Results 1 to 14 of 14

Thread: Висяща букса и проблем с дросела

  1. #1

    Default Висяща букса и проблем с дросела

    Колеги,

    става въпрос за 156-ца 2.4 JTD, а проблемът, който имам е следният. Те всъщност са два. Единият е висяща в нищото букса с кабел, идваща откъм задната част на двигателя към предницата. Оглеждах от къда може да бъде, но уви. Ако някой знае за какво е бих бил благодарен на малко просветление.

    И сега вторият: дроселовата клапа стои отворена дпри на изгасен двигател. Не е блокирала защото се движи, но напрактика механизмът я връща обратно, което води до сериозно количество въздух в двигателят и силно тресене и вижрации. Щом на запален двигател я затворя до моментът преди изгасване всичко отихва и се превръща в отново от трактор в Алфа!

    Благодаря предварително на отзовалите се колеги!

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Ако сложиш някоя снимка може да ни е по-лесно да ти познаем буксата
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #3

    Default

    Ето така изглежда колега, дано разпознаете нещо
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_8635.jpg  

  4. #4
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Прилича на буксата на датчика за вода в горивото. Намира се отдолу на филтъра,ако го има.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  5. #5

    Default

    И аз там опипвах ама нищо не усетих. Утре пак ще му хвърля едно око дали случайно не съм го пропуснал.

    А нещо относно дроселовият клапан дали имате като съвети или идеи?

  6. #6
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Като за начало не е дроселова клапа, а клапа за меко гасене на мотора. Така както си го описал си работи перфектно, тя се затваря от вакуум само в момента на гасене на мотора. Това,че при намаляване на въздуха на мотора намаляват и вибрациите говори за някакъв друг проблем, може би дюзи, може би нещо друго, само някой добър майстор може да каже.

    Sent from my MI 5 using Tapatalk
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  7. #7

    Default

    Там където влиза мъркуча от кулера към дригателя не е ли точно дроселовата клапа?

  8. #8
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Не, дизела няма дроселова клапа.

    Sent from my MI 5 using Tapatalk
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  9. #9

    Default

    Странното е че дава симптоми точно като дросел за адаптация, вибрациите, излишното бучене, което се пренася в задната част на генерацията след намаляването на въздуха, а и след определен ход на педала за газта умира тягата. Някъде на трета става това и на педал до пода в един момент едва едва качва над 3000 оборота. Смисъл тя скороста си се качва, но не и с инерцията, която трябва да бъде.

  10. #10

    Default

    А и работата е там, че като я вкарам в обороти (малко над над 900) вибрациите пак изчезват. Прави го само в ниските.

  11. #11
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    И аз имам там една подобна букса. Вързана е в общ сноп с тази на МАР сензора. Но пък нямам ЕГР и всичко покрай него (без охладителя) е махнато та може от там нещо да се е загубило
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  12. #12

    Default

    При мен обаче е самотна излизаша откъм кората. Но нищо чудно и да я е олекотил предишният собственик ��
    Last edited by bogdan.genov; 19-07-2017 at 12:17.

  13. #13

    Default

    Като цяло имам чувството, че компютъра си прави някакви ташачи с мене, защото днеска се наложи да я изпъна на втора, която не вървеше и извъднъж се отпуши отнищото.

  14. #14

    Default

    Колеги, отново се обръщам към вас относно проблема с вибрациите и липсата на тяга как си му е реда. Спомних си, че предишният собственик е сменял ангренажния ремък, та възможно ли е поради неползването на пети и кой знае какъв “майсторски” метод тип “маркер” да се е изместила центровката и затова да се проявяват тези симптоми. Знам, че при самото сваляне се измества с 15* и дори те да са достатъчни за подобни проявления. Благодаря предварително!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •