Results 1 to 15 of 25

Thread: Монтаж на двубутално брембо?!

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист Jimy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    153

    Default

    Мда нещо не съм догледал в писанките си ... нулите са повечко!
    Но принципно, тези двигатели с директно впръскване много приличат на дизелов комънрейл.

    ФЕРАРИСТ, сигурен съм, че не би искал да ме отказваш, мен или който и да е друг колега! Изразих малко пресилено мнение, защото аз самия не съм сигурен какво правя и до къде ще стигна с реализирането на проекта. Разбрал си ме погрешно, съжелявам.
    И по темата, всички апарати са разглобени и се почва: сваляне боя, почистване, подготовка за нова и тн. Между временно ще меря и чертая някакъв прототип на носеща планка. Въпрос свързан с това: за какъв материал да говоря с фрезиста, за изработка на планката?
    Last edited by Jimy; 01-11-2017 at 09:51.

  2. #2

    Default

    Всичко от алуминии Т6061 нататък върши работа.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    34

    Default

    Мерси много!

  4. #4
    Запален алфист Jimy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    153

    Default

    За механичният спирачен механизъм ще е необходима малка корекция на планките, по-горе, а също и добавяне на някои детайли за захващане на въжето на ръчната.
    Прототипа е отново заимстван от оригинален такъв, но компилиран с този апарат. Всичко освен бутащите планки ще е от високоякостен алуминий, както посъветва ФЕРАРИСТ. Накладките ще се бутат от стоманени планки оформени с необходимият профил за захващане на стоманеното въже. Като някъде там трябва да се набута една пружина, неръждавейка ... липсва на мойта графика.
    Преправянето на апарата се налага и предвид избора на накладките, с които ще работи ... аз намерих такива от доста популярен автомобил у нас, също с дискови спирачки на заден мост: вектра Б, 16в. Доста дребни като размери и се продават на хубава цена.
    Ето какво трябва да се получи:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Powerlite2.jpg   DSC03297_Medium_1.jpg   p02.1.jpg   p02.2.jpg  
    Last edited by Jimy; 29-03-2018 at 14:39.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •