Results 1 to 15 of 35

Thread: VFTI's Areze 2.5 v6 ...game over

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default VFTI's Areze 2.5 v6 ...game over

    Чудех се дали да се "лигавя" и да пускам такава тема, но реших, че за 12г. във форума имам право чувствата да надделеят...

    С нея се запознах тук в този форум преди 2г. съвсем случайно по идея на rubig и thecleaner. Нямах нужда от кола, защото към този момент по стечение на обстоятелствата търкалях един японец. Е да, но от момента до виждането ми до 5минутния тестдрайв, прехвърлянето при нотариус и първата ми гонка с нея, не изминаха повече от 6часа. Два дни по-късно и след около 300км. заедно се наредих на опашка в КАТ Габрово за нейната регистрация...

    И тогава изтрих всички съмнения на кого е тази кола! Това беше МОЯТА кола! 7години по-късно на същата опашка в кат, на гишето беше ред на регистрационен номер ЕВ4709...СЪЩИЯ регистрационен номер, който получих за първата си Алфа Ромео 155 2.0 8в..7години по-рано..

    Последните 2г. прекарах дълго време в командировки и успях да я покарам едва 10-12хил км. Но след всяка командировка знаех, че се връщам и сядам в нея и следващите дни всеки един от 6те и цилиндъра ще получи така чаканите от мен и нея 6400 оборота...


    Та преди няколко дниа, само минути след като си мислех, как следващите 2-3години ще си я джиткам безгрижно, на магистрала Хемус, полицейска опел астра изпреварвайки ме с несъобразена скорост, поднася и ме удря в предно ляво колело. Следват два удара в мантинелите....бях абсолютно безпомощен в тази една секунда, когато всичко се случи...

    Вярвайте ми, безкрайно благодарен съм, че пиша тази тема и че и аз и кутрето сме добре. Радвам се, че няма и други пострадали(полицаят е добре, и няма други пострадали коли). Радвам се, че и алфата се представи толкова мъжки и ме предпази от много по-сериозна ситуация!

    Да, само ламарини, но всички в този форум знаем какво има във всяка една от тази купчина железа на марката...
    Attached Images Attached Images
    Last edited by VFTI; 14-12-2017 at 08:57.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  2. #2
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    П.П Полицаят беше глобен за каране с превишена скорост, въпреки че бил по служба...
    Attached Images Attached Images
    Last edited by VFTI; 14-12-2017 at 20:22.
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  3. #3
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Тъжен повод да смениш една Алфа с друга!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #4
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Радвам се че сте добре. Кофти е за колата, но тя е една вещ...
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  5. #5
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Важното е, че си жив и здрав!
    А полицая само за превишената скорост ли бе глобен??? За предизвикване на ПТП не се ли полага и друго наказание???
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Както се казва всеки край е начало на нещо ново...

    Пс Гледам че е доста смачкана отпред, но купето е запазило формата си, явно не са чак толкова каплави 156ците както бяха изкарани от един краш-тест с неясен произход, където се омачкаха предните колонки и пътниците отпред почни нямаха шанс.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #7

    Default

    Венци, радвам се, че си добре!
    Бог те е пазил.

  8. #8
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Важното е, че ти няма нищо. Това с краш теста са глупости, защото един приятел се беше удрял доата сериозно в едни скали и беше станало мазало и не беше сплескана колата. Не си заслужава да се наливат пари, защото е 156ца, иначе оправия на ламарини винаги има. От почти 10 години помагам на дъртия и съм виждал какво ли не.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  9. #9

    Default

    А на тоя полай ще му бъде ли повдигнато някакво обвинение, с правната част какво се случва, че ми е интересно?

    Понеже те напоследък са се вманиачили за всяко нещо да свалят номера, аз съм към полицаите имам сериозно негативно мнение, което са си заслужили 80% от всички, работещи в МВР и КАТ, та ми е интересно какво се случва там, кой ще плати за щетите, някакво обвинение ще повдигнеш ли/повдигна ли (ако си вече, и какво?).
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  10. #10
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Обвинения и дела няма да водя, мъчно ми е но няма да търся нищо друго. Приемам случката за шанс, радвам се че съм здрав и продължавам напред. Щетите по колата, ще бъдат покрити от гражданската отговорност на полицейския автомобил(Бул инс). Кога и колко все още не знам. За моето състояние се погрижи фирмата в която работя,а за душевното семейство, приятели и алфисти
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  11. #11

    Default

    Е, разбира се, че най-важното е да си жив и здрав ти самия, другото е ламарина, колкото и да ни е любима и на сърце.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  12. #12
    МалоУмник Ladjov's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    369

    Default

    Важното е , че си здрав ! Другото каквото и да говорим всички тук са ламарини .
    Не знам колко трудно би било да си намериш здраво купе с блокирал двигател и да ползваш останалото от колата за донор
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I) My love

  13. #13
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    http://www.speedycars.eu/ точно момче със здрави коли на нормални цени.
    Радвам се, че сте здрави с кучето.

    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •