Results 1 to 8 of 8

Thread: относно размер на джанти за 159

  1. #1

    Default относно размер на джанти за 159

    Здравейте.
    Интересува ме дали джанти 16 цола 7J ет41 ще станат за 159-ка 2.4 jtd заради по големите апарати. На 1.9 стават без проблем.

  2. #2
    Запален алфист cec21's Avatar
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    София
    Posts
    112

    Default

    Няма да станат. 17 е минимума при 2.4
    159 2.4 JTDM HIGH
    147 1.9JTD 8v - Ex

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    52

    Default

    Да попитам и аз...
    Купих колата с 16 - ки стоманени, но има известен проблем. Колата няма резервна гума, а компресор. Така си е фабрично, но не виждам как може да ми помогне това нещо, ако сцепя гума, както ми се е случвало два пъти с предишната кола.
    Та, искам да си купя "патерица" или още една желязна джанта, на която да сложа някаква резервна гума.
    Въпросът е, че с малките диаметри явно е много трудно и никъде не намирам. Разбрах, че стават някои опелски, та искам да питам, всички, които са 5х110 ли ще паснат или трябва да гледам още нещо.

    П.П. Колата е 1,9, 150 коня, ако има значение.
    Shit happens, sometimes...

  4. #4

    Default

    Този компресор ще ти помогне,ако имаш флакон със спрей за гуми,а за резервна гума може да вземеш от някоя блъсната 159.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  5. #5

    Default

    И като я сцепи,как ще му помогне флакона?

    И при мене беше така ( с компресор,флакон и т.н.) ,но си намерих патерица от Алфа. Ако намериш от Опел или нещо друго,ще е хубаво да я пробваш. Сваляш едно от задните колела и налагаш, щом си 1.9 може и отпред да стане....но така или иначе , ако се случи нещо на предно колело ,патерицата е желателно да иде отзад.
    Две поредни Алфи взимам с компресор и всеки път търся резервна гума...кофти,аз си обичам олдскул системите,по-сигурно е
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Posts
    52

    Default

    Взех една опелска джанта от морга. Тия дни ще и търся и гума.
    Два пъти съм пукал с предишната кола и двата пъти ставаше на парцал и никакъв компресор и пяна не биха помогнали, така че държа да си имам резервна гума.
    Shit happens, sometimes...

  7. #7

    Default

    Незнам как ще му помогне флакона като и за мен това са излишни работи но не сме го измислили ние аз съм с резервна гума,ако бях с копресор щях да го заменя за патерица.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  8. #8
    започва да се пристрастява Valenses's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Шумен
    Posts
    65

    Default

    Нали и тея с пътните помощи трябва да ядат, много ясно, че всички ще са а глупавите флакони.
    94' Fiat Punto 1.2 Rosso Swift
    03' Alfa Romeo 156 SW 2.4 jtd Nero Metallico
    02' Fiat Stilo 1.6 16v Grigio Steel

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •