Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39

Thread: Проблем със сензора и друго !!

  1. #16

    Default

    Здравейте.
    На мен ми е изгасвала в движение /1.9 mjet/ ,индикация на таблото и инфо дисплея, от дефектирал датчик колянов вал. Като почне да се скапва този датчик пали трудно като е топла. До момента в който и студена спре да пали. Диагностика би трябвало да покаже.
    Поздрави.
    Every tool has a hammering side. (Eric O. SMAR)

  2. #17
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Не се караме. Колегата се пали на тема италиански. Пък аз му обяснявам, че с този език нямам нищо общо, ми съм учил някога латински. Това не ми пречи да си преведа смислово стандартни изрази, предвид че съм учил още три езика.
    Да де по твоята логика и превод по смисъл си написал това..цитирам :
    "Е то и offichina е аптека, ма как да е. За преводът съм ползвал спомените ми то латински"
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #18
    алфата666 alfata1971's Avatar
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Асеновград
    Posts
    34

    Default

    На диагностиката показва ниско налягане В СИСТЕМАТА !!

  4. #19

    Default

    Не разбрах в коя система е ниското налягане.
    Каква е грешката номер ако помниш.
    Но по описание си мисля че става въпрос за горивната система.

  5. #20
    алфата666 alfata1971's Avatar
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Асеновград
    Posts
    34

    Default

    Да.Някакви номера накрая помня!! Две грешки със последни цифри-91 и 92.Ще ми пратят някакъв датчик и утре го сменям.Не съм вещ много и затова ,когато стане ще пиша по подробно.

  6. #21
    алфата666 alfata1971's Avatar
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Асеновград
    Posts
    34

    Default

    Засега всичко върви на опаки.Сменяме какво ли не и пак гасне двигателя и светва чека.Поръчал съм чисто нов датчик на горивната рейка.Бош е и струва доволно скъпо.Когато я сменим ще правим друго и така докато не се оправи проблема.Абе засега само пари и много нерви.

  7. #22
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by alfata1971 View Post
    Засега всичко върви на опаки.Сменяме какво ли не и пак гасне двигателя и светва чека.Поръчал съм чисто нов датчик на горивната рейка.Бош е и струва доволно скъпо.Когато я сменим ще правим друго и така докато не се оправи проблема.Абе засега само пари и много нерви.
    Ми че тя колата си ви казва какво и е. Ниско налягане на горивото в рейката. Не сменяйте датчици ами вижте клапана, помпата и дюзите
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #23
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by alfata1971 View Post
    Засега всичко върви на опаки.Сменяме какво ли не и пак гасне двигателя и светва чека.Поръчал съм чисто нов датчик на горивната рейка.Бош е и струва доволно скъпо.Когато я сменим ще правим друго и така докато не се оправи проблема.Абе засега само пари и много нерви.
    Остави датчикът на мира. Свали регулаторът от рейката и му почисти цедката или я махни. Както е казал колегата - проверете и дюзите.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #24
    алфата666 alfata1971's Avatar
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Асеновград
    Posts
    34

    Default

    Днес купих датчика на рейката .Нов ,235 лв BOSH.Ще го сменя утре,че днес съм уморен.Ще му кажа за дюзите защото гледам че доста чернилка пуши когато я натисна и не само.Абе един път върви и не дава да дадеш газ,във другия момент като че ли и намаля горивото.Много черен дим ,май сажди.Ще пиша утре какво се случва.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20170325_173652.jpg   IMG_20170325_173644.jpg  

  10. #25
    алфата666 alfata1971's Avatar
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Асеновград
    Posts
    34

    Default

    BOSCH

  11. #26
    алфата666 alfata1971's Avatar
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Асеновград
    Posts
    34

    Default

    Привет !! Днес след смяната на новия сензор диагностиката показа,че има проблем със помпата.Утре май ще я сменя със читава и проблема е решен.Сега след смяната на тези датчици и регулатор ,колата си пали и при топъл двигател.Утре се очаква да закрия темата .Дано !!

  12. #27
    алфата666 alfata1971's Avatar
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Асеновград
    Posts
    34

    Default

    Да ама не !! Помпата ще дойде утре и след монтаж и проба ще се разбере.Почвам да си мисля че някой напразно им викат майстори.

  13. #28
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by alfata1971 View Post
    Да ама не !! Помпата ще дойде утре и след монтаж и проба ще се разбере.Почвам да си мисля че някой напразно им викат майстори.
    Оставам с неприятното усещане, че доста те "возят". Дано да не съм прав.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #29
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Оставам с неприятното усещане, че доста те "возят". Дано да не съм прав.
    А аз оставам с усещането, че колегата не чете това, което го посъветвахте по-горе (постове 22 и 23), и така сам се вкарва в излишни разходи.

    Колега @alfata1971, премерихте ли налягането на изхода на помпата с манометър, преди да набедите датчика?
    Last edited by ecotronic; 28-03-2017 at 14:08.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #30
    алфата666 alfata1971's Avatar
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Асеновград
    Posts
    34

    Default

    Майстора който чете колата ми каза ,че налягането на помпата е със 10 бара по малко след като загрее .Като достигне температура 82 градуса или затопли нафтата влиза във авариен режим и светва чека.Ако нещо съм сгрешил от думите на майстора значи той греши.Що се отнася до дюзите,работят добре и няма проблем с тях.Утре със другата помпа и след това пиша какво ще правя ако не става нищо според майстора.Все си мисля,че този път ще имам късмет

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •