Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 57

Thread: Въпроси относно гориво и масло на 147 TS

  1. #31
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Лесно и безплатно
    Ммммм - тъкмо за мен работа. Само Гхостфейс да каже, как и го почвам


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #32

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ммммм - тъкмо за мен работа. Само Гхостфейс да каже, как и го почвам
    Той така си пише да се намира на работа, на бас че не знае.
    И това е голяма глупост, ще оставиш колата на сервиз, ще смениш половината неща, няма да имаш кола няколко дена и после пак ще я закараш на сервиз за другите неща и пак без кола. Караш казваш какво искаш и се прави всичко наведнъж.
    Ама това са подробности, трябва да се дават умни съвети, нали.
    Last edited by lordliness; 29-11-2017 at 19:39.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #33
    започва да се пристрастява Mario_95's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    79

    Default

    Аз много обичам термина фабрична газ. Мисля, че най-много съм се смял на обява за Mercedes S500 w220, претендирайки, че колата е с фабрична газ.
    Не обвинявам в случая автора на темата, просто на него така са му казали. Всъщност фабричната газова е едно, a дилърът да ти предложи опцията за допълнително монтиране на газова уредба е съвсем друго, дори и да е било представителство на Alfa Romeo, когато е била нова колата.

    Фабрична газова имат не чак толкова много автомобили, Subaru имат Bi fuel изпълнения, Volvo също имат Bi fuel изпълнения, VW имат изпълненията си с метан, както и други производители, но за тези се сещам като примери.

  4. #34
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Тука пак блеснаха 'експерти'. Газов филтър и бензинов, това са две различни неща.
    Смяна на бензинов филтър, може и да не ти се наложи. И изобщо не е фатален проблем, щом колата няма проблеми. Ако има проблеми с работата на бензин, нека смени. Филтрите на газовата, тоест този за газовата фаза, може да си го смениш и сам. Две скоби са. Другия филтър в изпарителя, трябва да иде на газаджия. Ако не иска, сам да си го смени, не е трудно. Ама 'експерта' явно все по сервизи ходи.
    Поленовия филтър, пак сам може да си смени. И пак не е фатален проблем. Че да плащаш на сервизи, за смяна на тези неща. Ама 'експерт' лорд се обади, пак на метеното да се покаже.

    Аз ще дам един съвет на момчето, дето 'експерта' не даде. Провери си спирачките. Накладките и състоянието на дисковете. Като сменяш ремъците, да погледнат. Това е по-важно, от колкото да плащаш сега за филтри.

  5. #35

    Default

    Прави ми впечатление че ва 10 теми за питания за масло, я има, я няма една за маслен филтър......а по мое скромно мнение той е почти толкова важен колкото и маслото.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Тука пак блеснаха 'експерти'. Газов филтър и бензинов, това са две различни неща.
    Смяна на бензинов филтър, може и да не ти се наложи. И изобщо не е фатален проблем, щом колата няма проблеми. Ако има проблеми с работата на бензин, нека смени. Филтрите на газовата, тоест този за газовата фаза, може да си го смениш и сам. Две скоби са. Другия филтър в изпарителя, трябва да иде на газаджия. Ако не иска, сам да си го смени, не е трудно. Ама 'експерта' явно все по сервизи ходи.
    Поленовия филтър, пак сам може да си смени. И пак не е фатален проблем. Че да плащаш на сервизи, за смяна на тези неща. Ама 'експерт' лорд се обади, пак на метеното да се покаже.

    Аз ще дам един съвет на момчето, дето 'експерта' не даде. Провери си спирачките. Накладките и състоянието на дисковете. Като сменяш ремъците, да погледнат. Това е по-важно, от колкото да плащаш сега за филтри.
    Къде е, цял ден говориш за бензинов филтър.
    Човека каза ясно, че не разбира, ще посети сервиз и там ще сменят и проверят всичко, механиците са професионалисти за разлика от теб и знаят какво да правят.

    ---------- Post added at 20:09 ---------- Previous post was at 20:06 ----------

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Прави ми впечатление че ва 10 теми за питания за масло, я има, я няма една за маслен филтър......а по мое скромно мнение той е почти толкова важен колкото и маслото.....
    Ето има, маслен филтър
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=67553
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  7. #37
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Гхостфейс, кажи барем, къде и се намира бензиновия филтър на тази кола, та да научим нещо.

    Щом дискутираш смяната/несмяната му сигурно знаеш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #38

    Default


    Ще изтърка гугъла сега да търси за какво говорим

  9. #39

    Default

    Не знае къде е защото не е много важен и го е оставил за по-късно да го сменя.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #40
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Стана забавно

    Добре дошъл във форума, направи някой друга снимка на колата

    Препоръчителна комбинация от филтри:
    -маслен MANN
    -въздушен MANN
    -купе Zafo с активен въглен

    Ако колата работи добре - не пипай свещите, може само да ги провериш дали са тези според предписанията на производителя - NGK.
    Last edited by italfen; 30-11-2017 at 00:35.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  11. #41

    Default

    Не че с denso iridum e лошо де... даже някои казват, че са по-добри от нгк.

  12. #42

    Default

    А, недейте се кара. Зает съм тия дни и не ми остава време да пиша, още по-малко пък за сервиз, та както казах при първо свободно ще отида, каквито филтри трябва да се сменят - ще се сменят, няма как. Поне да знам кога са сменяни, а не когато са ми казали, което може да е произволно измислена дата.

    Няма ми едната лайсна отпред (тия двете черните), ама това е козметика и не е нещо важно.

    А снимките от колата ще пусна , разбира се в раздела за представяне. Нека малко я приведа във вид, иска си измиване.

    Благодаря и за приветствията!

    Аз имам съмнения за проблеми по колата, има някои грешки, сигурен съм , че хич не е перфектна, но липсата на свободно време ме цака мега яко. По-напред ще питам и за тях.
    Last edited by Ali.Sali; 01-12-2017 at 11:57.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  13. #43
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Не обръщай внимание, на разни форумни гении. Като ония двамата. То от такива да се пазиш и техните 'бързи термостати' и непознаване принципа на охладителната система, на автомобилите.
    Смени това което е важно. Ремък, ролки, водна помпа, масло. Масления филтър е ясен, сменя се с маслото. Провери дисковете и накладките. Заеби бензиновия филтър (горивен, специално за оня). Свещите са важни, но както каза колегата, поне ги провери. Макар че аз мисля, че трябва да ги смениш. Не знам до колко е вярно, но ако не се сменят на време, заминавали бобините. А твърде стара свещ, може да направи много мизерия в цилиндъра. Виждал съм, направо пръснали се свещи. И какво става в цилиндъра. А нали знаеш, колко свещи има колата? Това са по-важните неща, от филтрите на оня.
    Филтър купе, се сменя за няколко минути. И може да си го смениш сам. Защото като идеш в сервиза и почнеш да им искаш такива неща, ще те натоварят още в сметката. А е излишно да плащаш за неща, дето можеш сам да направиш. Или изобщо не са спешни и важни за колата. Тъй като много от 'майсторите' по сервизите, са като тия. Всезнайковци. Както изглежда, не си още много навътре с колите. А такива, ги доят яко в сервизите.

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Заеби бензиновия филтър (горивен, специално за оня)..

    Къде е тоя филтър бе пич?
    Не разбра ли, че всички се ебават с тебе, щото тея коли такъв филтър нямат...

  15. #45

    Default

    Газфилтърфейс е некомпетентен, относно бензиновия филтър, но смело раздава съвети и критикува. Така и не каза къде е бензиновия филтър. Не се и засрами от незнанието си. Многократно се опитва да налага неговите разбирания кое е важно и кое не.
    Last edited by lordliness; 01-12-2017 at 22:34.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •