Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37

Thread: Проблем с чистачките alfa 156

  1. #1

    Default Проблем с чистачките alfa 156

    Здравйте, имам следния проблем, чистачките работят само на най-бързата степен, на другите две по-бавната и интервалите не тръгват въобще, като бутна лостчето нагоре, работят, но спират като го пусна веднага и чистачките застават примерно на средата на прозереца. Въпроса ми е от какво може да е това, да не е релето нещо залепнало и къде се намира с точност за да го проверя или ще е от нещо друго ? Колата е фейслифт

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Направо си търси ново задвижване на чистачките
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #3

    Default

    А има ли разлика между вътрешен фейслифт и другите в това моторле ?

  4. #4
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Аз имам цял механизъм 25лв
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  5. #5

    Default

    Я си отвори предавката на мотора отзад и си почисти пластините

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Това често се получава когато чистачките са блокирани от сняг или лед и се даде на контакт когато са включени!Случвало ми се е два пъти ,като и двата пъти ги оправях с разглобяване на моторчето и почисване на пластините и пистите, като май имаше и нещо разместено в механизма!Само трябва да се внимава с механизма, тъй като може да се разместят позициите, но това може впоследствие да се корегира чрез раменете на чистачките!Сваляш ли механизма го почисти и смажи добре, тъй като най вероятно няма да има никъква грес по шарнирите!
    Last edited by stu; 21-01-2017 at 21:14.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  7. #7
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Това често се получава когато чистачките са блокирани от сняг или лед и се даде на контакт когато са включени!Случвало ми се е два пъти ,като и двата пъти ги оправях с разглобяване на моторчето и почисване на пластините и пистите, като май имаше и нещо разместено в механизма!Само трябва да се внимава с механизма, тъй като може да се разместят позициите, но това може впоследствие да се корегира чрез раменете на чистачките!Сваляш ли механизма го почисти и смажи добре, тъй като най вероятно няма да има никъква грес по шарнирите!
    Прекрасни съвети за на пролет. Вън сега е -10 и аз лично не съветвам никой да пипа пластмаси без колата да е седяла минимум 12 часа някъде на закрито поне на +15
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  8. #8
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Прекрасни съвети за на пролет. Вън сега е -10 и аз лично не съветвам никой да пипа пластмаси без колата да е седяла минимум 12 часа някъде на закрито поне на +15
    Колега, аз споделям реален опит а ти пишеш колкото да се намираш на приказка!Според теб кога съм правил тези ремонти?И двата пъти съм ги правил след забравени включени чистачки, които са били затрупани със сняг!И двата пъти са били посред зима на минусови температури и нищо не е станало на пластмасите, които са две на брой и така или иначе трябва да се демонтират дори да се сменя целият механизм.Или предлагаш да кара по този начин до пролетта?Друг е въпросът дали авторът на темата би са захванал да си ремонтира сам чистачките?Заради коментари като твоя вече често се въздържам да пиша!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Прекрасни съвети за на пролет. Вън сега е -10 и аз лично не съветвам никой да пипа пластмаси без колата да е седяла минимум 12 часа някъде на закрито поне на +15
    И какво, да кара без чистачки ли?

  10. #10
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    И какво, да кара без чистачки ли?
    Колегата каза че най-бързата степен и ръчната му работят.
    А дали да си я ремонтира или не всеки си решава сам. Да си разкървави хубаво пръстите, докато се опитва даже да откачи буксата или да завие някое болтче си е до голяма степен въпрос на вкус.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Alexanderbb View Post
    Колегата каза че най-бързата степен и ръчната му работят.
    А дали да си я ремонтира или не всеки си решава сам. Да си разкървави хубаво пръстите, докато се опитва даже да откачи буксата или да завие някое болтче си е до голяма степен въпрос на вкус.
    Най-бързата .....

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Това често се получава когато чистачките са блокирани от сняг или лед и се даде на контакт когато са включени!Случвало ми се е два пъти ,като и двата пъти ги оправях с разглобяване на моторчето и почисване на пластините и пистите, като май имаше и нещо разместено в механизма!Само трябва да се внимава с механизма, тъй като може да се разместят позициите, но това може впоследствие да се корегира чрез раменете на чистачките!Сваляш ли механизма го почисти и смажи добре, тъй като най вероятно няма да има никъква грес по шарнирите!
    Благодаря за съвета, тия дни ще пробвам така както казваш работите, дано се оправи след почистването, а трудо ли се сваля или не е нищо особедно, да се настроя псехически 😂

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by bubcho.2 View Post
    Благодаря за съвета, тия дни ще пробвам така както казваш работите, дано се оправи след почистването, а трудо ли се сваля или не е нищо особедно, да се настроя псехически 😂
    Зависи колко си сръчен. Работа за около половин час

  14. #14
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Ето малко снимки,може да са ти от полза:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=89871
    Като махнеш пластмасите ще видиш целия механизъм,моторетката обикновенно е покрита с едно черно като водобран. сваляш го и махаш моторчето.
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  15. #15
    Старши алфист ALFonsOlder's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Русе
    Posts
    510

    Default

    Да ползвам темата...
    Някой да знае колко е дължината САМО НА ПЕРОТО на заьната чистачка на спортвагона.
    Знам, че се сменя цялото рамо, ама ми се иска да сменя само перото, пък няма къде да го измеря.

    Виждам СВ по улиците, ама пък нямам рулетка в джоба..... и така.
    156 SW 2001 бивша.

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •