Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: Проблем с предницата

  1. #1

    Default Проблем с предницата

    Колеги, имам един въпрос?Имам 33 1,5 с двойните карбуратори,85 г.Когато завивам надясно и след завоя пусна волана колата върви коректно направо,но наляво след завоя тегли силно наляво.Ходих на реглаж сходимост в Люлин в сервиза на Алфа и пак същото.Сменил съм всичко по предницата без Макферсоните.Колата я карам с този проблем вече 13 г. и взе да ми писва.Отделно от това при тръгване от покой като подам силно газ предницата е много нестабилна все едно плува.
    Има ли някой идея какъв е проблема?
    Предварително благодаря за вашите мнения по въпроса.

  2. #2
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    лагерите на макферсоните как са ти

  3. #3

    Default Проблем с предницата

    Лагерите на Макферсоните са сменени от двете страни.

  4. #4
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    понякога накрайниците не са това което трябва да бъдат и реглажа на по-стрите 33 е малко невъзможен,примен също има подобен проблем,неможаха да направят реглажа поради калпави накрайници,в момента бяга на ляво,ако се навърти един оборот започва да бяга надясно,явно с течение на времето са забравили как се правят тия накрайници(майтапя се естествено)

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    софия
    Posts
    50

    Default

    Да не е удряна алфата(ако е с челен удар и са изпъвани роговете може да се получи подобно теглене на една страна).А иначе причините може да са много от гумите до полуоските и каретата.Обаче тука във форума има добри майстори на алфа и те ще ти кажат за какво става дума като я видят,че през форума диагностика е несериозно да се прави.
    alfa 33 1.5 boxer-85

    Да обичаш значи да даваш,а по-скъпа любов от алфа нема

  6. #6
    Старши алфист JORDANGT's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София Красна Поляна
    Age
    47
    Posts
    779
    Blog Entries
    1

    Default Re: Проблем с предницата

    [quote="Георги Савов"]Лагерите на Макферсоните са сменени от двете страни.[/quote
    Кога ги сменя,щото много живот в тях няма Аз имах същия проблем и както казва MrX това са най-вероятните причини

    PS:Проблема го реших като я продадох(за съжаление)

    Alfa33 1.3 90г.Alfa33 1.5 93г.Alfa33 1.4 94г.Alfa146 1.4TS 97г.Alfa146 1.8TS 99г.Sprint 1.5 78г.Аlfa33 1.7 4x4 91г Sprint 1.7 16V 83г.Alfa145 1.3 96г.Alfa156 2.0 99г.147 1.6 03г.145 2.0 Alfa159 1,9 JTD Ti

  7. #7
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    говоря от личен опит,аз имах тоя проблем и го реших като смених макферсоните и лагерите под пружината.При мен се явяваше и друго,от годинките беше отворила придницата и с малко побутване на роговете и усилване на коша нещата си дойдоха на мястото и забравих за тоя проблем,докато не се врязах с 180км. челно в един камион.До тогава колата стоеше като залепена за пътя.
    За мен проблема е в макферсоните

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  8. #8

    Default Проблем с предницата

    Да разбирам ли ,че трябва да се сменят и двата макферсона?

  9. #9
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    за мен са те но нека и другите колеги да си кажат мнението

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  10. #10

    Default Проблем с предницата

    Искам специално да благодаря на pe6kata212.
    Ката свалих пластмасовите подкалници,щях да получа инфаркт.На няколко места коша беше раждясал с дупки по него.Роговете се бяха сцепили на няколко места.Добре ,че имам добър майстор.Заздрави всичко с планки и надявам се ,че стана доста здраво.
    В момента да чукнем на дърво колата върви добре.

  11. #11
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    сега малко да ви поправя вас с Пешката
    1.Пешка това с отварянето на предницата ти ли го измисли или някой ти помогна,а за побутването да не говорим!
    2.Колега Георги това което си видял като си свалил подкалниците не са роговете!роговете са под капака от двете страни на двигатела

  12. #12
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    Абе все едно не помниш колко се беше разчекнала отпред,и как мислиш ги върнах,ми с побутване с хидравлика запъната в двата ботуша
    Ае са да си помислиме малко

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  13. #13
    Sprint-er Член на клуба MrX's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Перник
    Age
    45
    Posts
    1,912

    Default

    Quote Originally Posted by pe6kata212
    Абе все едно не помниш колко се беше разчекнала отпред,и как мислиш ги върнах,ми с побутване с хидравлика запъната в двата ботуша
    Ае са да си помислиме малко
    това че ти си действал по този начин не означава че е правилния начин,я дай твойто мнени защо тогава преди да сменя окачването на спринта с такова от 3-та серия ми беше разчекната а сега не уточнявам,не са прилагани силови методи

  14. #14
    статус: Пътуващ pe6kata212's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Нови Искър
    Posts
    712

    Default

    казвам това защото за мойта бях сигорен че е събрала ботушите

    Alfetta GTV 2000TS 87г. Alfa Romeo 164 2.0TS 91г. Alfa romeo 155 1.8TS 93г. Honda VFR400 NC24

  15. #15
    Автомонтьор-Разбирач Lisan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    922

    Default

    Quote Originally Posted by MrX
    Quote Originally Posted by pe6kata212
    Абе все едно не помниш колко се беше разчекнала отпред,и как мислиш ги върнах,ми с побутване с хидравлика запъната в двата ботуша
    Ае са да си помислиме малко
    това че ти си действал по този начин не означава че е правилния начин,я дай твойто мнени защо тогава преди да сменя окачването на спринта с такова от 3-та серия ми беше разчекната а сега не уточнявам,не са прилагани силови методи
    Може ли аз да кажа или спора е между вас
    RANGE ROVER / ALFA ROMEO SPIDER / ALFA ROMEO 145 1.9 jtd /YAMAHA 1200 /
    0899832271 Сашо

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •