Results 1 to 5 of 5

Thread: катализатор Туин Спарк

  1. #1

    Default катализатор Туин Спарк

    колеги доста има писано по темата прочетох почти всичко...но никой никаде не посочва ако махна на 147 (бензин без газ ) катализатора (даже мисля за цяла генерация от колекторите назад) тая втората сонда ще ми дава ли някакви грешки и какви ще са те ?

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Сондата след катализатора би трябвало да отчита само богата смес. Симулиране работата на сондата посредством нещо, което да подава 1V на ECU - то, би трябвало да реши проблема.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    аха добре благодаря колега

  4. #4
    започва да се пристрастява vankata143's Avatar
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Default

    Колеги да попитам и аз нео свързано с това. Майка ми закара колата в един сервиз в Плевен и казаха че катализатора не може да се махне защото бил свързан в колекторите или нещо от сорта, не разбрах много защото тя разбира колкото мен :Д Та в крайна сметка маха ли се не се ли маха и ако се маха препоръчайте някой майстор в ПЛОВДИВ
    Alfa Romeo 147 1.6 ts 105hp

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Всичко се маха, стига майстора да знае как. Слагат се едни гърнета. Но не знам дали има смисъл, защото след време ще ти трябва тоя катализатор. Готвят затягане, на контрола за изгорелите газове и вече в София са закупили мобилни уреди за КАТ. Дето ще ти мерят газовете на пътя и ако си извън норма, спират колата. А предполагам и в другите градове, ще закупят такива уреди.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •