Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 50 of 50

Thread: 147 JTD 8v - грешка с датчика за високо налягане

  1. #46
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by 52outs View Post
    На новия мотор е ревизирана главата. Долницата беше гледана и уж си беше запазена. Сегменти не са сменяни.
    С оригиналния мап съм. 2.5 показва компютъра, но той мери + атмосферното. Демек = 1.5 надув.
    Датчика мери това което е реалното. А атмосферното е 1 само в мега идеални условия. И ако турбото не работи в колектора ще е 1 на 31 февруари. Та тази ти мисъл като цяло е грешна
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  2. #47
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    84

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Датчика мери това което е реалното. А атмосферното е 1 само в мега идеални условия. И ако турбото не работи в колектора ще е 1 на 31 февруари. Та тази ти мисъл като цяло е грешна
    Датчика кво мери няма значение. Аз взимам информацията от компютъра. Не съм я тествал с барометърче седнал на предния капак, преполагам си се досетил.
    Добре -0.957 щом държиш на точностите. За по удобно аз го смятам -1

  3. #48
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by 52outs View Post
    Датчика кво мери няма значение. Аз взимам информацията от компютъра. Не съм я тествал с барометърче седнал на предния капак, преполагам си се досетил.
    Добре -0.957 щом държиш на точностите. За по удобно аз го смятам -1
    Баш какво мери датчика си има значение. Преди месец моята от запушен датчик направо умря.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  4. #49
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    84

    Default

    Компресията е чук. Имам още една две дреболии да оправя и другата седмица ще се заиграя с актуатора. От ауспуха и тряа да излизат ракети
    Ще пиша къв е резултата като я настроя

  5. #50
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    84

    Default

    Здравейте, колеги. Бях обещал да пиша резултати и да довърша темата.
    Заиграх се с актуатора. Направих му няколко оборота. Резултат имаше, но си беше играчка. След серия качване-сваляне-качване, успях да нацеля тънкия момент, хем да влиза бързо в буст, хем да смогва да и отрегулира пиковете и да не влиза в сервизен от пренадуване. (само актуатора, не ми стигна куража да пипна и стоп болта)
    Веднага се усети разликата, още преди да я донастроя. Колата почна да върви съвсем различно.
    Лага между предавките значително се скъси.

    Единственото разочароващо беше когато я замерих.
    С едно приятелче с който съм се замервал преди да сменя каквото и да било.
    Резултата показа, че все още си върви значително по-слабо от миналата година.
    Ама явно с тая турбина толкова (и тоя софт).

    Имам една идея за по нататък да и сложа разни веселби по дебитомера да и дойде горивото да видя кво става да си поиграя.

    Пък по-нататък, ако ме слуша и не се чупи, за коледа, Дядо Мраз може да и донесе кулер и ремап.
    Ама имам предчувствие, че няма да е много послушна

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •