Results 1 to 5 of 5

Thread: Rear Fog Light Failure, пък светлината си свети

  1. #1
    Младши алфист dastmo's Avatar
    Join Date
    May 2015
    Location
    Варна
    Age
    30
    Posts
    20

    Default Rear Fog Light Failure, пък светлината си свети

    Здравейте, колеги. Имам много странен проблем. Компютъра ми казва, че задната светлина за мъгла не работи. И, верно, не работеше, защото кабелите бяха вързани с изолирбанд и се беше откачил единия. Вързах ги като хората, изолирах ги, смених крушката и сега си свети прекрасно.

    Има един проблем, обаче - грешката на компютъра си стои и продължава да ми казва "Rear fog light failure". Някой може ли да ми каже каква би могла да е причината? Ако не, как да изчистя грешката без OBD четец?

    EDIT: Колата е Alfa GT.
    Alfa Romeo 147, 1.6TS, 120кс, 2002
    Alfa Romeo GT, 1.9 JTD, 150кс, 2004

  2. #2
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Странно. Попринцип като закачиш крушката да кажем тя автоматично се маха от компютърчето на километража. Махни клемата от акумулатора за половин час да видиш дали ще изчезне.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  3. #3
    Запален алфист Ханкоо's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Пазарджик
    Posts
    189

    Default

    Давай газ и да не ти дреме нали свети кво ти пука.На бащата 47цата го прави абсл. същия номер като при теб.Мойто ГТ пък на всяко затваряне на багажника му бъгва 1на от крушките на номера.Гледах кабелите вклочително и снопа който е горе на багажника, всичко им е здраво и продължава да си ги прави тея дивотии
    Алфа Ромео 147 1,6 Т.Спарк 120 h.p.
    New Alfa GT 1.9 16V JTDm турбосамолет

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Като покараш малко, ще се махне. При мен два или три пъти, ми пищи че масово не ми светят крушките. Слизам и гледам, светят като слънце. Италианска кола, има си характер.

  5. #5

    Default

    Свали крушката и изчисти крачетата на фасунката

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •