Results 1 to 6 of 6

Thread: Висок разход.., защо? :(

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default Висок разход.., защо? :(

    Здравейте колеги. Проблема по който пиша е ,че колата харчи повече от обичайното нафта... Дава ми СРЕДЕН разход 14,2.. Кое евентуално трябва да погледна.. Мисля че дебитомера е добре и стойностите му са в оптимално състяние когато е била закачана на комп.. Колата е 147ца 1.9 150 Q2.. Вярно понастъпвам я , но предишната ми алфа беше подобна, да не кажа същият мотор 1.9 140к.с (Стария фейс) и никога като среден разход не ми е изписвално повече от 8, 9 макс.. И двете алфи имат ремап от един и същ мапър, не вярвам да е от ремапа предвид това че той сваля разхода а и преди ремапа пак ми беше същият висок разход... Моля ако имате идеи и можете да помогнете го направете! Благодаря

    Поздрави : ))

  2. #2
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Сигурен ли си, че от борд компютъра са избрани правилните мерни единици? Имаше два варианта относно това как да ти показва горивото, и ако избереш другото обикновенно дава такива извънземни цифри.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by vankichaaaa View Post
    Здравейте колеги. Проблема по който пиша е ,че колата харчи повече от обичайното нафта... Дава ми СРЕДЕН разход 14,2.. Кое евентуално трябва да погледна.. Мисля че дебитомера е добре и стойностите му са в оптимално състяние когато е била закачана на комп.. Колата е 147ца 1.9 150 Q2.. Вярно понастъпвам я , но предишната ми алфа беше подобна, да не кажа същият мотор 1.9 140к.с (Стария фейс) и никога като среден разход не ми е изписвално повече от 8, 9 макс.. И двете алфи имат ремап от един и същ мапър, не вярвам да е от ремапа предвид това че той сваля разхода а и преди ремапа пак ми беше същият висок разход... Моля ако имате идеи и можете да помогнете го направете! Благодаря

    Поздрави : ))
    Наистина е прекалено висок този разход, на фона на разхода от 4/100 на някои колеги от Форума...
    Иначе, добави в кръга на заподозрените и качеството на нафтата, която зареждаш.
    Former Alfa owner.

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Dobrich
    Age
    33
    Posts
    171

    Default

    Ще проверя, даже незнаех за тва че са 2 вариантите, но мисля че са точните мерни еденици, за какво ще са другите иначе..

    ---------- Post added at 23:56 ---------- Previous post was at 23:53 ----------

    Зареждам от лукойл или еко, но където и да заредя показва високи стойности на разход...:\

  5. #5

    Default

    Не е толкова трудно да я засечеш реално колко гори. Най-добре я засичай пълно/пълно.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by vankichaaaa View Post
    Ще проверя, даже незнаех за тва че са 2 вариантите, но мисля че са точните мерни еденици, за какво ще са другите иначе..

    ---------- Post added at 23:56 ---------- Previous post was at 23:53 ----------

    Зареждам от лукойл или еко, но където и да заредя показва високи стойности на разход...:\
    Ако в момента си на l/km, в l/100 средният ти разход е 7.



Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •