Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Запис на mp3 диск на алфа 159

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    35

    Default Запис на mp3 диск на алфа 159

    Колеги, реших да си запиша mp3 disk за алфата но нещо не ми се получава. Търсих стари теми но не намерих. Колата е с обикновенното CD не е с навигация. Дайте акъл как става таз работа. Нямам blue and my ако има значение, но доколкото знам CD то на 159 коте чете mp3 фабрично. Споделете как записвате вашите?

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    60

    Default

    Чете Mp3, ако Cd - то е такова. Ако е обикновено не чете.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm;Alfa Romeo 156 1.8 T.S.ex, Alfa Romeo 146 1.4 T.S.ex

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    Дай малко по конкретно. Трябва ли да са в папки или нещо подобно. Как точно ги записваш ти. Аз ползвам неро, всичко е в мп3 формат, върху обилновенно сд от 700мб финализирам го и като го сложа ми дава CD error а обикновенни сд та тръгват

  4. #4
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Слагаш човка(отметка) когато записваш на Track-At-Once
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Dimitar Antonov View Post
    Дай малко по конкретно. Трябва ли да са в папки или нещо подобно. Как точно ги записваш ти. Аз ползвам неро, всичко е в мп3 формат, върху обилновенно сд от 700мб финализирам го и като го сложа ми дава CD error а обикновенни сд та тръгват
    Ако ЦД-плейъра със сигурност чете МР3-ки, то проблемът най-вероятно е от скоростта, с която записваш диска. За съжаление вече всички записвачки работят на висока скорост, а ЦД-плейърите не могат да "четат" ЦД-та, записани на висока скорост. Пробвай да намериш от някъде стара записвачка (2005-2006 година), запиши един диск на скорост 8Х или 12Х и пробвай да го пуснеш в колата.
    Former Alfa owner.

  6. #6
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    За съжаление на всички записвачки може да се зададе скорост на запис 8X . Няма значение от кога са произведени те от 2000 година ,2005,че дори произведена миналия месец на 2017! На всички може да се задава най ниската скорост за запис на CD 8X
    Това с годината 2005-2006 са пълни глупости и не обмислено писане !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2017
    Location
    София
    Posts
    35

    Default

    Еми на мойта най ниската е 10x но както и да е. Като стигна до компютъра ще пробвам пак. Идеята ми беше дали е възможно оригиналното CD да не чете mp3 или фабрично всички четът. И дали трабва файловете да бъдат във папка или не е нужно. Но взех десет диска и ще се пробват различни варианти хахах. Няма да се предаваме

  8. #8
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Dimitar Antonov View Post
    Еми на мойта най ниската е 10x но както и да е. Като стигна до компютъра ще пробвам пак. Идеята ми беше дали е възможно оригиналното CD да не чете mp3 или фабрично всички четът. И дали трабва файловете да бъдат във папка или не е нужно. Но взех десет диска и ще се пробват различни варианти хахах. Няма да се предаваме
    Я ми напиши модела и марката на записвачката,че най не обичам да ме правят на балък ! И виж в книжката на колата там е дадено какво чете и како не.... всички се правите на не разбиращи !
    P.S
    И да ти кажа ,че да знаеш скоростите който се показват зависят и от записващия софтуер !И за предпочитане е да си купил софтуера а не да си инсталирал не легален такъв !
    Last edited by eproHD; 13-08-2017 at 16:19.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    За съжаление на всички записвачки може да се зададе скорост на запис 8X . Няма значение от кога са произведени те от 2000 година ,2005,че дори произведена миналия месец на 2017! На всички може да се задава най ниската скорост за запис на CD 8X
    Това с годината 2005-2006 са пълни глупости и не обмислено писане !
    Старите записвачки от 2005-2006 година СЪС СИГУРНОСТ записват само на ниска скорост, новите записвачки записват минимум на 24-та скорост, от значение е и диска на който се записва. Да не отварям дума за дисковете, които се продават на пазара, че минималната им скорост на запис е около 24-та. Освен това версията на NERO-то (ако записваш с NERO) трябва и тя да е ниска, щото с версии над 5-та ще запишеш диск на ниска скорост на кукуво лято. А NERO отдавна не е това, което беше, има редица безплатни програмчета, като Ashampoo Burning Studio, които вършат работа.

    П.С. Ако успееш да накараш записвачката на лаптопа ми да запише диск на скорост 8Х със софтуер, избран от теб - подарявам ти лаптопа моментално!
    Former Alfa owner.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Ако ЦД-плейъра със сигурност чете МР3-ки, то проблемът най-вероятно е от скоростта, с която записваш диска. За съжаление вече всички записвачки работят на висока скорост, а ЦД-плейърите не могат да "четат" ЦД-та, записани на висока скорост. Пробвай да намериш от някъде стара записвачка (2005-2006 година), запиши един диск на скорост 8Х или 12Х и пробвай да го пуснеш в колата.
    Така, както си го написал и не си обяснил, защо се наблюдава дискутираната зависимост, човек би си помислил, че проблемът е просто в скоростта на запис.

    По-правилното обяснение е, че способността за четене зависи от контраста на записания образ.

    А контрастът на записания образ зависи от:

    - скоростта на запис
    - качеството на записващия лъч (хардуера на записвачката)
    - качеството на носителя (CD - то)

    От друга страна по-новите четящи устройства, за разлика от по-старите, са способни да четат и по-нискоконтрастни образи.

    Накратко:

    с качествена записвачка и качествен носител и на висока скорост, може да се запише диск, който да се чете и от по-старо CD.
    Last edited by ecotronic; 13-08-2017 at 18:01.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11

    Default

    Не исках да се впускам в толкова подробни обяснения, но както винаги обясненията ти са на ниво low level, т.е. малко хора са наясно с технологията на запис. И само да допълня някои фактори, които също влияят на възпроизвеждане:

    1. Лещата на скенера е замърсена от полепнал катран от цигари (ако се в колата е пушено). А това променя дължината на вълната на лазера.
    2. Деградиране на GaAs-кристал на скенера, в следствие на протичащия ток през него с течение на времето, оттам промяна на дължината на вълната на лазера. Има логика за компенсиране, но тя е до един момент.
    Former Alfa owner.

  12. #12
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Старите записвачки от 2005-2006 година СЪС СИГУРНОСТ записват само на ниска скорост, новите записвачки записват минимум на 24-та скорост, от значение е и диска на който се записва. Да не отварям дума за дисковете, които се продават на пазара, че минималната им скорост на запис е около 24-та. Освен това версията на NERO-то (ако записваш с NERO) трябва и тя да е ниска, щото с версии над 5-та ще запишеш диск на ниска скорост на кукуво лято. А NERO отдавна не е това, което беше, има редица безплатни програмчета, като Ashampoo Burning Studio, които вършат работа.

    П.С. Ако успееш да накараш записвачката на лаптопа ми да запише диск на скорост 8Х със софтуер, избран от теб - подарявам ти лаптопа моментално!
    Няма да споря щото няма смисъл ! Само,ще ти подскажа,че лаптопите записват CD max до 24 скорост.Но това не значи,че не могат да записват и с по ниска скорост !При настолните скоростта е повече понеже не са SLIM
    Лаптопа ми е ACER от 2014 и записвам дискове Verbatim на 8x с Ashampoo Burning Studio 18
    Това,че на някой не му работи телевизора не означава,че и на другите не им работят !!!
    Пак казвам не искам да споря
    Ето ти данните на една записвачка LG за лаптоп от 2015
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Ashampoo_Snap_2017.08.13_17h23m48s_001_.jpg   a.jpg  
    Last edited by eproHD; 13-08-2017 at 18:48.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  13. #13

    Default

    И на мен не ми се спори, много се отплеснахме от темата.
    Към колегата с проблема - извади ЦД-то и виж какъв е модела, поне ще знаеш дали възпроизвежда МР3-ки или не.
    Former Alfa owner.

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Като сме тръгнали да обясняваме нещата в детайли, да спомена и това, че самите носители (CD - та) променят драстично "качествата" си с времето.

    Това е и причината заради която никъде в сериозния бизнес за съхранение на информация, не се ползват, като носители CD -та.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Правилно тук няма как да знаем питащия каква записвачка има ,какъв софтуер ползва и какви дискове ! Купува един шпиндел с дискове и почва проби това е,ние тук няма как да му запишем работещ диск
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •