Results 1 to 14 of 14

Thread: Стъпки за сваляне на Картер Alfa 147

  1. #1

    Default Стъпки за сваляне на Картер Alfa 147

    Здравейте,
    Извинявам се, ако повтарям някой, но не случих на такава тема! Може ли някой, който разбира повече да напише тук стъпка по стъпка, как се сваля картера и през какво трябва да преминем. Мисля, че ще е много полезно за нови потребители с проблеми с картерите, като мен. Инъче мен ме интересува дали трябва да се сваля полуоската, защото видях, че май има ухо от полуоската към картера. Само погледнах, така че се извинявам предварително за некомпетентноста ми.
    Благодаря ви предварително!
    П.С. Alfa 147 1.6 Бензин 105HP

  2. #2

    Default

    Полуоската не се сваля,около ухото имаше един болт трудно се вижда понеже идва над картера(до колкото си спомням).Също има и два по малки болта които не се виждат лесно точно между двигателя и скоростите.И когато го отлепиш от двигателя се сваля и сондата на помпата иначе не излиза.
    Last edited by bat_borko_; 05-09-2017 at 08:42.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    Полуоската не се сваля,около ухото имаше един болт трудно се вижда понеже идва над картера(до колкото си спомням).Също има и два по малки болта които не се виждат лесно точно между двигателя и скоростите.И когато го отлепиш от двигателя се сваля и сондата на помпата иначе не излиза.
    Благодаря ти за отговора! Днес ще го свалям, а бях стигнал до 2та болта и не можех да бръкна с нищо, и се наложи да си купя спец комплект от Лидл! Бях се приготвил да свалям полуоска. Спести ми мъките!
    Поздрави!

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    Полуоската не се сваля,около ухото имаше един болт трудно се вижда понеже идва над картера(до колкото си спомням).Също има и два по малки болта които не се виждат лесно точно между двигателя и скоростите.И когато го отлепиш от двигателя се сваля и сондата на помпата иначе не излиза.
    Колега, май се сваля полуоската на моя картер, има си ухо към нея. В интернет има 2-3 типа картери за 147-ца и единия е с ухо към полуоската, ама ще се сваля, няма чалъм!

  5. #5

    Default

    Ами моята 147-ца е 1.6 120 коня,сложих и картер от GTV 2.0 150 коня и двата съм ги свалял без да махам полуоската.Та мисля че беше един хоризонтално разположен болт в горния край на картера,но може както казваш да си с друг вид картер.Вземи един фенер и огледай по добре,помня че беше на кофти място.

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    Ами моята 147-ца е 1.6 120 коня,сложих и картер от GTV 2.0 150 коня и двата съм ги свалял без да махам полуоската.Та мисля че беше един хоризонтално разположен болт в горния край на картера,но може както казваш да си с друг вид картер.Вземи един фенер и огледай по добре,помня че беше на кофти място.
    Това са 2та вида, 1вия е моя. Гледах, светих колега, махнах и болтове вс, не излиза, че и търсех навсякъде продават другия модел без ухото, а този с ухото никъде го няма. Отидох в моргата и там няма. Проблема е, че е счупен до средата, една шахта го отнесе и няма как да се завари.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Alfa-Romeo-147-Karter-1.6-Motor-I-Delovi-Motora_15329869612042909405_slika_1464944657.jpg   karter-alfa-romeo-145-146-156-gtv-1-6-1-8-2-0-16v-vtora-upotreba--8567.jpg  

  7. #7

    Default

    Добре де, след като си отвил всички болтове успя ли да отлепиш картера от блока, предвид това, че е лепен със силикон? Или не можеш да го разлепиш? В каква фаза си в момента, на кой етап?
    Former Alfa owner.

  8. #8

    Default

    Да твоя е друг модел, трябва да намериш явно от 105 коня каквато е твойта.Иначе трудно се отлепя даже счупих едното зъбче понеже го напънах с една щанга.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Добре де, след като си отвил всички болтове успя ли да отлепиш картера от блока, предвид това, че е лепен със силикон? Или не можеш да го разлепиш? В каква фаза си в момента, на кой етап?
    Леко го отлепих от задната страна и видях, че ще се отлепи и го оставих, че бях на работа. Инъче всички болтове са свалени, включително и на ухото към полуоската. Не съм го дърпал нацяло и не знам със сигурност, но като развих тези на ухото дръпнах и не излезе, трябва да се свали полуоската на 99%.

  10. #10

    Default

    Свали ли го колега

  11. #11

    Default

    Колега, за свалянето ще го сваля, само полуоската остана, но питах в Оригиналния сервиз на Алфа, тъй като не намерих 2ра ръка такъв картер и ми изръсиха 1400 лв. , което ме хвърли в тъча.. за един лиген с Масло дето се вика.. Гледах същите модели 105 коня като моята, с различни картери са, направо не знам аз ли имам късмет или..

  12. #12

    Default

    Аз зимата пуках моя и от евро07 ми искаха 1000лв.Търси 2ра ръка

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    Аз зимата пуках моя и от евро07 ми искаха 1000лв.Търси 2ра ръка
    Аз в Евро07 имах 30% отстъпка и като ходих да проверявам за картер ми казаха, че поради 4 месеца неактивност са ми махнали отстъпката. Ами ще търся 2ра ръка, моля се вече да намеря, че колко време стана съм по автобуси..

  14. #14

    Default

    Пробвай в олх там може да намериш

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •