Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 55

Thread: Проблем с климатроник?

  1. #1
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default Проблем с климатроник?

    Дойдоха жегите и компресора почна да прави разни номера. Днес минах към 30 км градско и в първите 10-15 км нямаше ядове. После потеглих обратно към вкъщи и на първия светофар, на който спрях забелязах, че компресора ту включва, ту изключва, неравномерно на около 10-15-20 секунди. По едно време се "излъга" да поработи около 5 минути, след което пак почна с номерата. Перката си включва степените и ядове с нея няма. Няма и течове на фреон а колата е пълнена миналата година в края на април и реално до този момент не съм имал никакви ядове. Стана 1 година откакто си ползвах климатроника безпроблемно, пък сега му скимна да прави проблеми... какво може да се е случило така изведнъж? 156-цата е 2001 година, ако има някакво значение.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Като начало да е замърсен радиатора и да не може да се охлажда. После да е изфирясал част от фреона. И обикновено повредите стават изведнъж
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #3
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Ясно.. ще я закарам в сервиза, където си пълних системата с фреон миналата година, да видим какво ще кажат (и съответно направят) те...
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  4. #4

    Default

    На мен този фокус ми го правеше миналата година, след като заредих климатика. Майсторчето беше заредило 650 грама (толкова го дават за 1.9JTD 105 коня) вместо 500 грама фреон (моята е 1.9JTD 115 коня). Това изключване го прави пресостата, който следи да не се повиши налягането в системата над пределно допустимото и да ти избие я в радиатор, я на друго място, а иначе налягането се повишава много макар и от 150 грама в повече фреон. Как си реших проблема? На изключен климатик с отвертка "звезда" натиснах една от иглите на щуцерите за зареждане и по малко започнах да изпускам от фреона, пускам климатика и чакам дали ще самоизключи. След 4-5 изпускания самоизключването спря и задуха доволно студено. Ако при теб количеството фреон е точно толкова, колкото трябва, значи сигурно пресостата ти е заминал.
    Last edited by dansguardian; 03-05-2017 at 21:11.
    Former Alfa owner.

  5. #5
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Предполагам, че е било колкото трябва, все пак 1 година си работеше без никакви проблеми. Цяло лято изкарах само на включен клима и проблеми никакви.

    Голяма драма ли е тоя проблем - скъпо/евтино, лесно/трудно...? Ако е наистина пресостата, де.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  6. #6
    започва да се пристрастява wazmo's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    39

    Default

    И на мен ми правеше такива номера. Оказа се лоша връзка на буксата към пресостата.
    Alfa Romeo 147 JTDm

  7. #7
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Интересно... а една евентуална диагностика ще хване ли такъв проблем или вдигаме капака и търсим по класическия метод
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  8. #8
    Запален алфист nedko87's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    327

    Default

    Според мен първо трябвада се провери далиналяганията на фреона са ок. Ако няма драми т.е. ниско или високо налягане се започва с пресостати и т.н. За диагностоката не съм сигурен какво показва но не пречи да провериш може да те насочи.
    Гост това е човек ,който идва да пие кафе а ти изпива всичката ракия

  9. #9
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Проблемът излезе крайно елементарен. Буксата на вентилатора не е правила добър контакт и не се е включвал винаги при пускане на климатроника.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  10. #10

    Default

    Здравейте колеги.Първо се извинявам ако въпросите ми не са свързани с темата ,но незнам как да реагирам затова да си питам.Днес си заредих климатика на колата- Алфа 156 1.9 жтд,115 коня, 2001г.,и майстора ми каза че имало само 50 грама фреон в климатика.Това не ме притесни,но ми каз че перката ми неработела както трябва и работела само на високи обороти а трябвало да има по ниски и от време на време да се усилвала.Понеже не съм запознат с климатиците има ли някакви степени на работа тази перка.Аз откакто я имам(от2015г я купих от колега от форума) като си пусна климатика перката заработи за малко и изключи на пълни обороти,след известно време пак така и всичко си беше ток.Но сега тоя майстор ме притесни с тия думи и незнам има ли действително проблем.А и в интерес на истината не ми се вижда да охлажда кой знае какво.Моля някой ако е по запознат да ми обясни или поне да ме насочи към някоя тема във форума,за да не ме псувате че ви занимавам вече със стари теми.Благодаря предварително.

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Направи една диагностика на компютъра на мотора и тествай двете степени на вентилатора. Ако тестът минава успешно, си потърси друг майстор за климатика.

    Ако действително се окаже вярно, че не ти работи бавната степен на вентилатора, това с климатика е най-малкият проблем.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Vencislav999 View Post
    Здравейте колеги.Първо се извинявам ако въпросите ми не са свързани с темата ,но незнам как да реагирам затова да си питам.Днес си заредих климатика на колата- Алфа 156 1.9 жтд,115 коня, 2001г.,и майстора ми каза че имало само 50 грама фреон в климатика.Това не ме притесни,но ми каз че перката ми неработела както трябва и работела само на високи обороти а трябвало да има по ниски и от време на време да се усилвала.Понеже не съм запознат с климатиците има ли някакви степени на работа тази перка.Аз откакто я имам(от2015г я купих от колега от форума) като си пусна климатика перката заработи за малко и изключи на пълни обороти,след известно време пак така и всичко си беше ток.Но сега тоя майстор ме притесни с тия думи и незнам има ли действително проблем.А и в интерес на истината не ми се вижда да охлажда кой знае какво.Моля някой ако е по запознат да ми обясни или поне да ме насочи към някоя тема във форума,за да не ме псувате че ви занимавам вече със стари теми.Благодаря предварително.
    Резисторът за бавната скорост

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Резисторът за бавната скорост

    Колега случайно да знаеш къде се намира този резистор,да го проверя.

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Разгледай около мотора на вентилатора.

    Изглежда така:



    Last edited by ecotronic; 28-06-2017 at 14:43.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15

    Default

    Климатика работи, винаги на 2 степен.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •