Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 27 of 27

Thread: На ниски обороти няма тяга 1,9 JTD

  1. #16
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    То лесно се говори при свършен факт, но сгънал дебитомер се хваща и без много специализирана хапаратура (MES + кабелче). Та дори и по начина по който ти си го установил.

    Накратко - по-важен е майсторът а не толкова инструментът.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #17

    Default

    И все пак най-лесното си е да включиш МЕС, да пуснеш в графичен режим напрежение от деБиломер и обороти и да гледаш. Не стига ли поне 4.35V за мен си е той. Има случа на сменен сензор с неточния за тази кола и тогава няма стигане или по-рано стига тази стойност

  3. #18

    Default

    Сложих, чисто нов сензор Бош. Пак не върви. Баси кво става. Карам си в авариен режим и чакам майстор да се освободи и да ми почисти ЕГР-а. И така, едно по едно, докато стигна до източника на проблема.

  4. #19

    Default

    Датчикът за налягане в колекторите чистил ли си го?

  5. #20

    Default

    Вчера ми изчистиха ЕГР-а и частично смукателния колектор. Ефект имаше. Днес си купих един спрей за почистване на смукателните пътища и нещата станаха още по-добре. Майсторът каза, че толкова спечена кола, не е виждал. Извадил е кирпич на буци. Датчикът за турбо налягането е бил затлачен доволно. Какво е отчитал, само той си знае. Колата ми, вече загрява доста по-бързо и поддържа по-висока температура. При потегляне, често в началото изпушва, но мисля, че това е от работещия вече ЕГР. Сега остава, да изчистя интеркулера. Ще го сваля и ще го потопя в газ за горене, за една нощ, да се разтворят всички отлагания.

  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    84

    Default

    Може да си прегледаш и маркуча от дебитомера до турбото дали е здрав.

  7. #22

    Default

    Два месеца мъки и колата пак не е наред. Всеки път, като иде в сервиз се "оправя" и на другата сутрин, отново пуши и не ще да върви. Днес сутринта, пак беше така и я изфорсирах няколко пъти на място. Първите два пъти извади голям облак черен дим и след това се оправи. В шах съм.

  8. #23

    Default

    1. Пробвай да откачиш минусовата (не плюсовата!) клема на акумулатора за 10-12 часа, след което провери дали ресета на компютъра е подействал. После провери за записани грешки в ЕКУ-то.

    2. Ако т. 1 не даде резултат - намираш оригинален софтуер от кола със същото ЕКУ и мотор като твоите, която НЕ Е БЪЗИКАНА, ЧИПВАНА и МОДВАНА и го наливаш на твоето ЕКУ. След това пробваш как се държи колата.
    П.С. Описаният от теб проблем много често се появява след некачествен ремап. Колата ти ремапвана ли е?
    Former Alfa owner.

  9. #24

    Default

    Не е ремапвана колата. А ако е заминала дюза и пикае, двигателя, задължително ли тресе или само ако е на определен цилиндър. Как се проверява, дали една дюза е здрава, без да се сваля? Има ли начин?

  10. #25

    Default

    Няма начин да се провери, без да се свали. Сваляш дюзите и ги носиш на стенд да ги проверят.
    Former Alfa owner.

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Датчикът за налягане в колекторите чистил ли си го?
    Това провери ли?

  12. #27

    Default

    Алелуя!
    Колата ми е като нова. След толкова перипетии, намерих ЧОВЕКЪТ. Не е в сервиз. Самоук майстор по дизелови алфи е. Това е човек, който работи със сърцето си, не с икономическите си интереси. Проблемът се оказа ЕГР клапанът, който не се затваря напълно или се затваря от време на време. Затапих го и сърце на място

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •