Results 1 to 6 of 6

Thread: Разсвистя ми се скоростната кутия

  1. #1
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default Разсвистя ми се скоростната кутия

    Здравейте колеги. Вчера излязох да покарам из някой друг красив планински път и какво да чуя - скоростната ми кутия бучи.

    2ра, 3та, 4та и 5та се чува доста отчетливо. Не е много силно но определено се чува бучене на фона на двигателя. Като че ли първоначално го няма и се появява след като е позагряла колата. Когато натисна съединителя или съм на неутрална, бученето изчезва мигновено.

    Маслото на скоростната е сменяно преди точно 1 година. Скоростите влизат. Първа на студено време (изминалата зима) се пънеше преди да е загряла колата. Подозирахме че е от съединител който така и така беше за смяна. Сега лятото проблеми няма уж а и съединителят е сменен преди 2 месеца.

    Не знам от колко време бучи, но вчера го забелязах защото по изключение не си бях пуснал музика. Въпросът ми е мога ли да карам известно време така защото ми предстоят няколко пътувания между София и Бургас през идните 2 седмици и после още някакво между градско? Горе долу очаквам поне 1000-1200км да навъртя за 2-3 седмици, а междувременно не знам дали ще се вредя в сервиза.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by xen0s View Post
    Здравейте колеги. Вчера излязох да покарам из някой друг красив планински път и какво да чуя - скоростната ми кутия бучи.

    2ра, 3та, 4та и 5та се чува доста отчетливо. Не е много силно но определено се чува бучене на фона на двигателя. Като че ли първоначално го няма и се появява след като е позагряла колата. Когато натисна съединителя или съм на неутрална, бученето изчезва мигновено.

    Маслото на скоростната е сменяно преди точно 1 година. Скоростите влизат. Първа на студено време (изминалата зима) се пънеше преди да е загряла колата. Подозирахме че е от съединител който така и така беше за смяна. Сега лятото проблеми няма уж а и съединителят е сменен преди 2 месеца.

    Не знам от колко време бучи, но вчера го забелязах защото по изключение не си бях пуснал музика. Въпросът ми е мога ли да карам известно време така защото ми предстоят няколко пътувания между София и Бургас през идните 2 седмици и после още някакво между градско? Горе долу очаквам поне 1000-1200км да навъртя за 2-3 седмици, а междувременно не знам дали ще се вредя в сервиза.
    По-скоро не, щото междуградско се съмнявам да караш с 40 - 50
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #3

    Default

    За ГТ-то ли става дума?

  4. #4
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Да за колата от подписа. Май ще трябва да я вкарвам в бокса. Междуградското си го карам нормално 140-160 според зависи от пътя.... Намери кога да стане това
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

  5. #5

    Default

    Колега провери нивото на маслото в скоростите ако има пропуск и е поизтекло долей ако си е там то квото е станало е станало караи докато намериш време и така

  6. #6
    Запален алфист xen0s's Avatar
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    София
    Posts
    184

    Default

    Meрси за съвета. Но след доста дълъг тест драйв на тихо място, мисля че шума не идва от скоростите. Виене определено има но най-вероятно не са скоростите. Като дам на неутравлна или натисна съединителя изчезва защото автоматично отпускам и гаста. Но вчера успях да накарам шума да се чува дори когато стоя на 1 място и давам гас на неутрална. Не знам от какво е, но не е стандартното виене на турбината, освен ако не излезе че звучи така след ремап

    На 15ти ще ходя в сервиз да видим какво става.
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm@150++ hp (remapped but not dynoed), Graphite Black, Distinctive, ExtremeTuning strut bar, TOORA 570 wheels, Koni STR.T shocks + Eibach ProKit springs

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •