Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 104 of 104

Thread: Направа на ключ, за Алфа 147

  1. #91
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Русе
    Age
    47
    Posts
    22

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Колега Доцев, ако правилно сте прочел в предишният ми коментар, там съм написал "От време на време някой пусне поредния кьорфишек...". Вариантите са:
    1. Спирате с кьорфишеците.
    2. Доказвате тезата си.
    Ако вие колега , правилно сте прочели ( а не избирателно) и видяли, щяхте да раберете дали нещо е кьорфишек. Аз за каквото е трябвало съм се доказал . Не е тук мястото да доказвам на някого нещо.

  2. #92

    Default

    Quote Originally Posted by docev View Post
    За 156 не може , за 147 може. Темата е за 147 нали? Хайде правете разлика между колите най на края. Едната било то и фейс лифт е обурудвана с една система, другата с друга. Едната няма нищо общо с другата пък дори и да са с еднакви двигатели и компютри за управление.
    Тук си прав. Но чакам някой от Софето да ми прочете ПИН кода по ОБД-то на 147

  3. #93
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Тук си прав. Но чакам някой от Софето да ми прочете ПИН кода по ОБД-то на 147
    За теб 150лв (на цената на код картата). Ако имаш желание на ЛС да се разберем кога и къде.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #94

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    За теб 150лв (на цената на код картата). Ако имаш желание на ЛС да се разберем кога и къде.
    Предпочитам да си взема код картата. Ти не си ми интересен. Имам оферта за 4 пъти под твоята

  5. #95
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Предпочитам да си взема код картата. Ти не си ми интересен. Имам оферта за 4 пъти под твоята
    Ама аз ти предлагам по твоя начин - през ОБД.
    Със 100% гаранция за това, че нищо по колата ти няма да бъде застрашено от 4 пъти по-малката ти оферта, най-вероятно включваща физически разправии по ЕКУ-то.
    Отделно в тази цена е включено разпечатването му върху позлатена хартия и ламиниран.
    Отделно, че ако пък решиш да вземеш кода на карта от АИ, кой ти гарантира за това, че боди-то някой хубав ден не е бил сменян и ще дойде правилния код? Отделно да не говорим и за качеството на картончето. А бе фул сървис, несравним с оригинала и със сигурност работещ.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  6. #96

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Ама аз ти предлагам по твоя начин - през ОБД.
    Със 100% гаранция за това, че нищо по колата ти няма да бъде застрашено от 4 пъти по-малката ти оферта, най-вероятно включваща физически разправии по ЕКУ-то.
    Отделно в тази цена е включено разпечатването му върху позлатена хартия и ламиниран.
    Отделно, че ако пък решиш да вземеш кода на карта от АИ, кой ти гарантира за това, че боди-то някой хубав ден не е бил сменян и ще дойде правилния код? Отделно да не говорим и за качеството на картончето. А бе фул сървис, несравним с оригинала и със сигурност работещ.
    Офертата ми е също през ОБД-то. Картончето го предлагай на някой друг, радващ се на шарени дрънкулки

  7. #97
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Офертата ми е също през ОБД-то. Картончето го предлагай на някой друг, радващ се на шарени дрънкулки
    Чакай сега, аз ли нещо не разбрах!
    Няколко страници подред твърдиш, че пина на 147 не можел да се прочете през OBD, а сега когато няколко човека ти казаха, че може, изведнъж обърна палачинката и чак заваляха оферти за по 35-40лв.Я кажи къде го четат за толкова и ние да отидем
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  8. #98
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Чакай сега, аз ли нещо не разбрах!
    Споко. Като му свикнеш ще разбереш, че нищо не знае и в рамките на няколко дни става спец в нещото, което е отричал твърдо преди това и започва да ти обяснява колко не разбираш, и как преди това е имал съвсем друго предвид.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #99

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Чакай сега, аз ли нещо не разбрах!
    Няколко страници подред твърдиш, че пина на 147 не можел да се прочете през OBD, а сега когато няколко човека ти казаха, че може, изведнъж обърна палачинката и чак заваляха оферти за по 35-40лв.Я кажи къде го четат за толкова и ние да отидем
    Това, че го казват не значи, че става. Никой не ми го е показал и доказал. Мене ПИН не ми трябва. ВО ако иска да я прочете, аз ще махна транспондера, а после той да запали аварийно с педала без да ми казва кода. Тогава ще повярвам

    ---------- Post added at 02:48 ---------- Previous post was at 02:47 ----------

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Споко. Като му свикнеш ще разбереш, че нищо не знае и в рамките на няколко дни става спец в нещото, което е отричал твърдо преди това и започва да ти обяснява колко не разбираш, и как преди това е имал съвсем друго предвид.
    А и ти си само коментатор тук - коментираш, а нещо полезно - йок

  10. #100
    Младши алфист
    Join Date
    May 2017
    Location
    Варна
    Posts
    5

    Default

    Здравейте!

    Темата е наистина важна, така като гледам е всеобща болежка. Може ли някой да отговори на въпроса. Нов съм във форума и мога да кажа, че прочетох всичко що ми излезе по темата и пак нищо на разбрах от хора, постоянно мерещи си го.

    Така, ето и моя проблем:
    Колата е Алфа 147. Имам само един ключ, а дистанционното ми не работи, изобщо. Вече ходих при един ключар, който уж ми го направи ... 2 дни работеше, батерията бързо падаше, както и да е, накрая ми каза, че трябва да ми направи нов ключ. Въпроса ми е в крайна сметка може ли да се направи нов ключ за тази кола, на разумна цена, на който функциите да работят??? И ако някой знае читав ключар във Варна, ще се радвам да сподели.

    Благодаря!
    Last edited by kokichaa; 14-05-2017 at 16:10.

  11. #101
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Във Хоуммакс в Пловдив, ключарите ще ти го направят. Цената е 200 кинта, за нов ключ. Ако имаш път натам, говори с тях. Аз също ще правя, ама все парите за друго отиват.

    ---------- Post added at 08:47 ---------- Previous post was at 08:46 ----------

    Лошото е, че си от Варна. А тия са само в Пловдив и София.

  12. #102

    Default

    Аз смених платка, цялостна заготовка 100лв, вадене на пин, синхронизация и обучение за 150лв. Това в "Ключар на място" в София.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  13. #103

    Default

    Blessed are the believers...
    Former Alfa owner.

  14. #104
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Blessed are the believers...
    2 Коринтяни 6:14-7:1

    14 Не се впрягайте несходно с невярващите
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •