Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39

Thread: Проблем със сензора и друго !!

  1. #1
    алфата666 alfata1971's Avatar
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Асеновград
    Posts
    34

    Default Проблем със сензора и друго !!

    Колеги привет.Имам алфа 156 спорт вагон 1,9 16v-140 ks.Преди да запаля на дисплея ми показва надпис на Италиански (AVARIA SENSORE LIVELLO OLIO), и(recarsi in offichina).Въпросът ми е.Какво има за смяна или да ходя да я прочетат.Добавям и две снимки.Мерси предварително.Ако е писано нещо по този проблем просто не знам как да го намеря.Нов съм!!!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20170310_100436.jpg   IMG_20170310_100439.jpg  

  2. #2
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Звучи ми да е нещо свързано с датчика за ниво на масло. Имаше един колега във форума, който живее в Италия, дано да види темата и да те насочи към нещо по-конкретно.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  3. #3
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    След кратка справка с google, излиза, че сензора е свързан директно с дисплея и не минава през компютъра. За първо време си провери нивото на маслото, ако не си го направил вече!
    Last edited by Friday; 10-03-2017 at 15:12.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Обърни менюто на английски, малко по лесно ще се ориентираш. Относно датчика, намира се отзад на картера, често срещан проблем е дефектирането му. Можеш профилактично да извадиш буксата му и да я почистиш с контактен спрей. Ако се оправи, сам ще угасне чека и ще остане грешката записана.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5
    алфата666 alfata1971's Avatar
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Асеновград
    Posts
    34

    Default

    Мерси колеги.Утре го почвам и като разбера от какво е пиша на минутата.Много сте отзивчиви бързи.Голямо Благодаря!!

  6. #6
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by alfata1971 View Post
    Колеги привет.Имам алфа 156 спорт вагон 1,9 16v-140 ks.Преди да запаля на дисплея ми показва надпис на Италиански (AVARIA SENSORE LIVELLO OLIO), и(recarsi in offichina).Въпросът ми е.Какво има за смяна или да ходя да я прочетат.Добавям и две снимки.Мерси предварително.Ако е писано нещо по този проблем просто не знам как да го намеря.Нов съм!!!
    Изписаното значи: Авария на сенсора за ниво на маслото. Посети сервиз.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Изписаното значи: Авария на сенсора за ниво на маслото. Посети сервиз.
    Ако маслото на щеката е ОК -> датчик за нивото му или жицен проблем

  8. #8
    алфата666 alfata1971's Avatar
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Асеновград
    Posts
    34

    Default

    Мерси коолега !!

  9. #9
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Изписаното значи: Авария на сенсора за ниво на маслото. Посети сервиз.
    Замени Авария с "Повреда". Другото е правилно ! Без сега да ме нападате просто казвам как се превежда правилно думата -/AVARIA/ без да се ползва google
    Знам сега някой ще се изсцепи ,че авария е пак вид повреда
    P.S
    Само за размисъл,че ви кажа,че Посети на италиански е visita ! А виждате,че на дисплея е написано друго преведено/"Отиди до сервиз"/. Та затова не поправям колегата с "Посети сервиз" понеже се приема за правилно
    И накрая не "сенсора" а сензора
    Last edited by eproHD; 12-03-2017 at 11:34.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  10. #10
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Замени Авария с "Повреда". Другото е правилно ! Без сега да ме нападате просто казвам как се превежда правилно думата -/AVARIA/ без да се ползва google
    Знам сега някой ще се изсцепи ,че авария е пак вид повреда
    P.S
    Само за размисъл,че ви кажа,че Посети на италиански е visita ! А виждате,че на дисплея е написано друго преведено/"Отиди до сервиз"/. Та затова не поправям колегата с "Посети сервиз" понеже се приема за правилно
    И накрая не "сенсора" а сензора
    Е то и offichina е аптека, ма как да е. За преводът съм ползвал спомените ми то латински.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  11. #11
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Е то и offichina е аптека, ма как да е. За преводът съм ползвал спомените ми то латински.
    Аптека на италиански е farmacia ! Такава дума дето си написал няма - има officina
    И престани с този google ,че само се излагаш !
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  12. #12
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Аптека на италиански е farmacia ! Такава дума дето си написал няма - има officina
    И престани с този google ,че само се излагаш !
    Да съм написал нещо за италиански?
    Колкото до google, ето какъв "превод" ще получиш:
    AVARIA SENSORE LIVELLO OLIO recarsi in officina - Прекъснат датчик OIL LEVEL отидат да пазаруват.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  13. #13
    алфата666 alfata1971's Avatar
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Асеновград
    Posts
    34

    Default

    Не се карайте утре пиша по темата ,че имам работа.

  14. #14
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by alfata1971 View Post
    Не се карайте утре пиша по темата ,че имам работа.
    Не се караме. Колегата се пали на тема италиански. Пък аз му обяснявам, че с този език нямам нищо общо, ми съм учил някога латински. Това не ми пречи да си преведа смислово стандартни изрази, предвид че съм учил още три езика.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  15. #15
    алфата666 alfata1971's Avatar
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Асеновград
    Posts
    34

    Default

    Пиша по темата !!! Днес поставих новия датчик на маслото който се намира близо до пробката на маслото.Проблема беше решен .Сега си показва както си трябва.Но се отвори един друг проблем който решавам от вчера със част втора употреба и пак ми дава грешка.Става въпрос за ниско налягане във системата.Смених един датчик за високото налягане ,но нова грешка изписва на четенето при майстора.Когато колата е студена пали ,обаче като я вкарам вобороти и я изрежа на жаргон де,направо спира двигателя.Трябва да върна ключа ,да дам пак на контакт,слагам на скорост и пак заработва мотора.Все едно и спира горивото.Когато е загряла пали със много въртене.Пробвах на дълго и при загрят двигател при 120 км пак изгасна.Хубаво ,че съм здрав във ръцете защото без хидравлика става бум!!Питам ви ?? Какво ми прави такава мизерия ?Датчик ли е или ??Защото след като се получи този проблем със гасненето на мотора,светва веднага оранжевия индикатор за проблем със мотора(на километража ,и на борд компа)

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •