Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Термостат от Рено 5 и температура на таблото

  1. #16
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Остай друго...два реда по-нагоре съм го посочил същото и пак няма кой да го прочете......после никой не ще да помага......ми като няма кой да чете.
    То да сме само аз и ти... това с тази черта е дъвкано многократно, да не говорим, че по спомен май съм го мяркал и в user manual-a и въпреки всичко след толкова години пак има хора, които не си познават уредите по таблото. Другото, което многократно е коментирано е, че датчика специално при 156 в много от случаите показва с голямо отклонение, единственият сигурен начин да хванеш точната температура на двигателя е с multiecuscan. И аз се бях шашнал преди време, че степените на перката включват при по-различни от описаните в manual-a температури, докато не ме светнаха за шашавия датчик. И не на последно място и пак многократно коментирано... че уреда на 156 никога не заковава на 90 градуса, както е при всички останали коли, а стрелката се разхожда наляво-надясно в зависимост от натоварването на двигателя (задръствания, качване на баири или спускане, дали работи и климатика и т.н.). Външните температури вече паднаха и за тая кола е напълно нормално по табло да стои под 90 градуса, хич не ѝ се впечатлявай. Другото лято ще видиш как на моменти ще прекрачва и отвъд 90-те ако я натиснеш повече.
    Last edited by sollider; 24-09-2017 at 01:19.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Наскоро ми се наложи да меря температурните прагове на включване на вентилатора (според ECU - то) на 156 1,8 CF3.

    Първа степен: 97 гр.
    Втора степен: 102 гр.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    По спомен май са същите и за JTD 8v.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  4. #19

    Default

    То за всички май са това температурите,относно включването на степените на перката/ите.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    То за всички май са това температурите,относно включването на степените на перката/ите.
    Така е. Сегментите и на бензина и на дизела са от едни и същи материали, с един и същи коефициент на термично разширение. Затова и при почти всички автомобили температурните граници на работна и критична температура са в близки граници.
    Колкото до това, че "никой не чете" за чертичката, не смятам, че стойността ѝ е основната идея на темата. Посочил съм я за ориентир и, както съм писал, аз (а и голяма част от останалите, както и авторът на темата) го оприличавам на 70. Не съм отрекъл ничие твърдение за 80, нито съм опитвал да опровергая някого
    Alfa Romeo 156 Sportwagon, 1.9JTD, вътрешен фейслифт.

  6. #21

    Default

    Радвам се,че всичко е ясно. Колегата sollider е пояснил доста изчерпателно какво имах предвид
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •