Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48

Thread: Датчик за отворен/затворен преден капак?

  1. #31
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Аз имам оригинална аларма и според мен датчика за капака е в самата брава. Има си кабелче, което отива към левия фар и буксата му е там. Не виждам обаче как може да се стигне лесно до него без да се свали бронята.
    Това отгоре на гредата е датчика за удар и на него си пише, че е такова
    Ето снимки:


    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 20170404_095708.jpg   20170404_095729.jpg   20170404_095831.jpg  
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  2. #32
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    При мен бравата е друга и явно няма букса.Няма ли да стане - да свържа едно бутонче към празната букса, която предполагам, че е с два пина?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  3. #33
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    При мен бравата е друга и явно няма букса.Няма ли да стане - да свържа едно бутонче към празната букса, която предполагам, че е с два пина?
    Би трябвало да стане. Преди да монтираш ключе, пробвай да допреш въпросния проводник до шаси и виж, дали ще ти се появи индикация.

    BO, това, че няма аларма не означава, че боди компютърът не чете въпросния вход. Може да погледне с МES параметъра "Bonnet" и да види, какво се случва.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #34
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Като активирах алармата от бодито чрез МЕС, веднага ми се показа индикацията, че капакът ми е отворен, като при активиране на кан алармата ми индикираше, че имам неохранявана зона?В МЕС не намерих отделен параметър за преден капак, след което с мобилната версия на АлфаОБД успях някък да махна индикацията, но на параметрите се вижда, че капака се води отворен.Странното е че кан алармата спря да индикира за неохраняема зана?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  5. #35
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    При мен бравата е друга и явно няма букса.Няма ли да стане - да свържа едно бутонче към празната букса, която предполагам, че е с два пина?
    Май само си приказваме без да се разбираме.
    Нали още в начало ти казах, че щом нямаш аларма, то нямаш и брава с ключе. И единствения шанс да подкараш индикацията за отворен капак е да симулираш това ключе. Но за целта ти казах да намериш буксата (ако имаш окабеляване) и да я окъсиш, за да потвърдиш, че с един елементарен бутон на капака от най-обикновена китайска аларма, ще може да си подкараш функцията на затворен/отворен капак.

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Би трябвало да стане. Преди да монтираш ключе, пробвай да допреш въпросния проводник до шаси и виж, дали ще ти се появи индикация.

    BO, това, че няма аларма не означава, че боди компютърът не чете въпросния вход. Може да погледне с МES параметъра "Bonnet" и да види, какво се случва.
    Пак не се разбираме. Борд компютъра взема този сигнал за валиден ако е активирана "аларма" функцията в него.
    Нали точно това е проблема, че като активираш алармата в боди-то, то започва на дисплея да ти пищи, че предния капак ти е отворен постоянно.
    Което по принцип е странно, защото с откачена букса (липса на такъв заключващ механизъм) не би трябвало да отива маса до пин-а на бодито. Което означава, че може да работи на обратен принцип - липса на маса означава отворен капак, а появяването на маса да означава затворен. Това би обяснило логиката, че при липса на бутон, то капака би се показвал като отворен на дисплея. Точно за това предложих на колегата просто да подаде маса на въпросния пин.
    Last edited by BO; 04-04-2017 at 11:47.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #36
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Имам букса, но трябваше да сваля бронята за да я извадя, тъй като е от вътрешната страна на левия фар.С два пина е и след като я дам накъсо, както каза ВО, индикацията за отворен капак изчезва!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  7. #37
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Ами туй то. Взимаш един бутон, който окъсява, когато е натиснат и го монтираш някъде отпред.
    Или алтернатива просто си купуваш заключващ механизъм от 159-ка с аларма, ако искаш да стане както си трябва.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #38
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Ами туй то. Взимаш един бутон, който окъсява, когато е натиснат и го монтираш някъде отпред.
    Или алтернатива просто си купуваш заключващ механизъм от 159-ка с аларма, ако искаш да стане както си трябва.
    За момента свързах едно реле към буксата и активирах алармата в компа за да показва когато е отворен капака.Кан алармата не се активира при отварянето му , но започват да мигат мигачите!Пробвах всички режими на алармата в компа, но нямаше никъква разлика.По нататък ще сложа направо механизъм за 159 с аларма, че ако релето се размести и индикира отворен капак ще ми падне акумулаторът.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0733.jpg   IMAG0729.jpg   IMAG0730.jpg  
    Last edited by stu; 11-04-2017 at 21:11.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  9. #39
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    И сега се оказва, че алармата на колата си работи, но е само със светлинна сигнализация и дори после показва на дисплея ако се е активирала!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  10. #40
    Сатанист Член на клуба Bodom's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    783

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    И сега се оказва, че алармата на колата си работи, но е само със светлинна сигнализация и дори после показва на дисплея ако се е активирала!
    Забавно Намери куплунга на сирената и си монтирай една и ще имаш фабрична аларма се оказва

    Само моята има и обемни датчици в купето горе на плафона, които най-вероятно нямаш, но пак е нещо дори и без тях.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm '07
    EX' Alfa Romeo 145 1.4TS '98

  11. #41
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by Bodom View Post
    Забавно Намери куплунга на сирената и си монтирай една и ще имаш фабрична аларма се оказва

    Само моята има и обемни датчици в купето горе на плафона, които най-вероятно нямаш, но пак е нещо дори и без тях.
    Аз имам и сирена, но нещо не работи?
    Вече се изръсих за кан аларма заради каското, тъй като не можах да разбера дали имам фабрична.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0653.jpg  
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Аз имам и сирена, но нещо не работи?
    Вече се изръсих за кан аларма заради каското, тъй като не можах да разбера дали имам фабрична.
    Може ли да снимаш целия кош, за да се ориентирам къде е тая аларма в цялата схема да проверя имам ли или не.

  13. #43
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by archimedes View Post
    Може ли да снимаш целия кош, за да се ориентирам къде е тая аларма в цялата схема да проверя имам ли или не.
    Сирените ли имаш предвид?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Сирените ли имаш предвид?
    Да, за тях питах. Просто от любопитство

  15. #45
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by archimedes View Post
    Да, за тях питах. Просто от любопитство
    Под левия фар, но ще трябва да свалиш бронята или кората за да ги видиш.
    Едната е за клаксона, другати би трябвало да е за алармата.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •