Results 1 to 15 of 15

Thread: помощ за проблем с електрониката на BRERA

  1. #1

    Question помощ за проблем с електрониката на BRERA

    Здравейте Колеги,
    BRERA-та е 2.4 JTDM 2006г. с премахнати клапи филтър и ето какви са проблемите:
    1во. При спадане на външната температура под 15 градуса не си познава ключа за запалване от първия път и като комбинация дистанционното не може да отключва от първия път. Странно защо този проблем изчезна преди няколко дни/при външна температура около 4градуса/, но се появи друг за когото ще опиша във втора точка.
    2ро.Този проблем ми се случва за трети път. При запалване светва грешка в системата против боксуване и системата за задържане при наклон и така няколко дена. После зачестява и започва да светва по време на движение придружено с едно придърпване в работата на двигателя. Третата степен е по време на движение придърпването се усилва и не може да се вдигат над 2000 оборота на двигателя.
    Първия път се оказа стоп машинката на педала на спирачките.
    Втория път влиза в сервиз и ми обясниха, че накъсо са дали кабелите на пети цилиндър което малко ме съмнява защото след това имам промяна във динамичните показатели на колата, но за това не ми се пише.
    И сега при третия път какво ми направи впечатление:
    Пак ниски температури, загледах акумулаторната батерия и е с малко по ниски параметри от предписаните, но е само наблюдение.
    Колеги търся съдействие в две посоки:
    -Мнение за причини и отстраняване.
    - Колега, който има нужната апаратура и има достатъчно опит с електрониките на ALFA ROMEO.
    Alfa Brera 2,4 JTDM Fiat Doblo 1,9 JTD

  2. #2

    Default

    Все си мисля,че трябва да започнеш всичко с един нов акумулатор,като за начало.Поне за част от нещата ,които си описал като проблеми.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3
    Доста напреднал Алфист estemaro's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Пловдив,Саутхямптън
    Posts
    23

    Default

    +1 за акумулатор. Премери тока сутрин преди да запалиш и след това. Откъде си, колега?

  4. #4
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Проблемът с дистанционното най-вероятно не е от акумулатора.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  5. #5

    Default

    Гореописаното от теб е типично за разреден акумулатор.

    Първо смени акумулатора. Препоръчвам Exide Premium 85ah 800 ampera .

    Друга възможност е AGM акумулатор има 80 амперчаса с 800ампера начален ток.

    Акумулатор на 12.42 волта е 70% зареден и е за презареждане.

    Зимата по възможност се зарежда на 14.7 волта което се счита за 100% зареден акумулатор.Два часа след зареждане трябва да е между 12.9 волта и 13.2 волта.


    След като сложиш читав акумулатор гледай 1 седмица дали дава проблеми и тогава отново пиши.

    Смени и батерията на дистанционното/ключа.

    Иначе в Скандинавските държави има/ло оплаквания за не разпознаване на ключа/дистанционното при продължително(3-4 дни) ниски температури и когато колата е оставена навън и е изстинала цялата.

    На първо време смени батерията и акумулатора.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  6. #6
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    13.10 волта два часа след зареждане е презареден акумулатор !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  7. #7
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Гореописаното от теб е типично за разреден акумулатор.

    Първо смени акумулатора. Препоръчвам Exide Premium 85ah 800 ampera .

    Друга възможност е AGM акумулатор има 80 амперчаса с 800ампера начален ток.

    Акумулатор на 12.42 волта е 70% зареден и е за презареждане.

    Зимата по възможност се зарежда на 14.7 волта което се счита за 100% зареден акумулатор.Два часа след зареждане трябва да е между 12.9 волта и 13.2 волта.


    На първо време смени батерията и акумулатора.

    Опитваш се да ни обясниш, че 12.42в. е 70% от номиналното напрежение?
    Тогава според теб, номиналното е 16.5в.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
    Опитваш се да ни обясниш, че 12.42в. е 70% от номиналното напрежение?
    Тогава според теб, номиналното е 16.5в.
    12,45 е зареден акумулатор на 75%, това е. И там някаква плътност на електролита
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9

    Default

    За момента пребивавам в София. Паркирал съм колата на служебния паркинг и според дадените мнения от колегите ще я почвам.
    Alfa Brera 2,4 JTDM Fiat Doblo 1,9 JTD

  10. #10

    Default

    Зимата допустимият разряд на акумулатора е до 25%, като 75% е заредеността, за да има гарантирано нормално запалване, особено на дизел.


    Повече не ми се пише, не споря, с други думи кой каквото иска това да прави, аз в началото на зимата давам на моя акумулатор як "ритник".


    Ето какво пише един инженер в тази насока, който освен това развива семеен бизнес в тази сфера вече повече от 30 години:

    http://batteryuniversity.com/learn/a..._battery_table

    http://batteryuniversity.com/learn/a...ased_batteries

    http://batteryuniversity.com/learn/a...w_temperatures

    http://batteryuniversity.com/learn/a...d_acid_battery

    http://batteryuniversity.com/learn/a...tore_batteries

    http://batteryuniversity.com/learn/a..._to_prevent_it
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #11
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Здравей. Имах същия проблем със същите грешки и светващи лампи + загуба на мощност. Проблемът при мен и при доста хора от Английския форум се оказва в буксите на дюзите. Разхлабват се пиновете, когато колата е добре загряла и оставаш без един цилиндър. Затова и колата придърпва. При 1.9 този проблем е често срещан и обикновено е в буксата на трети цилиндър, защото там кората на мотора спира всякакво охлаждане.

    Решението е да си натегнеш пиновете на буксите или да отидеш в някои от форумните сервизи да ти сменят всички букси за дюзите с такива от по-старо поколение ЖТД - например 156ца.

    Варианта с акумулатора също е възможен, но ако имаше само грешки без придърпване

    Поздрави и да кажеш какво е станало
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    96

    Default

    Точно така и при мен преди време се разхлаби тази букса , закарах я в сервиз и там софтуерно я обучиха за да я разпознае коппютъра, след което я вързаха със свинска опашка. Вече 1 г нямам проблем


    Quote Originally Posted by LYBRAtor View Post
    Здравей. Имах същия проблем със същите грешки и светващи лампи + загуба на мощност. Проблемът при мен и при доста хора от Английския форум се оказва в буксите на дюзите. Разхлабват се пиновете, когато колата е добре загряла и оставаш без един цилиндър. Затова и колата придърпва. При 1.9 този проблем е често срещан и обикновено е в буксата на трети цилиндър, защото там кората на мотора спира всякакво охлаждане.

    Решението е да си натегнеш пиновете на буксите или да отидеш в някои от форумните сервизи да ти сменят всички букси за дюзите с такива от по-старо поколение ЖТД - например 156ца.

    Варианта с акумулатора също е възможен, но ако имаше само грешки без придърпване

    Поздрави и да кажеш какво е станало
    ALfa Romeo 166-2.4 JTD 99

  13. #13

    Default

    Здравей,
    Благодаря ти. При притягането на буксите трябва ли задължително компютърно обучение? По -долу колега пише, че му е правено такова. А иначе при мен е същото като описаното от теб: придърпване, загуба на мощност и постоянно светещи лампи.
    Alfa Brera 2,4 JTDM Fiat Doblo 1,9 JTD

  14. #14
    Газта е здраве LYBRAtor's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    236

    Default

    Обучение трябва ако се сменя дюза. Някой май по-нагоре беше споменал, че е една от дюзите изобщо не била за неговата кола и при смяната се налага.

    Ако само притягаш буксите няма нужда. Реално трябва да се притегнат металните пластинки на буксите.
    '05 E-class 3.0 24v LPG, '05 C-class 1.8 16v Kompressor Sportcoupe, '09 A-class 1.5 8v
    Ex:'07 147 1.6, '07 159 1.9 JTDm, '00 Lybra 1.9 JTD, '86 Delta GT 1.6, '04 C2 1.6, '97 Vectra 1.8, '97 Dedra 1.6

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by LYBRAtor View Post
    Здравей. Имах същия проблем със същите грешки и светващи лампи + загуба на мощност. Проблемът при мен и при доста хора от Английския форум се оказва в буксите на дюзите. Разхлабват се пиновете, когато колата е добре загряла и оставаш без един цилиндър. Затова и колата придърпва. При 1.9 този проблем е често срещан и обикновено е в буксата на трети цилиндър, защото там кората на мотора спира всякакво охлаждане.

    Решението е да си натегнеш пиновете на буксите или да отидеш в някои от форумните сервизи да ти сменят всички букси за дюзите с такива от по-старо поколение ЖТД - например 156ца.

    Варианта с акумулатора също е възможен, но ако имаше само грешки без придърпване

    Поздрави и да кажеш какво е станало
    Колега вчера извадих клемите и ги пръснах с контактен спрей, но форсирайки двигателя над 2000 оборота светнаха отново лампите. Ще потърся нови кабели с букси дали се продават като консуматив и ще ги сменя и да видя какъв е резултата.
    Alfa Brera 2,4 JTDM Fiat Doblo 1,9 JTD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •