Results 1 to 5 of 5

Thread: Проблем с турбина

  1. #1

    Default Проблем с турбина

    Добър вечер на всички ... Имам проблем с наскоро купената алфа 159 sw 1.9 jtdm (150) .
    Колата между 900 и 1050/1100 оборота е една идея по зле от чист дизел. След това като включи турбото нещата са добре. Тук идва проблема ... Турбината при под 3000 оборота скача на 1.6 бара и като задържа педала на газта тя ту сваля на 1 ту надува на 1.6 и така на всяка предавка без първа ... Възможно ли е да е от ЕГР(не е изолиран) ако е зацапан или грешни стойности на дебитомер .. по принцип звънях на Румбата и си записах час за вторник ... Но просто ми е интересно на какво се дължи тая липса на мощност при 1000 оборота и пренадуване след 1900 оборота ... Така я взех колата и не съжалявам но ми е интересно от какво може да е. Всякакви предположения ще са от полза поне да мога да си калкулирам някаква сума която евентуално да приготвя
    Last edited by Niki96; 25-10-2017 at 20:09.

  2. #2

    Default

    Запекла геометрия на турбината или некоректно работещ актуатор, а защо не и проблеми с вакуума, управляващ актуатора (сцепено маркуче)...
    Former Alfa owner.

  3. #3

    Default

    Хмм .. не се бях сетил за това .. поне това мога да проверя защото в интерес на истината при 0.8 като върна газта се чува турбото (нещо като свистене) .. все си мислех че е нормално да се чува разтоварването, но сега като каза, ще проверя утре преди работа

  4. #4
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Question

    Какво разтоварване?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #5

    Default

    Турбото не се ли разтоварва като се върне газта!?!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •