъпо ми се струва в голям, областен град, втория по население в страната след последното преброяване, да има само едни реал-турбо, дето сума народ да пищи и да няма друга алтернатива.
    Бих я пратил в София или Варна, обаче оттам може всичко да ми кажат и да ми искат за ремонт колкото цената на колата. Аз искам да видя турбината разглобена, да знам какво се прави с нея, за да знам и какво плащам.
    Ооооу чакай чакай, Първо Риал турбо за който ти говоря са в София, второ не мисли чя някой ще седне да ти отваря твоето турбо че и пред теб. отиваш оставяш го плащаш и получаваш ревизирано.
    А ако имаш сантименти към твоята турбина ти препоръчвам да не гледаш.

  8. #8
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    То към хляба, който ядът децата ни, нямаш такива изисквания, ама стане ли въпрос за колата, направо и нарязването на болтовете се иска да бъде стриктно под контрол на потребителя.
    Луда работа.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #9

    Default

    Примерът с хляба освен, че е офтопик е и безкрайно безпредметен. Не ме познаваш, за да знаеш що за човек съм. Към храната си съм аболютно стриктен, а хляб не ям. Присъствам по времето на всички ремонти и обслужвания по колата си.
    Та така за хляба.

  10. #10
    Старши алфист alfista 96's Avatar
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Пловдив, Кичука
    Posts
    569

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    То към хляба, който ядът децата ни, нямаш такива изисквания, ама стане ли въпрос за колата, направо и нарязването на болтовете се иска да бъде стриктно под контрол на потребителя.
    Луда работа.
    Сигурен съм че такива хора когато отидат на заведение и си поръчат ЕДЕНЕ,отиват в кухнята и наблюдават цялото приготвяне под лупа .
    Alfa Romeo 156 2.4JTD , 156 SW 2.4 JTD ,156 SW 1.9 JTD , 156 SW 1.9 JTD Q4 ,147 1.9 JTD

  11. #11

    Default

    Толкова простотия не бях чел скоро. Като няма какво да кажете си коментирате като някакви слабо възпитани тийнейджърчета.

    Простотиите с яденето са толкова малоумни, че само си товаря кокалчетата на пръстите, за да ги коментирам...

    Благодаря за отзивчивостта!

  12. #12

    Default

    Не знам точно как ти омаслява турбото, но си мисля, че е по-добре да не го пипаш. Моето така си омаслява по малко последните десетина години и си работи безупречно.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,091

    Default

    Quote Originally Posted by Reason View Post
    Толкова простотия не бях чел скоро. Като няма какво да кажете си коментирате като някакви слабо възпитани тийнейджърчета.

    Простотиите с яденето са толкова малоумни, че само си товаря кокалчетата на пръстите, за да ги коментирам...

    Благодаря за отзивчивостта!
    Не така с рогата напред.......от мен да знаеш, колко си по мнителен, повече карък ще те преследва.....гледай позитивно на нещата, това недоверие ще те съсипе.....

    ---------- Post added at 22:47 ---------- Previous post was at 22:44 ----------

    Quote Originally Posted by alfista 96 View Post
    Сигурен съм че такива хора когато отидат на заведение и си поръчат ЕДЕНЕ,отиват в кухнята и наблюдават цялото приготвяне под лупа .
    ))...тоя пич и операция под пълна упойка няма да си направи.....защото трябва да гледа.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •