Здравейте,
Появиха се два проблема на алфичката. Колата е 1.6 120 ts.
1. Ноември месец ми смениха гарнитурата на капака на клапаните. Сега отново е за смяна. Изкривила се е около 1-ви цилиндър и при голямата свещ беше пълно с масло догоре. Установих и че два от центалните болтове не са завити изобщо. Единия е точно до изкривяването. Вероятно гарнитурата надига. Оттук мисля, че проблема е при монтажа. Некадърно изпълнение. Въпросът е лесно ли се сменя тази гарнитура. С пластмасовия капак съм. Не ми се дават пари на пишман майстори. Има ли нещо специфично при смяната като ред на завиване на болтовете, степен на стягане и други. Доколкото виждам ще ми е най лесно да сваля металната планка със всички бобини и после капака. Има там маркуч за картерните газове. Скобата за многократна употреба ли е или се сменя. Другото кпето установих е, че на въпросния първи цилиндър гуменото уплътнение на бобината е скъсано на две. Едната половина остава вътре. Като гледам май върви с бобината. Принципно ако гарнитурата е здрава не би трябвало да е фатално. Мисля да разменя бобините с тази на 4-ти, където е супер сухо пък по-натам ще го мисля.
2. Втория проблем е по-странен. Ходих до морето. На връщане по магистралата се появи един шум като виене. Звучи горе-долу като свирещата маркировка. Първо това си и помислих. После реших,че е нещо от вятъра или някое уплътнение на салона не уплитнява. Появяваше се след 140 км/ч. Най изразено при 160. Карах почти само на 5-та и предимно на темпомат. Като се прибрах установих, че при тръгване на полусъединител има лека вибрация на педала. След проверка установих, че спирчната течност е почти до капачката. Над максимума. Днес изкарах малко течност така, че да падне 1-2мм под максимума и като че ли вибрацията поспадна. Въпросът ми е дали виенето на магистралата може да е от приплъзване на съединителя например и как така течността се е разширила толкова? Че е топло, топло е. И свързано ли е това с появилата се вибрацийка? Абе с две думи за какви цифри иде реч?

Изпратено от моят HUAWEI CAN-L11 с помощта на Tapatalk