Results 1 to 12 of 12

Thread: Много ми се накланя задницата на 156 sw

  1. #1
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default Много ми се накланя задницата на 156 sw

    Колеги имам едно питане за 156 св, има ли по дебели стабилизиращи щанги за задницата, че имам проблем със завоите, нови амортисьори и пак неще. Та се замислям да не е тя причината, на кръгово с 50 се подпирам на другата седалка. Моята като я хвана нещо лесно ми се гъне, може и да е уморена, знам ли? Да кажа, че всичко е здраво и отпред и отзад, амортисьорите са bilstein b4 на 2к!
    Дайте мнение моля, че немога да се преборя.
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  2. #2
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Up...
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  3. #3
    Запален алфист van_dal's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Велико Търново
    Posts
    154

    Default

    По скоро са меки тампоните на щангите, ако си ги сменял с нови, пробвай с полиуретанови тампони.
    156 Sportwagon 02'

  4. #4
    започва да се пристрастява NINONENO's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Пловдив
    Posts
    52

    Default re

    сллагаѝ про кит Eibach и забравяш за проблема колега
    ALFA ROMEO 156 1,9 JTD (932B2) 77kW 105hp+++

  5. #5
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Нови са много кинти а втора ръка трудно се намират, за черен айбах става въпрос нали?
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  6. #6
    започва да се пристрастява NINONENO's Avatar
    Join Date
    Jul 2014
    Location
    Пловдив
    Posts
    52

    Default re

    и черен става, но червения цепи мрака, когато го сложих още на други ден исках да го свалям тоя кит, ноооо с времето му свикнах и сега не съжалявам.

    п. с. аз го вземах от колега, не ми е чисто нов!
    ALFA ROMEO 156 1,9 JTD (932B2) 77kW 105hp+++

  7. #7

    Default

    Друса ли много?

  8. #8
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Червения е кофти в началото сваляш я мин със 7 см, братми е с такива, но много добре се държи, искам черен че е по висок а е достатъчно твърд да не се люлее
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  9. #9

    Default

    Чак 70мм не е,но с около 30-35мм става по-ниска(ако е pro-kit ,а не sportline-45). На моята 156 с черния (оригиналния) ми свали по спомен отпред с 10,отзад с 20мм,което ме устрои идеално.
    Тук можеш да добиеш представа за какво става дума.
    http://eibach.com/sites/eibach.com.m...uktkatalog.pdf
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #10
    Трайно ПрИсТРастЕН Zafo_84's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Rudozem
    Age
    39
    Posts
    729

    Default

    Иво, ако не се лъжа си ти нали. На братми седана слезе със 7 санта на предна броня с 15 ки, затова го казвам. Може и да са друг модел, а не на айбах.
    Аlfa Romeo 145 1.4 16V TS Junior EXXXX.....
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD FACELIFT '03 116HP
    Всички екстри Мултиволан и Калорифер

  11. #11

    Default

    Принципно е добре да се знаят някой правила при слагането на по твърди(или по меки) пружини или стабилизиращи щанги......
    Разбира се настоящите уточнения правя с уговорката че стремежа е към максимално сцепление на гумата с асфалта.......щото сцеплението е това което пази ламарините от огъване.......и основната цел е да не се загуби......колко ще се накланя колата е друг въпрос.....
    - По твърдата пружина спомага за по малко накланяне в завоя......но пък ако не е комбинирана с амортисьор който да успее да работи с нейната "чистота" то сцеплението в завой е по малко......тва че някой си въобразява че като не му се накланя колата и значи че е по стабилна е друг въпрос......
    Слагането на твърда пружина(особенно отзад на кола с предно), без да имаме усилен амортисьор е нещо абсолютно ненужно.....меко казано.....
    -Принципно по дебели стабилки е малко по удачно решение, ако се цели да се намали накланянето на колата, но пък там има доста други условия нужни за да не се влоши сцеплението като цяло.......
    В много дебели книги е споменато че задната стабилка има не повече от 20-30% отношение към стабилноста на колата.......с уточнението че те са просто едни лостове който трансферират маса от едно място на друго, и реално предават на гумата натиска нужен и да осигури сцепление......а ако надхвърлят определени стойности, то започва загубата му и приплъзване.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Zafo_84 View Post
    Иво, ако не се лъжа си ти нали. На братми седана слезе със 7 санта на предна броня с 15 ки, затова го казвам. Може и да са друг модел, а не на айбах.
    Да,аз съм. Много странно,знам за 50мм макс...с какви е бил преди и какви е сложил след това ? Да не би да са монтирани от кола с по-малък мотор...знам ли,това 70мм ми се струва много....
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •