Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: В купето има миризма на бензин

  1. #1

    Default В купето има миризма на бензин

    От около седмица усещам силна миризма на бензин в багажника а оттам и в задната част на купето/ около задните седалки/. Преди около месец колата беше в сервиз за боядисване на задната броня. Може ли да е свързано едното с другото? Казаха ми да карам с развита капачка на резорвоара за да излиза налягането, но днес я усещам че няма разлика. Даже я развих нацяло. Може ли да е избило някъде по пътя на бензина/от топлото време, от налягането/? Резервоара видимо няма нищо отдолу. Ако може помагайте със съвети. Благодаря.

    Алфа Ромео 156 , 2.0 ТС, 1999 г.

  2. #2
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Предпологам, не добре завита капачка на на резервоара ( под седалките) или скъсан маркуч в обратния бензин.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  3. #3
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Залагам една "Загорка",че е спукана пластмасата над бензиновата помпа.Махни задната облегалка,развий четирите болчета на предпазната ламарина и всичко ще се изясни.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Залагам една "Загорка",че е спукана пластмасата над бензиновата помпа.Махни задната облегалка,развий четирите болчета на предпазната ламарина и всичко ще се изясни.
    Имаш Загорката от мен. Успях да стигна до пластмасовата капачка, която се оказа пукната. От там съска и излиза бензин. Разкачих маркуча и буксата. Въпросът сега е какво да правя? Може ли да се смени само капачката, или трябва цялата помпа? Може ли да се залепи евентуално?

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Лепи се с течен метал (мажеш как си требе - да има). Правено е многократно и държи, няма яд
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6
    Запален алфист Stefan84's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Сливен
    Posts
    154

    Default

    За да не отварям нова тема да попитъм тук. Как се оправя скъсан маркуч от преливника на резервоара?
    Alfa 156 1.8 TS '00

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Stefan84 View Post
    За да не отварям нова тема да попитъм тук. Как се оправя скъсан маркуч от преливника на резервоара?
    Най- бързо, лесно и евтино с парче тръбичка.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Залагам втора "Загорка",че с каквото и да го залепиш няма да изкара повече от 6 месеца(в най добрия случай).Най евтиният ти вариант - намираш сменена изгоряла помпа и си взимаш само пластмасата.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by radiboy View Post
    Залагам втора "Загорка",че с каквото и да го залепиш няма да изкара повече от 6 месеца(в най добрия случай).Най евтиният ти вариант - намираш сменена изгоряла помпа и си взимаш само пластмасата.
    Дигам мизата на 2 бири, че ще държи
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  10. #10
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Забрави бирите,не съветвам колегата да го лепи,защото,ако след време лепилото не издържи(както стана при мен),ситуациата е следната: Стрелката на бензиномера тръгва със скороста на оборотомера,само че наляво и "една каса бира" отиде на асфалта за секунди.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  11. #11

    Default

    Благодаря за мненията на колегите. Наистина пробвах да го залепя, първо с някакво лепило препоръчано че е много здраво. Бензина обаче го разтвори и стана на каша. След това взех течна стомана, изчистих първото и сложих нея. Мисля че стегна и засега държи, и няма миризма на бензин , защото отзад не се стои , а и там са столчетата на децата. Предстои ми и пътуване ама сега като чета се замислям дали ще издържи? Това за друга капачка е идея , ама къде ще я намеря.

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    496

    Default

    Quote Originally Posted by zhivko View Post
    Благодаря за мненията на колегите. Наистина пробвах да го залепя, първо с някакво лепило препоръчано че е много здраво. Бензина обаче го разтвори и стана на каша. След това взех течна стомана, изчистих първото и сложих нея. Мисля че стегна и засега държи, и няма миризма на бензин , защото отзад не се стои , а и там са столчетата на децата. Предстои ми и пътуване ама сега като чета се замислям дали ще издържи? Това за друга капачка е идея , ама къде ще я намеря.
    Това не е капачка, а регулатора на налягане 99% от втората употреба имат пукнатини и ако не са спукани то скоро ще се спукат, отделно трябва маркучите да се хванат много здраво, че налягането е доста . Писал съм и в други теми - решението е оригинална помпа БОШ от чужбина ей ти линк: http://www.ebay.de/itm/1-x-Kraftstof...item58a9cb033e около 280лв с доставката
    Алфа 156 1,8ТС 1998г


  13. #13
    започва да се пристрастява didikoff's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Burgas
    Posts
    40

    Default Миризма в купето на бензин

    Моля хелп, как да го оправя?
    под задната седалка има гумена тапа излизат кабели от нея. гумата е скъсана и влиза бензин от там
    http://i60.tinypic.com/2ekr620.jpg
    Last edited by didikoff; 27-10-2015 at 16:27.
    Alfa 156 2.0 TS

  14. #14

    Default

    Това на 156-ца 2.0ТС ли е? За пръв път виждам такова решение. Обикновено има една черна метална купа, хваната с 4 гайки, а под нея е горната част на бензиновата помпа, кабелите и маркучите с бързи връзки.
    Former Alfa owner.

  15. #15
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Аз също не съм виждал такова животно,дали това е оригиналният резервоар?...
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •