Results 1 to 12 of 12

Thread: Питане за хидравлична помпа

  1. #1
    АЛФИСТ iv4oo's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Хасково
    Posts
    167

    Default Питане за хидравлична помпа

    Здравейте колеги , искам да попитам дали хидравличните помпи на 1,9 JTD 105 коня и 2,4 JTD дали са едни и същи ? другата седмица ми предстои смяна но намирам в моя град само за 2,4 а моята е 1,9 . Не ми се поръчва от другаде защото не знам на какво ще попадна няма гаранция дали е читава ,а съм решил да купя 2-ра употреба. Не питам кои какво мисли а някои ако знае.

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Погледна ли в Мегапарц? Може да има за твоята.

  3. #3
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Какъв е смисъла да отваряш същата тема, като вече си питал преди това в предишната ти тема и ти се отговори, че помпите са еднакви?
    То вярно, че там мистър Гайда се изтропа отново и може да те е объркал, ама все пак други колеги са ти казали, че помпите са еднакви.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #4
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Колега,ако човекът(майстора),който ще ти я сменя не знае отговорът на твоя въпрос,просто забрави за него и отиди някъде другаде
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  5. #5
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Колега,ако човекът(майстора),който ще ти я сменя не знае отговорът на твоя въпрос,просто забрави за него и отиди някъде другаде
    Не всеки майстор трябва да знае дали дадени части са взаимозаменяеми.
    Особено в по-малък град, в който не може да си позволиш да правиш коли от един производител.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #6
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Не всеки майстор трябва да знае дали дадени части са взаимозаменяеми.
    Особено в по-малък град, в който не може да си позволиш да правиш коли от един производител.
    Така е,но по скоро той би трябвало да се позаинтересува,отколкото клиентът му.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  7. #7
    АЛФИСТ iv4oo's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Хасково
    Posts
    167

    Default

    Вече се снабдих с помпа , сега някой ако каже от къде се вади -полуоската ли да сваля или генератора и компресора на климатика , че като гледам къде е навряна и ми става лошо

  8. #8
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Нищо не трябва да сваляш. Вади се само тя. След като я развиеш я въртиш насам-натам и излиза.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #9
    АЛФИСТ iv4oo's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Хасково
    Posts
    167

    Default

    Само ремъка , струва ми се невероятно , не виждам местенце от къде да я развия отгоре ли отдолу ли камо ли да я изкарам от там. Някои свалял ли е ?

  10. #10
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by iv4oo View Post
    Само ремъка , струва ми се невероятно , не виждам местенце от къде да я развия отгоре ли отдолу ли камо ли да я изкарам от там. Някои свалял ли е ?
    Е аз. Нали за това ти казвам. С желание е мерак става. Нещо около нея се развиваше, там около пръчката за масло, но не помня точно. За последно съм сменял такава преди 3-4 години на магистралата.

    п.п. Предполагам си взел една черна такава от чугун. Че понякога дават едни алуминиеви и тях не може да ги вкараш, че един ръб пречи.
    Last edited by BO; 07-04-2017 at 12:20.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  11. #11
    АЛФИСТ iv4oo's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Хасково
    Posts
    167

    Default

    Това е супер не сериозно , щеката за маслото е отзад и въобще не пречи , а ти защо я сменя на магистралата , не можа да се прибереш без хидравлика ли ? На мен ми падна ремъка и се прибрах без хидравлика да не казвам от къде , по тежък е волана но....

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by iv4oo View Post
    Това е супер не сериозно , щеката за маслото е отзад и въобще не пречи , а ти защо я сменя на магистралата , не можа да се прибереш без хидравлика ли ? На мен ми падна ремъка и се прибрах без хидравлика да не казвам от къде , по тежък е волана но....
    Огледай хубаво, гадно е, но ако си сръчен ще се справиш. Гледай само и "новата" да не е прекалено стара.
    Колкото до ВО - той си носи резервна и в космоса ше я свали и подмени

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •