Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48

Thread: Датчик за отворен/затворен преден капак?

  1. #1
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default Датчик за отворен/затворен преден капак?

    Някой знае ли къде се намира датчикът, който отчита дали предният капак е отворен/затворен?
    Last edited by stu; 31-03-2017 at 16:50.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  2. #2
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    За да не отварям нова тема мога ли да попита в твоята ?
    Вече два пъти по време на шофиране на магистралата ми отбелязва , че ми е отворен предният капак . Първият път реших , че нещо компютъра дава грешка и не обърнах внимание , но след това видях , че действително е бил отворен . След около седмица се повтори . Сигурна съм , че никой не е отварял капака ...
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  3. #3
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Не че знам със сигурност на 159, но ако не се вижда обикновенно е микроключе в бравата. Така е при задните капаци на 156 и др.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  4. #4

    Default

    При мен индикация няма....явно нещо е сдало багажа.Пробвах и на контакт,и да работи на място,че и в движение....но "няма никой"
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    При мен също няма индикация за отворен преден капак...гледах около бравата но не видях микроключе може би няма..
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  6. #6
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    При мен също невиждам датчик.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Моята няма фабрична аларма и когато с АлфаОБД тествам сирената и я включа няма никъкъв звук, но ми се включва индикация за отворен преден капак?Индикацията се маха след като изключа сирената от менюто!Странна работа?Когато свалях предната броня за да монтирам ксенона видях, че имам две сирени, като едната е за клаксона?
    Last edited by stu; 30-03-2017 at 16:25.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Моята няма фабрична аларма и когато с АлфаОБД тествам сирената и я включа няма никъкъв звук, но ми се включва индикация за отворен преден капак?Индикацията се маха след като изключа сирената от менюто!Странна работа?Когато свалях предната броня за да слегам ксенона видях, че имам две сирени, като едната е за клаксона?
    Явно само ти подсказва,че нещо(в случая сирената) под предния ти капак не работи

    Сега сериозно....нека кажат и други колеги как е при тях....и въобще на някой показва ли му токова нещо.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #9
    започва да се пристрастява angels's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    98

    Default

    Датчика май е в механизма за отваряне на предния капак, този външния, в един сайт видях, че са два вида един с кабел за аларма и друг без този кабел, който май се включва в една празна буксичка отгоре на челната греда (която при мен си стои празна). Много вероятно е от там да взима сигнал. Аз също нямам.
    Alfa Romeo 159, 1,9JTS EX

  10. #10
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Някъде около левия фар на гредата и аз имам една букса свободна. На 3 156ци също я имах абсолютно същата букса на същото място. Може би е заготовка за фабрична аларма ?
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #11
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Значи ако колата няма фабрична аларма, няма да има и индикация!Странна работа!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  12. #12
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Значи ако колата няма фабрична аларма, няма да има и индикация!Странна работа!
    Точно. Ключето на предния капак е част от алармата, за да охранява колата при отваряне на предния капак. Самото ключе е вградено в заключващия механизъм на предния капак.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #13
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Точно. Ключето на предния капак е част от алармата, за да охранява колата при отваряне на предния капак. Самото ключе е вградено в заключващия механизъм на предния капак.
    Няма ли как да го свържа с екуто?Имам аларма по кан, но явно в случая и тя не охранява предния капак!На ме не ми трябва толкава заради алармата, отколкото за да знам ако капака е отворен, тъй като може да го забравя и така да тръгна на път!То за да отворят капака, така или иначе трябва да отворят вратата, което ще активира алармата.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  14. #14
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Няма ли как да го свържа с екуто?Имам аларма по кан, но явно в случая и тя не охранява предния капак!На ме не ми трябва толкава заради алармата, отколкото за да знам ако капака е отворен, тъй като може да го забравя и така да тръгна на път!То за да отворят капака, така или иначе трябва да отворят вратата, което ще активира алармата.
    Тая КАН аларма трябва да ѝ е вкарано следенето на предния капак, за да се разпищи при отварянето му.
    Иначе трябва да активираш алармата, за да активираш функцията за отворен преден капак.
    Пробвай след като активираш алармата в боди компютъра, то на въпросната букса, която се обсъжда в темата, да дадеш двете ѝ крачета на късо и да потвърдиш, че след това предния ти капак ще се "затвори" на дисплея.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  15. #15
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Къде е тази букса, тъй като не я намирам?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •