Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 39 of 39

Thread: Бяга масълце

  1. #31

    Default

    От запушена вентилация на двигателя също може да ти харчи масло.Ако преди това е карано с някакъв боклук масло или не е сменяно а само доливано.
    CUORE SPORTIVO 164 +,156 2.4 TI +++, 159 TI +++,Alfa Romeo Arna 1.3 TI
    Fiat Uno Fire,Fiat Tipo Gran Turismo,Fiat Bravo, Fiat Grande Punto, Fiat 1500 Lunga,Fiat 850,Fiat 1300/1500

  2. #32

    Default

    Ами маслото е сменяно, колата е обслужвана. Всичко тръгна след смяната ба турбината. Със старата не харчеше масло и замина от един път с тази си харчи... Имам още 5 000 да изкарам и ще сменя маслото с такова, каквото го дават и, ако пак бяга ще видя, какво ще правя. Благодаря за съветите и мненията

  3. #33

    Default

    Здравейте! Аз още не съм стигнал до смяната на маслото, но видях от къде ми тече масло и то не е малко, защото се стича надолу и пада върху скоростите а от там където аз виждам, че тече си стои следа от прясно изтекло масло. Ще приложа няколко снимки, ако може някой да сподели, ако е имал такъв теч и къде е проблема. В сервиза, когато махах вихровите клапи ми казаха, че е някакъв О пръстен и, че са го оправили, но май само са ме залъгали!

    Click image for larger version. 

Name:	теч.jpg 
Views:	64 
Size:	91.2 KB 
ID:	162940

    Click image for larger version. 

Name:	теч 2.jpg 
Views:	58 
Size:	94.3 KB 
ID:	162941

    Click image for larger version. 

Name:	теч 3.jpg 
Views:	51 
Size:	93.1 KB 
ID:	162942

  4. #34

    Default

    1. Това след колко изминати километри се получава?

    2. Има ли изменение на щеката на маслото ?

    3. Ако има загуба на масло колко е тази загуба на 1000 км или на 5 000 или 10000 км?
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    1. Това след колко изминати километри се получава?

    2. Има ли изменение на щеката на маслото ?

    3. Ако има загуба на масло колко е тази загуба на 1000 км или на 5 000 или 10000 км?
    Това, когато беше на 237 000 км го нямаше. Тогава смених турбото и 1 седмица след това започна да ми намалява маслото на показателя, който излиза на таблото, когато дам на контакт и на щека. От тогава до сега съм изминал 6 000км и съм долял около половин литър. На снимката може би не се вижда добре, но маслото явно тече само в движение и то така, че направо си измива позасъхналото масло...

  6. #36

    Default

    Не зная от какво точно е, но минавали ли ти е през ума, че може ремонта да не е съвсем качествен или дори и турбото да е ремонтирано, да не е монтирано както трябва или да не са сложени нови уплътнения ?

    След като си сигурен че не е горното можеш да мислиш за маслото.

    То при теб на практика двигателя най-вероятно не "хапва" масълце, а маслото се губи някъде по маслените пътища и турбото.

    Когато няма теч, тогава можеш да кажеш че двигателя "хапва" масълцето.

    Но за да отчита тази разлика както компютъра на колата, така и да излиза на щеката, значи загубата не е пренебрежимо малка, а си е по сериозна.

    Защо не отидеш в някои от фирмените сервизи? Проблемът ти едва ли ще се реши във форума.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  7. #37

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Не зная от какво точно е, но минавали ли ти е през ума, че може ремонта да не е съвсем качествен или дори и турбото да е ремонтирано, да не е монтирано както трябва или да не са сложени нови уплътнения ?

    След като си сигурен че не е горното можеш да мислиш за маслото.

    То при теб на практика двигателя най-вероятно не "хапва" масълце, а маслото се губи някъде по маслените пътища и турбото.

    Когато няма теч, тогава можеш да кажеш че двигателя "хапва" масълцето.

    Но за да отчита тази разлика както компютъра на колата, така и да излиза на щеката, значи загубата не е пренебрежимо малка, а си е по сериозна.

    Защо не отидеш в някои от фирмените сервизи? Проблемът ти едва ли ще се реши във форума.
    Да ми препоръчаш някой? Че от "майстори" ми писна... Един до сега не ми е пипал колата без да ме излъже нещо...

  8. #38
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Ето тук ги има форумните сервизи за София:
    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by sasho_n2 View Post
    Ето тук ги има форумните сервизи за София:
    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26
    Благодаря колега!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •