Results 1 to 5 of 5

Thread: Излязла пружина в движение след смяна на амортисиори

  1. #1

    Default Излязла пружина в движение след смяна на амортисиори

    Здравейте. Вчера смених два задни амортисиора на моята 147-ца, амортисиорите са monroe reflex. Направи ми впечатление, че пружините успях да ги сложа "на ръка", без скоби, крикове и други помощни средства. След което излязох да покарам малко извънградско, и докато карам по един доста неравен път пружината се "изхлузи" от амортисиора, след което я наместих на място като дигнах колата на крик. Въпроса ми е дали това се е случвало на някои, дали аз не съм наместил пружината първия път както трябва или пружините са ми къси? (Пружините не съм ги сменял, така съм я взел, мисля че са оригиналните)

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Учудващо е, че си успял да качиш пружините без скоби. Това вероятно означава, че те са по-къси отколкото трябва за тези амортисьори. Заради това е и изпаднала.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    При 156SW задните съм ги сменял само на крик!Наместваш после бавно пускаш крика и вкарваш оста.Да не би да ти се е счупила чашката на амортисьора, тъй като пружината не би трябвало да излиза!!!Или по скоро да е някоя рязана или счупена пружина?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  4. #4

    Default

    При мен "спортните" пружини, които снижават към 3-4см, отзад могат да се монтират без скоби. Толкова са къси че без ядове се слагат на амортисьора и се слага тампона. Но никога не са изпадали или да са се размествали. Вариант е да са някакви още по - ниски пружини или да са чупени.

  5. #5
    Старши алфист barash's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Кърджали
    Age
    43
    Posts
    604

    Default

    При мен - на обикновени амартисьори си
    монтирах пружини от нивомата и резолтата беше като горе посочения,монтаж без нужда от скоби само с лек натиск но на висяща гума пружината излизаше от чашката.
    156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
    KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
    18 inches Blackline alloy wheels
    Audi a4 b6 1.8t 2005 Convertible - 20 inches Rs4 alloy wheels

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •