Results 1 to 6 of 6

Thread: Важни детайли относно Алфа 159

  1. #1
    Младши алфист Kriss1993's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    София
    Posts
    17

    Exclamation Важни детайли относно Алфа 159

    Привет алфисти! От много време съм харесал Алфа 159 и започнах сериозно да обмислям покупката на такъв автомобил. Като цяло съм слушал много добри отзиви за тази кола що се касае до ,двигател ,скорости ,ходова част. Като минуси явно са материалите ,които се износват бързо по салона и постоянно пукащите обтегачи на вратите.
    Искам да разбера от вас ,собствениците на Алфа 159 ,какви са вашите лични впечатления от този автомобил: Технически предимства/недостатъци. Данъци ,автокаско ,реален разход на гориво и детайли относно цената на качественото обслужване ,на тези автомобили.

    Като цяло търся черен седан ,за предпочитане дизелов Q4 2.4 автоматик.

    Ако може малко повече информация относно автоматичните скорости при този модел ,надеждни ли са?

    Ще помоля и за малко съвети ,какви основни екстри да търся в този автомобил ,и как влияят те на крайната цена? Забелязах че по-голямата част са със CD Player ,а не с мултимедия. Важен детайл ли е въпросната мултимедия ,или е технически остаряла ,непълноценна и не от особена важност? В крайна сметка винаги може да се постави някаква китайска ,но с модерен хардуер и софтуер. Друго ,на което държа е мулти волан, ако такъв отсъства в комплектацията на автомобила ,който съм харесал ,дали ще е лесно да закупя отделно такъв ,и просто да го монтирам без покупка на отделни детайли , окабелявания?

    Ако може да ме насочите ,кои са най-слабите им детайли ,и какво да оглеждам внимателно преди покупка на Алфа 159.
    Ще съм благодарен на всякаква детайлна информация относно 159-ките.

    Какви са вашите наблюдения относно цените на Алфа 159 у нас? Силно завишени ли са те?
    Last edited by Kriss1993; 03-09-2017 at 12:54.

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by Kriss1993 View Post
    Привет алфисти! От много време съм харесал Алфа 159 и започнах сериозно да обмислям покупката на такъв автомобил. Като цяло съм слушал много добри отзиви за тази кола що се касае до ,двигател ,скорости ,ходова част. Като минуси явно са материалите ,които се износват бързо по салона и постоянно пукащите обтегачи на вратите.
    Искам да разбера от вас ,собствениците на Алфа 159 ,какви са вашите лични впечатления от този автомобил: Технически предимства/недостатъци. Данъци ,автокаско ,реален разход на гориво и детайли относно цената на качественото обслужване ,на тези автомобили.

    Като цяло търся черен седан ,за предпочитане дизелов Q4 2.4 автоматик.

    Ако може малко повече информация относно автоматичните скорости при този модел ,надеждни ли са?

    Ще помоля и за малко съвети ,какви основни екстри да търся в този автомобил ,и как влияят те на крайната цена? Забелязах че по-голямата част са със CD Player ,а не с мултимедия. Важен детайл ли е въпросната мултимедия ,или е технически остаряла ,непълноценна и не от особена важност? В крайна сметка винаги може да се постави някаква китайска ,но с модерен хардуер и софтуер. Друго ,на което държа е мулти волан, ако такъв отсъства в комплектацията на автомобила ,който съм харесал ,дали ще е лесно да закупя отделно такъв ,и просто да го монтирам без покупка на отделни детайли , окабелявания?

    Ако може да ме насочите ,кой са най-слабите им детайли ,и какво да оглеждам внимателно преди покупка на Алфа 159.
    Ще съм благодарен на всякаква детайлна информация относно 159-ките.

    Какви са вашите наблюдения относно цените на Алфа 159 у нас? Силно завишени ли са те?
    При SW съм чувал, че чупят задни пружини-трябва да се огледат.
    Хидравликата може да има проблем ако не е с правилното масло-зелено.На отворена капачка не трябва да има пяна.
    Пробвай дали всички изброени екстри присъстват и дали работят, тъй като много често се описват неща, които ги няма-например аларма, тъй като без аларма няма да ти важи клауза "кражба"
    Ако колата е преди 2008 пробвай добре централното, тъй като е възможно да има проблем!
    Има калкулатори за данък, но според мен ще ти е 350-400лв.При каското най-вероятно ще ти я оценят на 12-13000 максимум.
    Воланът мисля, че може да се смени-дори в момента се продава един в раздела на форума!
    Навигацията върши работа-картата на България е що годе добра и инструкциите ти се появяват да дисплея до километража, а и има още подробна информация, но може да минеш и без нея!
    Нямам опит с автомати, но този не ми е правил никъкви проблеми и според моето скромно мнение е добър.Някой казват, че имал ресурс за определен пробег, но не знам колко км е този пробег!
    Очаквай реален разход- градско от 11 до 16/100
    изванградско от 6 до 8.5/100
    Частите не са от най-евтините, но не са кекави като на 156.Напримир само дискове и накладки за 330мм без отстъпките са 8-900лв.
    Според някой колеги са силно завишени, но може да направиш справка за добри екземпляри например в мобиле.де и да съпоставиш с цените в България!След това "упражнение" ще ти се изясни какво точно се продава в България на цени 5-6000лв, при положение, че в тези пари е и печалбата на джамбазите!
    Last edited by stu; 03-09-2017 at 11:09.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #3
    Младши алфист Kriss1993's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    Благодаря Ви за информацията и отделеното време. Поразгледах Mobile.de и забелязвам разлика в цените ,но е нормално. Там има и доста по-голям избор ,макар че се съмнявам там да са най-евтини. В Италия ми е интересно ,по колко ли вървят? Аз предпочитам да е от Италия внос ,защото от Германия ,Швейцария и Австрия има и гнилочи ,макар тоя модел да не се слави ,като гниещ.

    Волани гледах и в ОLX и не са скъпи ,но мултимедията не успях да открия. Колко ли би излязла употребявана оригинална? Ако са евтини си заслужава ,но ако са над 400лв изобщо не си струва имайки в предвид ,че това е софтуер и хардуер на 10+ години.

  4. #4
    започва да се пристрастява corvette's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    67

    Default

    Качеството на материалите е доста добро.Ръчната скоростна кутия е проблемна,трябва добър оглед и слух.Реален хубав екземпляр,ще е скъпичък.Последно време се вкарват от Швейцария,от Италия има наистина добри екземпляри,но на високи цени.Успех.
    Alfa Romeo 156 1.8 ех
    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDM

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    http://www.automobile.it/alfa_romeo-...prezzo_da=3000
    Гледам, че и в Италия си държат цени над 3-3500€
    Е, най вероятно има и доста под тези цени, но предполагам, че са в състояние да стигнат до най-близкия сервиз/морга
    Last edited by stu; 03-09-2017 at 14:26.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  6. #6
    Младши алфист Kriss1993's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    София
    Posts
    17

    Default

    Като гледам парите са кажи-речи същите, като в немския сайт ,но автомобилите ми се струват в по-добро състояние.

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •