Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 58

Thread: Бубина или ???

  1. #16
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Внимавайте с кабелите. За 1.6 и 1.3 са различни, въпреки че изглеждат еднакво. Различава се куплунгът към бобината.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Едно е да прехвърлят искри (да са пробили) друго е около кабелите да се получава едно леко сияние...
    Искри, сияние, ореоли, всичко това означава, че кабелите са за смяна.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  3. #18
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by bobi1997 View Post
    дали за 1.3 боксер могат да се ползват кабели от нещо друго от Фиат групата (примерно бубините са същите като на Пунто...)?
    Ами ако Пунтото е боксер - ще може. Обаче кабелите на редови двигател, леко не достигат по дължина за боксера.
    Някой казват че размерът няма значение, но това е на сън, на яве(в реалният живот), размерът има значение.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  4. #19
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Искри, сияние, ореоли, всичко това означава, че кабелите са за смяна.
    Да да... Я вземи погледни в абсолютен мрак на твоита лична кола (дано е бензинова) кабелите какво правят...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Да да... Я вземи погледни в абсолютен мрак на твоита лична кола (дано е бензинова) кабелите какво правят...
    Имам няколко бензинови коли с първокачествени кабели и нищо не правят, като вземат да правят ги сменям, защото вече са за боклука. Като не си в час не подвеждай хората.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #21
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Имам няколко бензинови коли с първокачествени кабели и нищо не правят, като вземат да правят ги сменям, защото вече са за боклука. Като не си в час не подвеждай хората.
    Преди да се изказваш еи така кои колко е в час вземи и си виж кабелите в ИДЕАЛНА тъмнина!
    Чак когато деиствително го направиш това, ще продължим да говорим/пишем...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Преди да се изказваш еи така кои колко е в час вземи и си виж кабелите в ИДЕАЛНА тъмнина!
    Чак когато деиствително го направиш това, ще продължим да говорим/пишем...
    Аз няма какво повече да добавя, няма дори нужда да доказвам на никого нищо, мога да ти публикувам факсимиле от инструкция за проверка на кабели, но не си струва труда, който ще вложа, така че се довери на това което казвам. А и си смени кабелите с такива, които не светят в пълна тъмнина, не е добре да светят на тъмно.
    Last edited by lordliness; 15-05-2017 at 17:32.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #23
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Аз няма какво повече да добавя, няма дори нужда да доказвам на никого нищо, мога да ти публикувам факсимиле от инструкция за проверка на кабели, но не си струва труда, който ще вложа, така че се довери на това което казвам. А и си смени кабелите с такива, които не светят в пълна тъмнина, не е добре да светят на тъмно.
    И все пак... Отвори капака когато е абсолютна тъмница и поогледаи...
    В някои случаи дори и чисто нов кабел може да има взимане даване я с разни вихрови токове я с йонизация на въздуха и тн...
    Несъм споменавал никъде да хвърчат искри от кабелите навсякъде а да се образува много леко сияние, едвам забележино само и единствено на пълна тъмнина...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  9. #24
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Arrow

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    И все пак... Отвори капака когато е абсолютна тъмница и поогледаи...
    В някои случаи дори и чисто нов кабел може да има взимане даване я с разни вихрови токове я с йонизация на въздуха и тн...
    Несъм споменавал никъде да хвърчат искри от кабелите навсякъде а да се образува много леко сияние, едвам забележино само и единствено на пълна тъмнина...
    Физиката не е като локума. Тя не се разтяга. Вихрови токове се получават на повърхноста на проводници при висока честота. Те нямат нищо общо с високото напрежение при ниска честота. Йонизацията е процес при който газовете стават проводник, лош, но проводник, което значи че тече ток. Това пък означава че изолацията на въпросният проводник е лоша. Стар, нов - физиката не я касае колко качествен е кабелът или колко е нов.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  10. #25
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Физиката не е като локума. Тя не се разтяга. Вихрови токове се получават на повърхноста на проводници при висока честота. Те нямат нищо общо с високото напрежение при ниска честота. Йонизацията е процес при който газовете стават проводник, лош, но проводник, което значи че тече ток. Това пък означава че изолацията на въпросният проводник е лоша. Стар, нов - физиката не я касае колко качествен е кабелът или колко е нов.
    Използувам по-горната констатация, като фундамент. Иначе няма какво да и възразиш.
    То и проводниците за високо напрежение светвт. Историятя за свети Елм не е безпочвена.


    Кабелите могат да светят от йонизацията и въпреки това да са си наред.
    В№иж ако прескача искра до корпус или...... Ей сега ми светна нещо!
    Кабелите ти прехвърлят ток по маркучите за газовата Имал съм не само аз тоя проблем.
    Другото : слагай иридиеви свещи, щом си на газ! Няма да съжаляваш!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #26
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Използувам по-горната констатация, като фундамент. Иначе няма какво да и възразиш.
    То и проводниците за високо напрежение светвт. Историятя за свети Елм не е безпочвена.


    Кабелите могат да светят от йонизацията и въпреки това да са си наред.
    В№иж ако прескача искра до корпус или...... Ей сега ми светна нещо!
    Кабелите ти прехвърлят ток по маркучите за газовата Имал съм не само аз тоя проблем.
    Другото : слагай иридиеви свещи, щом си на газ! Няма да съжаляваш!
    Нищо не разбрах! Много неща светят, не и добре изолираните проводници. Свети ли - тече ток, може да е нищожен, но тече. А щом тече някакъв, времето за сериозен пробив наближава.
    Очаквах заяждане за тоците на фуко, щото ги има и при ниска честота, ама ....както и да е.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  12. #27
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ivan dimitrov View Post
    Физиката не е като локума. Тя не се разтяга. Вихрови токове се получават на повърхноста на проводници при висока честота. Те нямат нищо общо с високото напрежение при ниска честота. Йонизацията е процес при който газовете стават проводник, лош, но проводник, което значи че тече ток. Това пък означава че изолацията на въпросният проводник е лоша. Стар, нов - физиката не я касае колко качествен е кабелът или колко е нов.
    Погледни си кабелите при абсолютна тъмнина... Може за разкош да я форсираш няколко пъти....
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  13. #28
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Погледни си кабелите при абсолютна тъмнина... Може за разкош да я форсираш няколко пъти....
    Човек, светещи кабели при абсолютна тъмнина е оксиморон. Или е абсолютна тъмнина, която не виждам(щото е тъмно) как ще осигуря, или кабелите светят. При обикновена тъмнина съм ги гледал, многократно, и ги менках, няколкократно, щото да - някой светят. Многократно съм гледал на тъмно и високоволтови кабели на телевизори, и каскади и ТХО-та. Там даже може да чуеш и помиришеш светлината. Неизвестно време, "светещ" високоволтов кабел може да работи и без да създава проблеми. Това не означава че е добър или че е наред.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

  14. #29
    Запален алфист pisa_misho's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    305

    Default

    Взех нови кабели,незнам колко са качествени за 72лв.,но на тъмно ,(не виждам къде са кабелите),като ги напипам,и ги хвана,пак се получава това леко сияние като на старите,които бяха на около месец,но да мотора от време на време леко претриса на газ,нямам впечатления какво е поведението му на бензин,защото никога (10г.),не съм я карал на бензин,но съм чувал че тоя мотор(боксера),като оставиш чаша догоре с вода ,не бива да се разлее! Иначе вадиха свещите една по една,и всички работят ,искрата е плътна,после пробвахме и вадехме кабел по кабел,докато работи,и в момента в който извадим кабел,мотора ще се скъса от тресене но работи,и казаха че бобината и свещите са добре,но пак казвам,новите кабели също леко сияят като ги хвана с пръсти
    ALFA ROMEO 1.4 BOXER

  15. #30
    scarico diretto bobi1997's Avatar
    Join Date
    Jan 2016
    Location
    София
    Age
    26
    Posts
    375

    Default

    Аз имам подобна дилема относно светенето на кабелите, а чисто нови такива направо прехвърлят искри. И аз започнах да се чудя за бобини, ама нека по-опитните колеги да кажат дали може да е от това, а не само от некачествени/недобри кабели...?

    Иначе при тебе колега пък е съвсем сложно, щом е и препрявано...
    Alfa Romeo 145 1.6 i.e. Boxer -Ex
    Alfa Romeo 146 1.3 i.e. Boxer -Ex

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •