Вчера сложих термостат от рено 5 на алфата(jtd 115 facelift). Сложих Вернет 4495, който отваря на 86 градуса, имаше и на 89, но реших че е по-добре да е 2 градуса под оригиналния от колкото 1 над, не че е голяма разликата.
Всичко точно с монтажа, но след това стрелката се закова на чертичката между 50 и 90'С, което трябва да е 70, а не на 90'С. Колкото и газ да и давах трудно дигна малко над тази чертичка, но като я оставих на място за 5-10мин стигна 90'С. Като потеглих пак падна.

Реших че или термостата който съм сложил да е дефектен и да отваря на 70'С, или да съм го пре*бал като съм го слагал или пък датчика за температурата не мери правилно. Добре, ама ако е датчика и 86 на термостата е равно на 70 по датчика, то като качи на 90, значи температурата е в лютеницата.

Затова закчих ФЕС-а и по него температурата на двигателя беше 86'С(по таблото 70), на място качи до 97'С(по таблото 90) и се включи първа степен на перката, пада до 90 и перката се излючва.


Предполагам това е са нормални температури?
Какво мойе да е причината срелката на таблото да не показва правилно и как евентуално да я оправя?