Results 1 to 3 of 3

Thread: Проблем с задно Стъкло Алфа 156

  1. #1
    Алфист Маняк dancho89's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Czech Republic
    Age
    34
    Posts
    93

    Default Проблем с задно Стъкло Алфа 156

    Здравейте колеги,появи ми се едно проблемче с задното стъкло,като натиснеш копчето прозореца се сваля малко бавно но си слиза на долу,но когато тръгнеш да се вдигне леко се измества на страна и дотам,с ръка го държа да е като изправено и си се вдига,без помощ просто стъклото леко се измества като че ли релсите ако има такива са се разхлабили и стъклото вместо да върви в права линия единия край с няколко милиметра тръгва първо и другата страна изостава и стъклото не иска да се вдигне.

    Дали е възможно да има нещо счупено,или може нещо да се е разхлабило.Друго е защот така по бавно се свалят стъклата отпред се свалят нормално,но отзад се свалят бавно.

    Имам и още един проблем,с дясно предно стъкло,смъква се автоматично,но за вдигане трябва да задържам копчето.И от страна на вратата е така и от страната на шофьора.

    Благодаря предварително.



  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Страничните водачи оказват прекалено голямо съпротивление и поради това стъклото се суче. Напръскай ги със силиконов спрей.

    Относно предно дясно стъкло, и при 166 е така. Само шофьорското се вдига без да се държи бутона.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Алфист Маняк dancho89's Avatar
    Join Date
    Jun 2016
    Location
    Czech Republic
    Age
    34
    Posts
    93

    Default

    Благодаря колега,ще видя да си взема силиконов спрей и да разглобя врата да ги пръсна и двете,отностно предното имам спомен че като я взех се вдигаше автоматично,но може и да се бъркам,а искам да попитам имали възможност или неможе примерно ако забравя спуснати стъклата с задържане на бутона за заключване на колата или да пъхна ключа в вратата и да го задържа на заключване и да се вдигнат стъклата,това го видях на един колега на колата.



Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •