Results 1 to 8 of 8

Thread: Проблем с парно на 159 2,4 SW

  1. #1
    Младши алфист Член на клуба
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    25

    Default Проблем с парно на 159 2,4 SW

    Колеги преди няколко ми прокапа водната помпа смених я с помпо салери и край с хубавото ми парно
    Паля сутрин колата работи 15 мин качвам се стрелката показва 60 градуса парното духа лед и така до работа 10 мин пътувам пак същата работа духа лед студено.
    реших да я изфорсирам няколко пъти и о чудо парното духна топло. Духа топло само когато я държа над 2500-3000 оборота
    Някакви идеи

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Обезвъздуши от пробката на маркуча на парното, намира се под казанчето за водата точно където влизат маркучите на парното в купето.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3
    Младши алфист Член на клуба
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    25

    Default

    обезвъздушена е излиза само течност

  4. #4
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Загрей я да отвори термостата, обезвъздуши от всички пробки, като междувременно постискваш дебелия маркуч от термостата към радиатора, като го стиснеш рязко не трябва да усещаш бълбуци вътре, ако има значи има и въздух в системата, парното също трябва да е сложено на "горещо" за да циркулира и оттам течността.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Sofia, Ovtcha kupel
    Age
    39
    Posts
    433

    Default

    Да попитам колегата дали успя да реши проблема с парното? Отскоро и аз имам подобен проблем - при ниски обороти или при работа на място - парното не духа топло, въпреки че температурата на двигателя е висока над 60-70 градуса. Започва да духа топло, при влизане на обороти над 1500...
    Ще пробвам и аз с обезвъздушаване.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm, SW, Lancia Delta II 1,6
    ".... 150 На превала Ляв 5 и веднага Десен 5! спирай, че си ебало майката за Ляв 2 на скок !!!ХОРАТА... "

  6. #6

    Default

    Как обезвъздушавате -с отворено казанче или със затворено. Защото при мен с отворена капачка не се получи,затворих я и парното духна топло. Като естествено обезвъдушавам от пробката.
    Досега на другите ми алфи само отварям казанчето и я чакам...тука обаче искаше да е затворено.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    Долна Митрополия
    Age
    48
    Posts
    342

    Default

    По принцип то ва са признаци за заминала водна помпа.
    alfa 159 1,8 mpi/lpg

  8. #8

    Default

    Сакън....да не съм чул ...може и случайност да е станала,тъкмо да излезе въздуха от пробката и аз да съм завил капачката. Тази неделя имам работа по един от маркучите,тъкмо ще ми се наложи да обезвъздушавам и ще разбера.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •