Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: 2.0 забива при връщане на газта.

  1. #1

    Default 2.0 забива при връщане на газта.

    Здравейте,
    Доволен съм от колата засега, върви прилично, гори малко, обаче има едно нещо което леко ме дразни:

    Карам си примерно на 3-та или 4-та в града, наближава кръстовище, пускам газта и колата се сяпа рязко, все едно съм чукнал спирачките (а не съм).
    И на 5-та го има но се усеща по-слабо.
    А на 1-ва и 2-ра можеш направо да гризнеш волана ако си без колан

    Иначе има хубава инерция, ако не е на предавка.
    Като я вдигна на подемник всички колела се въртят свободно.

    От какво може да е?

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Ако това го прави само при отнемане на газта (не и при пълно отпускане на педала), е вероятно да се дължи на лошо работещ TPS заради което моторът влиза погрешно в принудителен празен ход.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ако това го прави само при отнемане на газта (не и при пълно отпускане на педала), е вероятно да се дължи на лошо работещ TPS заради което моторът влиза погрешно в принудителен празен ход.
    Може да му е отрязан онзи пин 15, май се получава нещо такова, оборотите падат рязко. Не помня тук режеха ли или само на 1.8
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  4. #4

    Default

    На двата ми бивши 2.0 ТСпарк-а с отрязан 15-ти пин не забиваше муцуната, не е от това, гаранция.
    Former Alfa owner.

  5. #5

    Default

    Ако отпуснеш педала на газта докрай изведнъж е нормално

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Ако отпуснеш педала на газта докрай изведнъж е нормално
    Не е нормално, не заблуждавай хората! Ти колко коли си карал с отрязан пин 15? Щото аз съм карал цели две, няма ядове, като отрежеш пина.
    Former Alfa owner.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by dansguardian View Post
    Не е нормално, не заблуждавай хората! Ти колко коли си карал с отрязан пин 15? Щото аз съм карал цели две, няма ядове, като отрежеш пина.
    Говорех по принцип, а не отговарях на поста за пин 15
    Ами аз не режа пина щото си ги оправях без да трябва да го режа. На 1-ва особено ако ускориш и пуснеш педала колата забива - получава се яка моторна спирачка, ако си на скорост

  8. #8

    Default

    А що сте ги рязали тея пинове?

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    А що сте ги рязали тея пинове?
    Щот са им се клатели............оборотите.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    И моята като и откачих пин 15 преди години имаше същото клатене при отнемане на газта. Сега е закачен и колата не клати обороти, но това нещо пак го има, което ме навежда на мисълта, че проблема е в TPS-a. Как се проверяваше този TPS и какви му бяха болките. Имам спомен, че бях чел нещо, нооо...

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    И моята като и откачих пин 15 преди години имаше същото клатене при отнемане на газта. Сега е закачен и колата не клати обороти, но това нещо пак го има, което ме навежда на мисълта, че проблема е в TPS-a. Как се проверяваше този TPS и какви му бяха болките. Имам спомен, че бях чел нещо, нооо...
    Един от начините е, като чекнеш двата параметъра "relative throttle position" и "throttle valve position (absolute)" и пуснеш графика. Гледаш дали стойностите съответстват на положението на педала и да няма моменти в които те се променят рязко и несъответстващо на положението му.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Записва разни странни грешки, дето през ум няма да ти мине, че е виновен той
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  13. #13

    Default

    Мернах в английския форум, че може да се почисти ТПС-а с някакъв спрей и се оправяло...
    Някой правил ли го е?

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Мернах в английския форум, че може да се почисти ТПС-а с някакъв спрей и се оправяло...
    Някой правил ли го е?
    При мен само почистване не даде резултат. Трябваше да юстирам леко плъзгачите за да се движат по неизносен участък. Ако е износен съпротивителния слой, никакво почистване не може да го възстанови.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15

    Default

    И ти ли си имал същия проблем като моя?

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •