Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Въпрос за моторна спирачка

  1. #1

    Default Въпрос за моторна спирачка

    Добър ден, от около месец съм горд собственик на Alfa romeo 159 1.9JTDm 150 sportwagon. Много се кефа на колата, но забелязвам нещо, за което се чудя нормално ли е. Та до сега всички коли, който съм карал като пусна газта в движение моментният разход става 0.0, но забелязах, че при алфата пада до към 2-3, но не става 0.0. Въпросът ми е това нормално ли е?

  2. #2
    започва да се пристрастява powerf00l's Avatar
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Варна
    Posts
    35

    Default

    Нормално е, пада максимум до 2.0

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    В описанието на този мотор никъде не се казва, че има fuel cut-off режим.

    Т.е - нормално е разходът при моторна спирачка да е различен от 0.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4

    Default

    Странно, защо ли са го направили така?
    И дали може да се коригира при ремап например?

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Странно, защо ли са го направили така?
    И дали може да се коригира при ремап например?
    Вероятно за да избегнат запичане на дюза. Тогава пък възниква въпросът- защо при JTS не са го направили така


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Карал съм и TFSI и TDI комън рейл, и при двете си показва 0.0 като върнеш газта.
    И май не им се запичат дюзите

    Трябва и жтд-то да може така, иначе бих се чувствал много преебан като слизам по надолнище

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Явно само при JTDm са го направили така от незнайни съображения. При 136 коньовото JTD си го има въпросният режим.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Явно само при JTDm са го направили така от незнайни съображения. При 136 коньовото JTD си го има въпросният режим.
    Никога не съм виждал да показва нула.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  9. #9

    Default

    Няма как двигателя да работи и консумацията на гориво да е 0'00 литра.

    Ама ако ви харесва тази лъжа = няма проблем.Българите обичат да ги лъжат и им е доста добре от такива лъжи.Фолксваген са виртуози в тази област ...

    На повечето съвременни автомобили има електро(серво)мотор, който се захранва с ток.

    Не че не може само на акумулатор, но акумулатора може и да не издържи едно по дълго спускане и тогава какво правим...???

    Не работи ли двигателя не работи и алтернатора.

    На 159-ката в упътването изрично е записано, че докато колата е в движение елетродвигателя/усилвателя на волана работи дори при загасен двигател.

    На мен ми се е случвало при аварийно натискане на спирачка (с цел един идиот пресичащ на червено да не ме отнесе) на кръстовище докато съм на първа или втора скорост(не помня вече) докато съм в движение да им изгасне мотора, макар че само убих скоростта с натискане и пускане на спирачката и едновременно превключих на неутрална скорост - в момента в който колата падна под 5 кмч движение по инерция или някъде там(да кажем 2-3 кмч) волана се "втвърди"( и заключи предполагам) и не можеше да се управлява и аз за втори път "скочих" на спирачката този път докато автомобила спре напълно.


    На новите аудита доколкото разбрах освен старт/стоп система има инсталирана система за гасене на двигателя при спускане по наклон - това всичко с цел намаляване на емисиите газове и изпълнение на евростандартите за екологичност.

    Всички тези системи за екологичност и намаляване на консумацията ще "избият" другаде - в акумулаторите.Тези автомобили ще могат да се шофират само с акумулатори от +360 лева и нагоре ...

    Всеки иска да има аудиосистема, навигация, ел.седалки , ел.огледала, ел.прозорци, седалки, подгрев на седалките ...

    Няма как да не работи двигателя, да не зарежда алтернатора и да се кара на обикновен акумулатор - няма да има дълъг живот ...
    Last edited by alfa racer GTA; 13-09-2017 at 16:50.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    Няма как двигателя да работи и консумацията на гориво да е 0'00 литра.

    Ама ако ви харесва тази лъжа = няма проблем.Българите обичат да ги лъжат и им е доста добре от такива лъжи.Фолксваген са виртуози в тази област ...

    На повечето съвременни автомобили има електро(серво)мотор, който се захранва с ток.

    Не че не може само на акумулатор, но акумулатора може и да не издържи едно по дълго спускане и тогава какво правим...???

    Не работи ли двигателя не работи и алтернатора.

    На 159-ката в упътването изрично е записано, че докато колата е в движение елетродвигателя/усилвателя на волана работи дори при загасен двигател.

    На мен ми се е случвало при аварийно натискане на спирачка (с цел един идиот пресичащ на червено да не ме отнесе) на кръстовище докато съм на първа или втора скорост(не помня вече) докато съм в движение да им изгасне мотора, макар че само убих скоростта с натискане и пускане на спирачката и едновременно превключих на неутрална скорост - в момента в който колата падна под 5 кмч движение по инерция или някъде там(да кажем 2-3 кмч) волана се "втвърди"( и заключи предполагам) и не можеше да се управлява и аз за втори път "скочих" на спирачката този път докато автомобила спре напълно.


    На новите аудита доколкото разбрах освен старт/стоп система има инсталирана система за гасене на двигателя при спускане по наклон - това всичко с цел намаляване на емисиите газове и изпълнение на евростандартите за екологичност.

    Всички тези системи за екологичност и намаляване на консумацията ще "избият" другаде - в акумулаторите.Тези автомобили ще могат да се шофират само с акумулатори от +360 лева и нагоре ...

    Всеки иска да има аудиосистема, навигация, ел.седалки , ел.огледала, ел.прозорци, седалки, подгрев на седалките ...

    Няма как да не работи двигателя, да не зарежда алтернатора и да се кара на обикновен акумулатор - няма да има дълъг живот ...
    Останах с впечатление, че не си наясно как работи принудителен празен ход
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Рацер, има, как и това не е ракетна технология. Нарича се "принудителен празен ход" (fuel cut-off), не е от вчера и работи на много прост принцип.

    Когато оборотомерът мери над някакви обороти на мотора а пък в този момент педалът на газта е пуснат, ECU - то разбира, че в този момент ползваш мотора, като спирачка и спира ел. управлението на инжекторите (дюзите). Т.е - гориво в мотора не постъпва и разходът е 0.

    Разбира се, че при този режим коляновият вал продължава да се върти, но задвижван от колелата и трансмисията. И като е така, продължават да си работят алтернаторът, хидравличната помпа, климатикът и сервото на спирачките.

    Това дет си го чел за волана може да е вярно за коли с асистирано електическо задвижване на рейката, не и за такива с хидравлично.

    Не бъркай тази система със систeмата "автоматичен старт-стоп" коренно различни са.
    Last edited by ecotronic; 13-09-2017 at 18:13.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    И температурата не пада защото въздухът се загрява от налягането. Просто казано.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Никога не съм виждал да показва нула.
    Би трябвало да показва 0. Твърде вероятно е реалният ти разход в този режим да е 0, но ICS - ът да показва грешно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Би трябвало да показва 0. Твърде вероятно е реалният ти разход в този режим да е 0, но ICS - ът да показва грешно.
    Не показва нула, защото не показва моментния разход, а някаква средна стойност за някакъв по продължителен период от време.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  15. #15
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Не показва нула, защото не показва моментния разход, а някаква средна стойност за някакъв по продължителен период от време.
    Е - много ясно Нулирай trip - а след започнал ппх и ще ти покаже 0.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •