Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: Акумулатор проблем

  1. #1

    Default Акумулатор проблем

    Здравейте,колеги

    Въпроса е може ли акумулатор TUDOR High Tech 47 aH/450A/R+ (не знам мога ли да давам линкове).Да сдаде багажа от 17.4.2017 до днес 28.8.2017 сутринта.
    Ако е странно да не би да е от другаде проблема??

    Колата е 147- 1.6 ТС еко.

  2. #2

    Default

    Може, ако не се зарежда. Сигурно е гаранция иди да проверят.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #3

    Default

    Може.Зависи колко време е стоял по складовете.Когато не ги купуват и стоят по много време на склад е възможно.

    Тудор High tech са в действителност Ексайд карбон бууст.

    Тудор са акумулаторите които излизат от завода на Ексайд в Испания.

    Затова колеги препоръчват когато се купува акумулатор да се зареди докрай и тогава да се монтира на колата за ползване.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Може, ако не се зарежда. Сигурно е гаранция иди да проверят.
    Е ако не зарежда,не е ли проблема от друго ???

    А за зареждането,сега като купя нов ще послушам съвета ти

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Защо ще купуваш - не е ли в гаранция този?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Защо ще купуваш - не е ли в гаранция този?
    Би трябвало да е,но пича дето взех колата не е в България и става мноооого сложна.И като не съм се сетил да я взема тогава..

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Vasil1407 View Post
    Би трябвало да е,но пича дето взех колата не е в България и става мноооого сложна.И като не съм се сетил да я взема тогава..
    Намери зарядно и го зареди, ако не става тогава нов.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8

    Default

    Закарах го при един приятел,зарежда го и на втория час ми каза,че не става и ми донесе оборотен.Сложихме го запали и днес ще видя дали ще запали пак или е от алтернатора.

  9. #9

    Default

    Както ти е закачен акумулатора, запали двигателя и свържи един волтметър към клемите му. Ако напрежението е около 12 волта, значи алтернатора не работи коректно (ако всичко е наред, измереното напрежение трябва да е между 13,8 и 14,3-4 волта).
    Former Alfa owner.

  10. #10

    Default

    Снабди се със зарядно от ЛИДЛ.

    Върши чудесна работа, макар че мисля в този форум ми завиха, че "не било като марковите" .

    Е, може и да не е, но за 22 лева зарядно без екранче което показва волтажа и 33 лева за зарядно с екранче което показва какъв е текущият наличен волтаж мисля е повече от добра инвестиция.

    Още повече че е добре 1-2 пъти в годината акумулатора да за зарежда.Така пазиш и съхраняваш и алтернатора от постоянно натоварване и съхраняваш живота и на самият акумулатор.

    При мен след като закупих колата за около 15 месеца след покупката акумулатора започна да пада и в началото на зимата, тоест късната есен понякога не можеше да завърти двигателя и да запали.

    С едно зареждане на акумулатора със зарядно от ЛИДЛ се реши проблема.От зареждането на 20 февруари до сега не съм имал случай да не иска да запали.

    Ноември или декември ще го заредя отново на зимен режим *. След това ще го заредя отново на пролет - март месец.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #11

    Default

    Всяко зарядно върши работа, това от Лидъл не може да започне зареждане, ако акумулатора е много разреден. Принуждавал съм се да включвам обикновено зарядно и след това това от Лидъл. Зимния режим, не е зимен режим, а е за по бързо зареждане, бавното зареждане е препоръчително.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  12. #12

    Default

    Замерих алтернатора показа ми 14.1 с радио и включен двигател и 14.0 с фарове. Значи акумулатора за 5 месеца се е скапал.Дали защото карам 20-25 км общо на ден отиване и връщане на работа?

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Vasil1407 View Post
    Замерих алтернатора показа ми 14.1 с радио и включен двигател и 14.0 с фарове. Значи акумулатора за 5 месеца се е скапал.Дали защото карам 20-25 км общо на ден отиване и връщане на работа?
    Не се е скапал от краткото каране. Аз преобладаващо карам по около 40 км градско веднъж седмично и акумулаторът си е читав.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #14

    Default

    Замерих алтернатора показа ми 14.1 с радио и включен двигател и 14.0 с фарове. Значи акумулатора за 5 месеца се е скапал.Дали защото карам 20-25 км общо на ден отиване и връщане на работа?
    По-скоро кажи колко километра си навъртял с новият Тудор акумулатор?

    Автомобилите които имаме не са предвидени да се шофира с тях 24 часа с включени къси светлини +климатик + аудиоуредби + ....

    Тоест и да могат да понесат това натоварване, в годините когато са проектирани и произвеждани нямаше изискване за 24 часа шофиране на къси светлини.Дневни така или иначе не са предвидени при проектирането, на ел.системата на автомобила, съответно и натоварването на акумулатора също не предвидено за 24 часа шофиране на светлини.

    А бре това с целогодишното шофиране на къси/дневни светлини е една от най-големите тъпни на ГЕРБ.

    Кой знае колко €€€€ са прилапали определени лобисти -депутати ...

    ================================================


    Зарядното от ЛИДЛ може да започне зареждане при много разреден акумулатор.Включва се на заряд на акумулатор за мотор = 6 волта.След това се преминава на програмата за заряд на акумулатор за автомобил.Ако напрежението на акумулатора е паднало под +3.5 волта няма да може да го зареди.

    Тогава обаче е все едно - акумулатора така или иначе е "изпуснат", за да падне до такова ниско напрежение , надеждността също става под голям въпрос ...

    ------------------------------------------------------------------------------------


    Това което зная за ЛИДЛ-ските зарядни е че новите са по-"взискателни" към акумулатора и е по-възможно да "откажат" да го зареждат, ако е много разреден.

    Старите без екранчето не са толкова "капризни" и с тях може да се възстанови донякъде и акумулатор "мъртвец" ...
    Last edited by alfa racer GTA; 29-08-2017 at 18:45.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by alfa racer GTA View Post
    По-скоро кажи колко километра си навъртял с новият Тудор акумулатор?

    Автомобилите които имаме не са предвидени да се шофира с тях 24 часа с включени къси светлини +климатик + аудиоуредби + ....


    ================================================


    Зарядното от ЛИДЛ може да започне зареждане при много разреден акумулатор.Включва се на заряд на акумулатор за мотор = 6 волта.След това се преминава на програмата за заряд на акумулатор за автомобил.Ако напрежението на акумулатора е паднало под +3.5 волта няма да може да го зареди.

    Тогава обаче е все едно - акумулатора така или иначе е "изпуснат", за да падне до такова ниско напрежение , надеждността също става под голям въпрос ...

    ------------------------------------------------------------------------------------


    Това което зная за ЛИДЛ-ските зарядни е че новите са по-"взискателни" към акумулатора и е по-възможно да "откажат" да го зареждат, ако е много разреден.

    Старите без екранчето не са толкова "капризни" и с тях може да се възстанови донякъде и акумулатор "мъртвец" ...
    Гледам, че пак някакви неверни неща пишеш. Това сега ли си го измисли или го прочете някъде?
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •