Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36

Thread: Акумулатор проблем

  1. #31
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Акумулатора е нещо което акумулира енергия нали!?
    Ако тая енергия му се "налива" в някакви граници говорим за волтаж и ампераж всичко е наред пък било това и с най-прости средства!
    Разполагам мисля със седем (7) зарядни за акумулатори и то всякакви, лидълско, Бош, Стек MXS 5 и какви ли не...
    В момента зад мен се зарежда една батерия със зарядно което съм си правил преди години и представлява един траф грец и два прибора... Зарежда си и е едно от малкото с което може да съм сигурен че акумулатора е наистина зареден на 100%, това го потвърждава и ареометъра за гъстота на електролита!
    Лидълското зарядно е удобно защото е малко, има защити от всякакво естество но варианта му без дисплей (такова имам аз) наистина неможе да направи нищо за прекалено изтощена батерия!!!
    На снимките се вижда правеняка и вече заредената батерия (гъстота на електролита ~1.28 и тн).. (на разни приятели които нищо не вдяват им давам модерните зарядни, защото знам че и да искат няма да повредят нищо и ще може да си заредят батериите до някаква степен която е достатъчна за масовия потребител, за мен си ползвам вехтуриите но ги следя какво правят)

    А по темата, принципно е възможно да дефектира и нова батерия! Случвало се е вече... Варианта е малък но го има!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20170831_133101.jpg   IMG_20170831_133233.jpg   IMG_20170831_133310.jpg  
    Last edited by mimouzunov; 31-08-2017 at 14:02.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  2. #32
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Когато се цели да се постигне пълен заряд на един акумулатор, се стига до един режим (напрежение 15+ V, газоотделяне, загряване), който може да се окаже опасен за масовия потребител. Поради това производителите на зарядни предпочитат да си "вържат гащите" като направят така, че изобщо да не се стига до този режим.
    Това, едно зарядно да не може да се започне заряд на силно разреден акумулатор пък си е въпрос на конструкция на зарядното. Не съществуват кой знае какви технически пречки за да се направи зарядно, което да може да "подхване" акумулатора дори и от 0 V. Друг е въпросът, дали изобщо има смисъл от това, такъв акумулатор да се подлага на заряд.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #33

    Default

    Колеги пак ме мъчи тая кола.Купих НОВ акумулатор работи три седмици и днес в най-големия дъжд след ритане,когато съм мокър до костите въртя и ТЦ.Мерих динамо/алтернатор 14,2.

    Не мога да я заключа с дистанционното разбира се....Някакви идей от какво е? Стартер,ако е как да разбера?

  4. #34

    Default

    Да не би да имаш някаква утечка? Премери.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #35

    Default

    Е как карах 3 седмици без проблем,нещо не разбирам ..

  6. #36

    Default

    Примери за утечка.Ако е караш всеки ден може да издържа акомулатора,но един ден ако не си е карал може да го бутне на цяло зависи колко е голяма.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •