Results 1 to 6 of 6

Thread: АР 159 1,8мпи

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default АР 159 1,8мпи

    Мотора е z18xer в купето на алфа 159.Два месеца никой в Плевен не успява да установи какъв е проблема,а именно-чека светва като загреее колата или по-скоро маслото и записва грешка п0335-датчик колянов вал,след което явно минава в сервизен режим и почва да набира страшно мудно,оборотомера ту изчезва ту се оправя,като се чува нещо като щракане на реле долу вляво и отзад откъм багажника,иначе работи добре.Датчика е сменен два пъти с нов и положението няма промяна.Колата седя месец и половина в сервиз Тояга Плевен.Смениха компютъра,модулите на имобилайзера,цялото табло с бушоните,гълтача на ключа+ключ,таблото с уредите,нов софтуер,обучения и тем подобни и колата си е със същия проблем.Някой има ли идея за какво иде реч,сблусквал ли се е с нещо подобно или да ме насочи към човек/сервиз,запознати със конкретния мотор.Уточнявам,че колата я купих с тоя проблем,с оригиналНА ГАЗОВА уредба е и също ми прави впечатления,че й тракат дефазаторите(според мен)като загрее.Маслото е ново 5в40.Пали и работи перфектно на бензин и газ,студена и топла,катализатор няма,защото нямерих части от него в задното гърне.ПОМОЩ моля!!!
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  2. #2
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Защо отваряш нова тема при положение, че имаш вече отворена тема за този проблем? И в този ред на мисли направи ли това, което каза, че ще направиш в другата тема?
    Аз лично бих снел осцилограма директно на буксата на ЕКУ-то, за да видя сигнала как се държи и дали няма проблем, като да кажем изкривен венец на коляновия вал, от който датчика чете. Това е първото нещо, което трябва да се направи щом с проблема е съпроводено и изчезване на оборотомера.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by МИТАКА1654 View Post
    Смениха компютъра,модулите на имобилайзера,цялото табло с бушоните,гълтача на ключа+ключ,таблото с уредите,нов софтуер,обучения и тем подобни и колата си е със същия проблем.
    Аз съм леко потресен от това, което си написал...Бягай далече от тоя сервиз, щото нищо добро не те чака, така като гледам как наред са почнали да сменят неща
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Забравих,че пуснах тема за това.Ще ги питам дали могат да направят осцилограма.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  5. #5

    Default

    Проблема е в самото еку просто смени екуто с друго правиш го клонинг и всичко е ток 100%

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    Смениха го,нов софтуер и т.н. и пак същата работа.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •