Results 1 to 4 of 4

Thread: 2.4 136 забива на 3500 оборота

  1. #1

    Default 2.4 136 забива на 3500 оборота

    Здравейте колеги , забелязвам , че колата до 3500 оборота върви много и след 3500 нещо започва да тъпче , развърта се но малко по бавно . Говорих с познат с такава алфа и казва , че са така но не ми се вярва . Питането ми е дали найстина забиват след тези обороти или да гледам за грешки налягания на гориво и турбо ... Чек лампа не свети. Доколкото ми каза предишният собственик колата има правен ремап . Благодаря предварително

  2. #2

    Default

    Провери дебитомера.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Dinev89 View Post
    Здравейте колеги , забелязвам , че колата до 3500 оборота върви много и след 3500 нещо започва да тъпче , развърта се но малко по бавно . Говорих с познат с такава алфа и казва , че са така но не ми се вярва . Питането ми е дали найстина забиват след тези обороти или да гледам за грешки налягания на гориво и турбо ... Чек лампа не свети. Доколкото ми каза предишният собственик колата има правен ремап . Благодаря предварително
    Не знам какво разбираш под "тъпче", но наистина най-вървежни са между 1800 и 3000 оборота. След това няма усещане за ряз, а набирането става по-бавно и постепенно. Това е нормално за дизел. Аз преди карах турбо бензин с повечко коне - там вървежът започва след 3000 оборота. И в този случай дизелът може да ти се стори невървящ, а всъщност да не е точно така.

  4. #4

    Default

    Утре ще я закача да видя дали е записала някакви грешки но ми се струва малко по мудна от колкото ми се иска . Става въпрос след 3500 , иначе до 3500 опъва здраво и повечето остават доста назад

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •