Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39

Thread: Тъй наречените ексцентрични болтове

  1. #16
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    Quote Originally Posted by b0jo
    Quote Originally Posted by vamfan
    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA
    Добре де, дупките на джантите не са ли с почти същия диаметър като на болтовете. На чертежа се вижда ,че има голям луфт. А и главите на болтовете би трябвало да са с по-малък размер за да ги хване ключ , при положение , че стоят в страни от центъра на отвора . Някой ако е ползвал такива да сподели.
    дупката не се приблжава или оддалечава от отвора в джантата.( толкова много че да опре и да не може да си вкараш ключа )конусовидната втулка е с по- голям вътрешен отвор до2-3мм, което и позволява да се намести към отворите на джантата плътно, но стои неравномерно спрямо главата на болта. кото като я притисне и я уплътнява. правят се от специална стомата устоичива на опъване и усукване 88( това го знае стугаря дето ще ти ги прави). и са си напълно надежни ако са спазени дебелината на стената на втулката.( това е точно този отвор които е по голям, за разлики в джантите до 2-3мм 4/98-4/100 става) а и да ти се скъса или развие нали има още болтове, аз лично съм карал с 3 от 4 даста време без никви проблеми
    колега в пловдив имали представителство на OZ
    В Център за гуми Диана. На изхода за Пазарджик.
    http://www.diana-ltd.com/
    Там имат O.Z.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  2. #17
    Запален алфист b0jo's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    48
    Posts
    368

    Default

    мерси
    Brera 2.0jtdm 170hp

  3. #18
    нечлен на клуба ludkanar's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Перник
    Age
    35
    Posts
    1,455

    Default

    колеги...ми аз несам много компетентен,ама тия болтове и на каруцата на село няма даси сложа щото нещо немисе вразва това с тия болтове.според мен няма начин да стане така както е на схемата,това са алуминиеви джанти и за една седмица щесе разбият.пак казвам че несам много компетентен има сигурно колеги които повече разбират,но това сие чисто самоубийство да караш колата с такива болтове,ако греша ме извинете.а зада сте сигурни дайте силни аргументи че е много надеждно.УСПЕХ
    Mercedes W202 - 200kompressor 99'
    Alfa Romeo 156 1.8 16V TS 99' - ex''
    Alfa Romeo 145 1.9JTD 99'

  4. #19

    Default

    в една друга тема бях писал, но сега пак ще кажа. ексцентричните болтове са измислени от OZ, а както знаем това е фирма с традиции и няма да пуснат нещо безсмислено на пазара. сега за самите болтове. няма начин да се изкривят, развият и какво ли още не! тяхната работа е да държат джантата към главината и те го правят перфектно. това дали ще ти тресе джантата не зависи толкова от болтовете, колкото от пръстена на главината. когато си купих джантите ми направиха такива пръстени за да няма луфтове между главината и джантата и колата се заспа! карам вече 1 година с ексцентрични болтове и нямам никакви проблеми. нито при висока нито при ниска скорост.

  5. #20
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by ludkanar
    колеги...ми аз несам много компетентен,ама тия болтове и на каруцата на село няма даси сложа щото нещо немисе вразва това с тия болтове.според мен няма начин да стане така както е на схемата,това са алуминиеви джанти и за една седмица щесе разбият.пак казвам че несам много компетентен има сигурно колеги които повече разбират,но това сие чисто самоубийство да караш колата с такива болтове,ако греша ме извинете.а зада сте сигурни дайте силни аргументи че е много надеждно.УСПЕХ
    Ако си купиш болтове за по левче парчето може да разбият джантите.
    Аз каруца нямам и затова ги слагам на О.З -то и нямам проблеми. Даже и зимните гуми с оригинални джанти пак с тия болтове ги карам. До сега няма грижи а и няма и да има
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  6. #21
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Баси глупостите изписахте...
    ...единия за каруцата си не щял да ги сложи, друг не знам какво си...ако съвпада централния отвор и болта хваща на поне 6 навивки/по-добре 9/, проблема Ви е нулев. А бат Вас много сполучливо отбеляза че сплавта на втулката е лееекинко различна щото стомана "залепва" за алуминия и елате да видите къв е "кеф" да развиеш джанта дето не е развивана отдавна, че даже болтовете къртят малки парченца алуминий понякога.
    "Ексцентричните" болтове са пренебрежимо малко "по-несигурни" от стандартните и няма проблем да бъдат ползвани. Честно казано по-скоро ще скъсате носача от колкото такива болтове!
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  7. #22
    бъдещ "авиоинженер" MogaTa's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    170

    Default

    малко стара тема, но ще попитам, току виж се е съживила! Та интересуват ме въпросните болтове до колко мм разлика обират?
    1986 Alfa Romeo Sprint ex.
    1993 Fiat Croma 2.5 TDI ex.
    1999 Citroen Saxo 1.0
    Never Give Up! Just keep walking... ®

  8. #23
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Най-много до 2.5 mm съм срещал. Моите оригинални OZ, които вървят с джантите, са 2 mm.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  9. #24
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Берковица
    Posts
    405

    Default

    здравеите колеги искам да ви попитам за някои линк на саитове за такива болтове зада си порачам благодаря

  10. #25
    Старши алфист Ilko Ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Монтана
    Age
    47
    Posts
    694
    Sprint-ex./155 2.0 16v. x2-ex./145QV-еx./156 2.0-ex./ GTV2.0 -ex./166 2.0-ех./147jtd-ex./156SW 2.4jtd-ex./146jtd-ex.
    Alfa 147jtd/Alfa 147 Selespeed

  11. #26
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    това дали ще ти тресе джантата не зависи толкова от болтовете, колкото от пръстена на главината.
    Аре стига беее, дори ОЗ не отменят физиката

    От което не следва, че болтовете не вършат работа, нали, ама нито са измислени от ОЗ, нито джантата се центрова към главината от централната втулка
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by търтей View Post
    Аре стига беее, дори ОЗ не отменят физиката

    От което не следва, че болтовете не вършат работа, нали, ама нито са измислени от ОЗ, нито джантата се центрова към главината от централната втулка
    пчелице,

    болтовете притискат джантата към главината като освен тоша допринасят за правилното фиксиране на джантата, но не тъоша е основната им функция. И да, основното нещо от което ти зависи дали ще друса и тресе е дали централната ти втулка съвпада с размерите на въпросната джанта или има луфт. Айде сега задачка с повишена трудност. ако имаш луфт на главината и си с оригинални болтова какво става?

  13. #28
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Бояне, моля ти се. Знам, че си спал по физика, не го демонстрирай, обаче

    Изобщо, центроване по централен отвор и конусни болтове/гайки е абсурд, центрова се само по делителната линия на главите на болтовете/гайките. Моля ви, все пак това е технически раздел на този все по-ламерскоспамерски форум. Четете повечко. Не вреди.
    Допуск и пропуска са различни понятия. Коренно.

    А да, само за инфо, болтовете на джантите има значение в какъв ред се стягат. На кръст, ма няма да питам що, вероятно ще е твърде сложно за обяснение. Хихи.
    Last edited by търтей; 31-05-2010 at 21:05.
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  14. #29
    започва да се пристрастява bochkata's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    52

    Default

    Quote Originally Posted by bass View Post
    Най-много до 2.5 mm съм срещал. Моите оригинални OZ, които вървят с джантите, са 2 mm.
    Повече от 2,5 mm не обират ли тези болтове? Например 8 mm?
    Alfa Romeo 146 ti, K&N replacement
    Alfa Romeo 156 Arese

  15. #30
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by bochkata View Post
    Повече от 2,5 mm не обират ли тези болтове? Например 8 mm?
    Няма как да оберат повече, прекалено много са 8мм.
    Аз като купувах моите, производителя ме предупреди, че над 2,5мм е опасно!
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •