Results 1 to 9 of 9

Thread: Алфа Ромео 159 2.4 JTDM SW 200к.с автоматик

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Бургас маняк
    Posts
    14

    Cool Алфа Ромео 159 2.4 JTDM SW 200к.с автоматик

    Здравейте.Предстой ми да си закупя въпристният автомобил,но имам едно притеснение с автомата.Когато съм на Р давам на директна и като отпусна спирачката се чува едно чукане. Само на 1-ва го прави.След това не се усеща като привключва.Тампон на скоростната кутия ли е или нещо сериозно?Кажете за какво друго да се огледам.Благодаря

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Да не е от спирачките, тъй като ппи автомата винаги са под напрежение и когато си на d реално държиш колата на място със спирачките!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Бургас маняк
    Posts
    14

    Default

    Quote Originally Posted by Бат Генчо View Post
    Здравейте.Предстой ми да си закупя въпристният автомобил,но имам едно притеснение с автомата.Когато съм на Р давам на директна и като отпусна спирачката се чува едно чукане. Само на 1-ва го прави.След това не се усеща като привключва.Тампон на скоростната кутия ли е или нещо сериозно?Кажете за какво друго да се огледам.Благодаря
    Quote Originally Posted by stu View Post
    Да не е от спирачките, тъй като ппи автомата винаги са под напрежение и когато си на d реално държиш колата на място със спирачките!
    Сменяни са накладките.Дали е възможно този вариант?Нещо друго да ми кажеш да гледам?

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Бургас маняк
    Posts
    14

    Default

    Quote Originally Posted by Бат Генчо View Post
    Сменяни са накладките.Дали е възможно този вариант?Нещо друго да ми кажеш да гледам?
    Ама то не е да задържат спирачките.Когато съм на Р с натисната спирачка давам на Д и във момента който пусна спирачката почуква и го прави само при потегляне !

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by Бат Генчо View Post
    Ама то не е да задържат спирачките.Когато съм на Р с натисната спирачка давам на Д и във момента който пусна спирачката почуква и го прави само при потегляне !
    От кой град ще я купуваш?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  6. #6
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    71

    Default

    При мен го имаше това чукане при отпускане на спирачката при потегляне.
    Оправи се след смяна на накладки, дискове и раздвижване май на апаратите, защото май ми казаха, че били задържали. Сега нямам такъв проблем.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD SW 02, Alfa Romeo 159 2.4 JTDm SW 07 Q-Tronic

  7. #7
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Бургас маняк
    Posts
    14

    Default

    Quote Originally Posted by Juventino View Post
    При мен го имаше това чукане при отпускане на спирачката при потегляне.
    Оправи се след смяна на накладки, дискове и раздвижване май на апаратите, защото май ми казаха, че били задържали. Сега нямам такъв проблем.
    От Балчик.Момчето ми каза,че е сменял накладки и му казали че било от тампон на скористна кутия,който струвал 300лв?

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Бат Генчо View Post
    От Балчик.Момчето ми каза,че е сменял накладки и му казали че било от тампон на скористна кутия,който струвал 300лв?
    Да си смени тампона и я вземи тогава,след тест разбира се.Защото да не се окаже нещо в самата кутия,което вече е проблем.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #9
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    Бургас маняк
    Posts
    14

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Да си смени тампона и я вземи тогава,след тест разбира се.Защото да не се окаже нещо в самата кутия,което вече е проблем.
    Да това е идеята.Ще го смени и ако не се оправи ще търся друга.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •