Results 1 to 6 of 6

Thread: КОЛАТА НЕ ИСКА ДА ЗАПАЛИ ALFA 156 1.9 JTD 115HP

  1. #1

    Default КОЛАТА НЕ ИСКА ДА ЗАПАЛИ ALFA 156 1.9 JTD 115HP

    Здравейте хора и искрено се извинявам , ако има такава тема. Нов съм във форума и още повече съм новак с алфите. Купих си alfa 156 1.9 JTD 115hp през април от Англия ( колата не е с десен волан ) и си я докарах на ход в България. Колата нямаше никакви проблеми, безупречен автомобил... не съм вярвал , че някой автомобил може да ми влезне под кожата както този.
    Проблема е следният. преди 1 месец ставам сутринта и тръгвам за работа с автомобила ( всичко си беше екстра , както обикновено ) спирам с автомобила пред офиса и след 20 минути се опитах да го запаля и изведнъж автомобила започна да се тресе и все едно се давеше... ( предположих , че все едно не достига гориво в двигателя ). Автомобила запали , макар и трудно и то с доста големи вибраций от двигателя. По късно през деня автомобила изобщо вече не искаше да запали. Сигурен бях , че проблема не е ,че няма гориво , защото точно предната вечер го бях заредил до горе с гориво от бензиностанция ЕКО. И мъките ми започват от този момент до сега включително, защото в един сервиз ми казаха , че проблема е в датчика на хол ( смених датчика и автомобила продължи да не иска да запали). в Друг сервиз ми казаха ,че проблема е в помпата в резервоара и ми поискаха доста висока цена за смяна на помпа ( 800 лв минимум ) ,затова закарах автомобила в друг сервиз , където сега ми казват , че проблема е в датчика за високо налягане на горивната помпа( но в този сервиз не искат да ми кажат цена за ремонта и аз все още незнам , какво да правя ). Държа да уточна , че автомобила палеше единствено , чрез принудително палене ( като впръсквам спрей в смукателя и нямаше никакви ядове.... вървеше си като звяр , както преди , но угаса ли го... пак трябваше да повтарям процедурата). Сега обаче автомобила , като го запаля принудително той може да работи максимум на 3100 оборота.....
    МОЛЯ ВИ кажете ми какъв може да е шибания проблем и как може да се оправи това нещо.

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp 85 Kw 2003 година
    Last edited by aAnKu; 05-10-2017 at 22:03.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Може много неща да са - Понижена компресия, помпа за високо налягане, датчик на налягане, дюзи, калпава нафта ..............

    Трябва си читав диагностик да я види.
    Не ходи в знайни и незнайни сервизчета. Потърси съдействие от някой от форумните сервизи.

    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26

    Аз бих се обърнал към RubigCar.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Може много неща да са - Понижена компресия, помпа за високо налягане, датчик на налягане, дюзи, калпава нафта ..............

    Трябва си читав диагностик да я види.
    Не ходи в знайни и незнайни сервизчета. Потърси съдействие от някой от форумните сервизи.

    http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=26

    Аз бих се обърнал към RubigCar.
    Диагностика, но в графичен режим за да виждаш реално какво става

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Цвятко, той - читавият диагностик, най-вероятно, си знае.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Цвятко, той - читавият диагностик, най-вероятно, си знае.
    Абе тук има доста "читави" та по-добре да подскажем все пак

  6. #6

    Default

    Благодаря за отговорите

    Проблема се оказа датчик за високо налягане на гнп-то
    Last edited by aAnKu; 21-10-2017 at 10:24.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •