Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Функция размразван/изсушаване

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default Функция размразван/изсушаване

    Та пак да питам, как точно се процедира, с тази функция? Гледам оригиналното ръководство и там я има. Отнася се, само за коли без климатроник, каквато е моята.
    Въртиш последната врътка, в най-крайно дясно положение. Дето е нарисувано прозорец с нагряване. И колата размразява или изсушава стъклата. Ама как разбира, какво да прави? Или трябва, още нещо да се настрои?

  2. #2
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    И при теб какво се случва,когато врътнеш на тази позиция?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  3. #3
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Ми почва да духа, ама студено. На мен друг ми е въпроса. Като е под нулата, трябва ли нещо да се прави допълнително, защото климатика едва ли, ще размрази прозореца? Трябва да изчакам, малко да загрее двигателя ли?

  4. #4

    Default

    Ами преди да ти изсуши стъклото,то трябва да го размрази,та на въпроса откъде знае какво да прави,отговора е ,че започва да духа само на предните духалки(на стъклата) на последна скорост и ако не е под 3-4градуса се пуска и компресора на климатика,който спомага за изсушаването на въздуха в купето.Това всичкото се случва след като си врътнал въпросната врътка докрай.....И да ,затоплянето идва от мотора,ако евентуално нямаш допълнителен калорифер.

    ---------- Post added at 09:57 ---------- Previous post was at 09:53 ----------

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Ми почва да духа, ама студено. На мен друг ми е въпроса. Като е под нулата, трябва ли нещо да се прави допълнително, защото климатика едва ли, ще размрази прозореца? Трябва да изчакам, малко да загрее двигателя ли?
    Да го кажем така,топлото ще ти размрази прозорците,а климатика ще ги изсуши ...ако пък вече е много студено и не ти тръгне компресора,просто по-бавно ще ти се изчистят стъклата.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    До докато чакам, студения въздух за размрази замръзнал прозорец, ще го напръскам, с ония течности за стъкла.

  6. #6
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Точно така. Следваш старото правило: Като не става с физика - решаваме проблема с химия
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  7. #7

    Default

    За да пуснеш колата на това положение трябва да ти е загряла! за да може да духа топло на прозорците. Иначе духаш супата

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Да, с две думи, тази функция е само при запотено стъкло. Когато вали или поради други причина.

  9. #9
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Колега,всяка зима,когато има лед и една педя сняг върху колата ,отривам лявата врата,паля,и пускам споменатата функция.Докато изчистя цялата кола,тя се е включила и е започнала размразяването отвътре.Или с други думи казано съм доволен,че я има.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  10. #10
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Аз съм нов, в карането на италианки белисими. Добре, пускаш функцията и почваш да чистиш снега. Задното стъкло, ще се размрази. Ама предното, стига ли му времето или там трябва да стържеш?

    ---------- Post added at 09:25 ---------- Previous post was at 09:18 ----------

    В тоя ред на мисли, да питам и друго. Не мога да схвана, кога отваря външна циркулация на въздуха и кога върти вътрешния въздух. Забелязах, че пусна ли вентилатора, затваря клапата. Да не мери нещо газовете, в тоя чист град? Гледам че колите с климатроник, имат датчик, ама моята е с климатик.

  11. #11

    Default

    Това донякъде е настройка. При мен като запаля двигателя и клапата автоматично затваря и не пуска въздух от вън, т.е. затворена е. Като пусна вентилаторът на 1-ва или която и да е степен клапата автоматично отваря и започва да смуче въздух от вън. Някъде бях чел как се програмира тази клапа кое да и е дифолтното положение, но не помня къде беше...
    Former Alfa owner.

  12. #12
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Чета ръководството. Само затваря клапата, за вътрешна циркулация. Няма функция, да следи газове, във въздуха.

    Ама видях друг интересен момент. Защо на страница 94, дават хем да завъртиш температурата в червения сектор, хем да пуснеш и климатика?

  13. #13

    Default

    Абе хора, това е автоматична функция и работи за предното стъкло само на започнал да загрява мотор. За двузоновия с калорифер е малко по различно

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    .....Ама видях друг интересен момент. Защо на страница 94, дават хем да завъртиш температурата в червения сектор, хем да пуснеш и климатика?
    Скоростното изсушаване на стъклата става, като първо въздухът се охлади за да се изсуши и после се подгрее.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15

    Default

    На 166 тази функция не тръгва при студен двигател. Климатроника е на напълно автоматичен режим, имам бутон за функцията, паля, натискам го, но нищо не се случва веднага, тръгва примерно след 5 или 10 минути. Вие си правете изводи. Когато тръгне вентилаторите преминават на пълна мощност.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •