Results 1 to 7 of 7

Thread: Alfa147 Body comp питане (проблем)

  1. #1
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default Alfa147 Body comp питане (проблем)

    Здравеите да започна с проблема и какво стана като за начало - Както си карах ми светна ,че съм дръпнал ръчната и ,че имам изгоряли крушки също така чека на мотора и почна да се заключва и отключва сама колата след изветно време престои на место се оправи почти всичко остана само индикацията за изгоряли крушки. След като покарах и спрях вече видях,че свети преден десен габарит и заден ляв . След това предния габарит спря остана задния да свети. Порових се в нета и намерих идентични проблеми , проявяват се на 220к 230 км. От боди компютъра няква платка. Може ли само бодито да се смени или трябва боди + целия комп и ключа, или някой друго решение да ми дадете. Прикачам линк , които показва какво се случва в общи линии. https://www.youtube.com/watch?v=C5sENzdRSgQ
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by seepo View Post
    Здравеите да започна с проблема и какво стана като за начало - Както си карах ми светна ,че съм дръпнал ръчната и ,че имам изгоряли крушки също така чека на мотора и почна да се заключва и отключва сама колата след изветно време престои на место се оправи почти всичко остана само индикацията за изгоряли крушки. След като покарах и спрях вече видях,че свети преден десен габарит и заден ляв . След това предния габарит спря остана задния да свети. Порових се в нета и намерих идентични проблеми , проявяват се на 220к 230 км. От боди компютъра няква платка. Може ли само бодито да се смени или трябва боди + целия комп и ключа, или някой друго решение да ми дадете. Прикачам линк , които показва какво се случва в общи линии. https://www.youtube.com/watch?v=C5sENzdRSgQ
    Или имаш някъде лоша връзка по куплунзите )добрият случай) или наистина ти е заминал някой от тези буферни чипове. Да смениш боди е трудна работа, трябва да се попрепрогамира или транспондери+боди+еку
    имам едно боди от което можеш да си свалиш чипове
    Last edited by Alex_26; 07-09-2017 at 11:41.

  3. #3

    Default

    Индикацията за дръпната ръчна се появява и когато е намаляло нивото на спирачната течност, провери го за всеки случай.
    Former Alfa owner.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Виж и да няма конденз или някакви гнусотии по платката. Подсушаването и почистването и може да реши проблема.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    ще погледна утре но се самнявам демен бодито+компа +ключа единия варянт др само боди но да се препрограмира
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Това винаги е вариант, макар и скъп. Ако нещо свети постоянно и не когато трябва, вероятно е опукал някой изход, за което стана дума по-горе и тогава нещата са обратими. Просто се локализира въпросния чип и се сменя с такъв от друг компютър или с нов, ако се намери.

    В случай че се наблюдава ефекта "тука има, тука нема" то тогава очевидно глобално се е ошашкал, но е твърде вероятно това да се дължи на нежеланата проводимост, която влага или др. гнусотии внася между пистите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Запален алфист seepo's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    sofia
    Posts
    201

    Default

    М да минало беше вода или влага нз .Какво точно и прави колегата май я потсуши и изчисти и сега сме ок минах тънко и после аз доправях сам старите гуми с нови дано е ок вече.
    Alfa 147 JTD+ & Alfa 159 JTD +

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •