Results 1 to 13 of 13

Thread: Няколко въпроса относно колата

  1. #1

    Default Няколко въпроса относно колата

    Здравейте, колеги! Нов съм във форума и имам няколко въпроса. Имам Алфа Ромео 166 2.0 16в 155 кс от две години и сега ми идват няколко въпроса.
    Първият е изгоряла крушка на таблото и вечер не се вижда нивото на бензина. До колкото знам за да се смени, трябва да се свали таблото или се бъркам? Може ли някой да ми каже как стават нещата?
    Ето и втория въпрос: от известно време по време на движение при 2-ра и 3-та скорост при отпускане на съединителя се получава притрисане и тропане. Имам притеснения да не е маховика? Преди една година смених съединител + маховик. Проблема не го прави всеки път, но искам да си изкажете мнението.
    Третия въпрос е къде се намира антената, защото са ми казвали че антената са последните два реотана на задното стъкло. Има ли нещо вярно и за какво е горната "антена"?

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    1 - Таблото се сваля като се издърпа волана назад и надолу, развият се двете вертикални винтчета на козирката на таблото и то се издърпа от леглото му.

    Изключват се конекторите отзад и тогава се виждат въпросните крушки, които са на байонетни цокли на гърба му.

    http://clubalfaromeo.com/forum/showp...9&postcount=49

    2 - Провери си тампоните на мотора.

    3 - Антената на радиото са горните писти от задното стъкло. Тази на тавана е за GSM и GPS.
    Last edited by ecotronic; 25-06-2017 at 16:40.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Значи антената за Гпс ако я махна и сложа от тези тип ";акула" , който ги водят няма да е проблем?

  4. #4
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa_Romeo166 View Post
    Значи антената за Гпс ако я махна и сложа от тези тип ";акула" , който ги водят няма да е проблем?
    Какво искаш да постигнеш принципно!?
    По-добра антена за радиото, трошене на GPS/GSM антената, или нещо друго!?
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #5

    Default

    ГПС/ГСМ антената не се използва и искам да я махна тази антена за да сложа другата за по-добра визия.

  6. #6

    Default

    Вярно че е въпрос на вкус,но шарк антената не съм сигурен колко ще подобри визията на 166-ца,по скоро би я развалил,но важното е на теб да ти харесва.

  7. #7

    Default

    Да правя го по мои вкус, защото съм виждал на други и ми харесва как стоят. Как може да се демонтира?

  8. #8

    Default

    Като свалиш тавана на колата.

  9. #9

    Default

    Друг вариант няма?

  10. #10

    Default

    Ти как мислиш?

  11. #11

    Default

    Питам, колега. Благодаря, но със свалянето на тавана се отказвам.

  12. #12

    Default

    Ми няма друг начин за съжаление.

  13. #13
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не е нужно да се сваля целия таван а само в единия заден ъгъл, колкото да се отвори пространство за да стигнеш до основата на антената и да и развиеш гайката, която я скрепва.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •